• 15.773 nieuwsartikelen
  • 178.104 films
  • 12.215 series
  • 33.986 seizoenen
  • 647.155 acteurs
  • 199.029 gebruikers
  • 9.373.211 stemmen
Avatar
 
banner banner

The Apollo (2019)

Documentaire | 102 minuten
3,30 5 stemmen

Genre: Documentaire

Speelduur: 102 minuten

Oorsprong: Verenigde Staten

Geregisseerd door: Roger Ross Williams

Met onder meer: Jamie Foxx, Patti LaBelle en Smokey Robinson

IMDb beoordeling: 6,8 (745)

Gesproken taal: Engels

  • On Demand:

  • HBO Max Bekijk via HBO Max
  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot The Apollo

"The soul of the American culture"

Het Apollo Theater op 125th Street in het New Yorkse Harlem is meer dan een podium: het is een thuis en kraamkamer voor een eindeloze reeks Afro-Amerikaanse grootheden als James ‘Mister Apollo’ Brown, Ella Fitzgerald, Ray Charles, Prince en Richard Pryor. Een safe haven waar Billie Holiday het aandurfde om ‘Strange Fruit’ te zingen en een plek waar de Afro-Amerikaanse cultuur wordt gevierd. In deze documentaire komen bezoekers van het theater aan het woord.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Volledige cast

Acteurs en actrices

Zichzelf (archiefmateriaal)

Zichzelf (archiefmateriaal)

Zichzelf (archiefmateriaal)

Zichzelf (archiefmateriaal)

Zichzelf (archiefmateriaal)

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van John Milton

John Milton

  • 24222 berichten
  • 13387 stemmen

Dit is wel wat voor mij denk ik. Geschiedenis, muziek...

Los Angeles Times en Variety waren erg positief, en ik weet nog niet zoveel van dit schijnbaar legendarische theater. Ik ken de naam, maar heel veel verder kom ik niet.


avatar van kos

kos

  • 46692 berichten
  • 8850 stemmen

Ik heb er nog voor gestaan en mijn jas in de winkel er naast gekocht haha. Tot zover mijn binding met The Apollo.


avatar van kos

kos

  • 46692 berichten
  • 8850 stemmen

Erg aardige doc. Met name de historie en de talrijke fantastische artiesten die er opgetreden hebben (met gave beelden van oude optredens!)

Het zwart bewustzijn en anti-discriminatie deel is natuurlijk onvermijdelijk maar af en toe een beetje dissonant tussen de positieve shows en artiesten. Wel gave rap van Common aan het einde.


avatar van John Milton

John Milton

  • 24222 berichten
  • 13387 stemmen

Eens. En met nu HBO Max eindelijk in Nederland, was dit een prima proefrit van de app. De combi tussen muziek en activisme is natuurlijk niet iets wat deze docu nieuw doet (ze laten Billie Holiday nota bene zien met Strange Fruit), maar het werkt voor mij prima. De focus verschuift daardoor wel af en toe van het theater af, maar soit.

Mooi om te zien wat een plek dit is, en wat een belangrijke functie die blijkt te hebben in een community. Bijna als een kerk, zegt een van de geïnterviewden. En ik snap nu wel waarom.

3,5*