• 15.825 nieuwsartikelen
  • 178.404 films
  • 12.228 series
  • 34.008 seizoenen
  • 647.671 acteurs
  • 199.112 gebruikers
  • 9.378.158 stemmen
Avatar
 
banner banner

Silk Road (2021)

Misdaad / Drama | 112 minuten
2,78 80 stemmen

Genre: Misdaad / Drama

Speelduur: 112 minuten

Oorsprong: Verenigde Staten

Geregisseerd door: Tiller Russell

Met onder meer: Jason Clarke, Nick Robinson en Katie Aselton

IMDb beoordeling: 6,0 (7.348)

Gesproken taal: Engels

Plot Silk Road

"A mastermind is a terrible thing to waste."

De jonge ambitieuze Ross Ulbricht creëert op het internet een zwarte markt, bekend onder de naam "Silk Road". Hiermee komt hij in het vizier te staan van de narcoticabrigade. Er ontstaat een kat-en-muisspel tussen Ross en de beruchte agent Rick 'Jurassic Narc' Bowden die hem en zijn imperium koste wat het kost wil neerhalen.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Social Media

Alle Media

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van Pazmaster

Pazmaster

  • 2776 berichten
  • 5884 stemmen

Helemaal zo slecht nog niet hoor. Best een aardig verhaal en de cast doet het ook niet slecht. Clarke speelt net als altijd gewoon degelijk en Robinson kan er ook best mee door. Verder geen hoogvlieger maar ik heb me er wel mee vermaakt.


avatar van AniSter

AniSter

  • 2326 berichten
  • 1868 stemmen

Niets mis met deze 'gebaseerd op bijna ware gebeurtenissen' film. Helaas een beetje onwaarschijnlijk dat iemand aan de ene kant zo slim is met computers en internet maar van de andere kant behoorlijk dom in de chatroom. Het verhaal was interessant, de film was boeiend en de cast was prima. Geen topfilm maar wel prima mee geamuseerd.


avatar van BBarbie

BBarbie

  • 12893 berichten
  • 7675 stemmen

Contemporaine misdaadfilm over cybercriminaliteit, gebaseerd op waargebeurde feiten “except for what we made up or changed”. In vergelijking met detectiveverhalen “uit de oude doos” schiet de film qua spanning rijkelijk tekort. De hippe vormgeving compenseert dat enigszins, al houden de acteerprestaties niet over.
Met Ross Ulbricht is het overigens niet goed afgelopen. Hij werd veroordeeld tot 2x levenslang + 40 jaar, zonder de mogelijkheid van vervroegde vrijlating. Best wrang voor iemand die naar eigen zeggen op zoek was naar de ultieme vrijheid voor individuen.


avatar van Zinema

Zinema (crew films)

  • 10276 berichten
  • 7283 stemmen

Voldoende verpozing.

Niet te verwarren met de Nederlandse film uit 2017, komt deze thriller met ‘hetzelfde’ onderwerp uit de Verenigde Staten. De historie van Silk Road, oftewel de Marktplaats voor harddrugs en andere verboden zaken, wordt hier op luchtige wijze uit de doeken gedaan. Ondanks dat het op feiten gebaseerd is, hoef je geen ICT’er te zijn om te begrijpen dat de ‘rise en fall’ van oprichter Ulbricht wellicht iets complexer in elkaar moet hebben gestoken.

Voordeel van de film is dat er redelijk wat vaart in zit. Ook zijn er een paar leuke bijrollen, onder meer die van Darrell Britt-Gibson als informant en Paul Walter Hauser, die sowieso de lachers op zijn hand heeft. De komische noot komt de luchtigheid ten goede. De beeldschone Alexandra Shipp weet eveneens de aandacht naar zich toe te trekken ondanks haar beperkte schermtijd. Vreemd genoeg valt hoofdrolspeler Nick Robinson zelf een klein beetje tegen.

Wat de film tegenzit is dat er af en toe flink wat bochten worden afgesneden en een en ander mede daardoor wat oppervlakkig overkomt. Tevens komt de subplot met een aardige Jason Clarke als pensioengerechtigde agent niet helemaal uit de verf, terwijl het essentieel is voor het verhaal. Je zou kunnen stellen dat het hele gegeven überhaupt beter had verdiend, maar als je niet te veel eisen stelt en zoekt naar wat verpozing is een nipte voldoende wel op z’n plaats.

***

Met dank aan The Searchers voor het recensie-exemplaar.


avatar van Firecrest

Firecrest

  • 157 berichten
  • 219 stemmen

Redelijke film, maar helaas blijft de verwachte ontknoping - waarbij de 'dinosaurus-politieman' de arrogante nieuwe garde de loef afsteekt door de cyber-crimineel in zijn eentje te traceren en arresteren - helaas volledig uit.