• 15.812 nieuwsartikelen
  • 178.349 films
  • 12.227 series
  • 34.007 seizoenen
  • 647.593 acteurs
  • 199.101 gebruikers
  • 9.377.553 stemmen
Avatar
 
banner banner

Viking (2016)

Actie / Drama | 133 minuten / 128 minuten (12+ versie) / 142 minuten (blu-ray)
2,81 39 stemmen

Genre: Actie / Drama

Speelduur: 133 minuten / 128 minuten (12+ versie) / 142 minuten (blu-ray)

Alternatieve titels: The Viking / Викинг

Oorsprong: Rusland

Geregisseerd door: Andrey Kravchuk

Met onder meer: Danila Kozlovsky en Maksim Sukhanov

IMDb beoordeling: 4,6 (5.370)

Gesproken taal: Russisch

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Viking

"History is a symptom. The diagnosis is us."

Het Kievse Rijk, de late 10e eeuw. Na de dood van zijn vader, Svyatoslav I, heerser over het Rijk, wordt de jonge Vikingprins Vladimir van Novgorod gedwongen tot ballingschap dwars over de bevroren zee. Dit om aan zijn verraderlijke halfbroer Yaropolk, die zijn andere broer Oleg vermoordde, te ontsnappen die het Kievse Rijk heeft veroverd. De oude krijger Sveneld overtuigt Vladimir om een Varjagen-vloot samen te stellen in de hoop Novgorod te heroveren van Yaropolk en daarbij het machtige Byzantijnse leger te verslaan.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van Drekskiebel

Drekskiebel

  • 74 berichten
  • 72 stemmen

Ik ben hier benieuwd naar, sterke trailer


avatar van DreamTech

DreamTech

  • 524 berichten
  • 892 stemmen

Nou ik heb me goed vermaakt met deze film, Ik had wel de theater versie 18+ en die duurde 2 uur en 22min. Even wennen aan de Russische taal ! Lekker hak en breekwerk Computer animatie had iets beter gekund maar niet storend. aanrader !


avatar van schumacher

schumacher

  • 4576 berichten
  • 4277 stemmen

Deftig filmpje.


avatar van joolstein

joolstein

  • 10841 berichten
  • 8935 stemmen

Prima film die gebaseerd is op historische feiten. Echter de titel Viking is een beetje misleidend omdat het hier gaat over een afstammeling van de Zweedse Noorman Rurik die de eerste Russische staat Kievan Rus stichtte. Prins en bastaard Vladimir was al lang en breed gesetteld in de 10e eeuw. Vladimir heeft twee dingen gedaan in zijn bestaan: ten eerste maakte hij die staat weer groot en sterk en ten tweede bekeerde hij zelf en zijn onderdanen tot het Christendom. Dit Katholieke Orthodoxe geloof is dan ook de kern van de film. Terwijl de geschiedenis van Vladimir the Great nog verder gaat stopt de film precies na bekering van het land. President Vladimir Poetin heeft ooit eens gezegd dat deze bekering van het geloof de grootste gebeurtenis was van Rusland. Daarnaast is hij een groot fan zijn naam genoot. Hij heeft zelfs een standbeeld voor hem opgericht. Niet gek dat deze film dan ook tot één van de duurste films ooit gemaakt in Rusland behoort. De film werd echter door veel journalisten, politici en de Russische kerk de grond ingeboord. Hun held werd te gewelddadig weggezet. Een geluk voor ons want we zien in de film genoeg bloederige scenes, vijanden worden vakkundig omgebracht en er zijn talloze veldslagen. Na de inname van de stad Polotsk verkracht hij in het bij zijn van zijn mannen zelfs zijn toekomstige vrouw Ragnhild “Rogneda” Ragnvaldsdatter (Aleksandra Bortich) Dit maakt de film juist natuurgetrouwer dan als het heroïsche verheerlijking was geweest. Daarnaast valt vooral ook de fantastische sfeer en de mooie gedetailleerde historische kostuums en aankleding op. Er is zelfs aandacht besteed aan de verschillende talen. Zo spreken de Pecheneg, een semi-nomadevolk uit de Turkse contreien hun originele vermoedelijke taal. De over het algemeen Russische cast is van zeer grote klasse. We herkennen o.a. Svetlana Khodchenkova die bekent is van Tinker Tailor Soldier Spy en The Wolverine. Verder wordt de cast aangevuld door een paar voor ons bekendere acteurs. Zo zien we Joakim Nätterqvist als de Viking Khevding. Hem kennen we van de films: Arn - Tempelriddaren (2007) En onder zijn kompanen zien we ook nog John DeSantis (vele films waaronder The 13th Warrior) als een Berserk. Een iets minder puntje was dat sommige gebeurtenissen niet altijd goed werden weergegeven. Meerdere malen waren er hiaten te zien. Ondanks de lange tijdsduur van bijna tweeëneenhalf uur. Laten we dat maar aan de lange productietijd van zeven jaar verwijten. Want de film geeft wel een heel mooi gedeeltelijk tijdsbeeld weer van de dagen na de kolonisatie van de Vikingen in de Slavische landen.


avatar van KritiKus

KritiKus

  • 9 berichten
  • 5 stemmen

Geweldige film! Het Russisch wende snel, even de verschillende (half) broers en Koninkrijken uit elkaar proberen te halen, en je hebt een heerlijke 2 uur 22 minuten hakfilm te pakken. Mooi verfilmd en gespeeld. De film wekte mijn interesse omdat de serie VikingS een van mijn favorieten is, en dat benaderde het zeker !


avatar van Boneka

Boneka

  • 2724 berichten
  • 1398 stemmen

Begrijp nog steeds niet dat je hier punten kan geven zonder een fatsoenlijke review. Kijk eens naar deze film. Allemaal dikke voldoendes De onvoldoendes zijn de alleen maar stemmers. Moet niet kunnen, geeft zo een vals beeld redactie van Moviemeter.


avatar van milus

milus

  • 214 berichten
  • 158 stemmen

'Mannenfilm' met vooral veel spieren en gevecht en geschreeuw en trots en belediging.

Er zitten ook wel een paar vrouwen in, overigens.

Wel heel mooi gedaan, maar er zit niet veel verhaal aan, dat wordt niet echt ontwikkeld en daardoor komt de film niet op gang, desnoods zoals bij de Terminator-films waar de actie en het verhaal iets met elkaar te maken hebben. Het gaat alleen van het ene geweld naar het andere.

Daarom ga je je toch vervelen na een tijdje.


avatar van Grindhouse62

Grindhouse62

  • 2065 berichten
  • 16602 stemmen

Wat een goede, rauwe historische film. Heb de versie van 142 minuten gezien. Prachtige landschappen, perfect in beeld gebracht. Kostuums, decors en muzikale ondersteuning zijn ook prima. De vele gevechten cq. veldslagen zijn goed in beeld gebracht. Gewoon voor de liefhebber een mooie actiefilm. Een 3.5


avatar van Thorongil

Thorongil

  • 1621 berichten
  • 691 stemmen

Leuke film, interessant verhaal, goed gespeeld, mooie locaties. Rusland brengt echt een aantal sterke Historische films uit de laatste jaren.


avatar van MarcusViridis

MarcusViridis

  • 144 berichten
  • 137 stemmen

Het genre drama moet je soms letterlijk nemen. Dat is exact het geval bij deze film: dramatisch slecht.

Aan het verhaal is vrijwel geen touw vast te knopen. Dat lijkt ook helemaal niet de bedoeling te zijn, want de personen in dit drama zijn flinterdun en vaak eendimensionaal. De locaties en volkeren waar men mee te maken krijgt: de kijker moet er vaak maar een beetje naar raden. De motivering ontbreekt namelijk volledig. Op magische wijze ontstaan er zomaar ineens allerlei soorten verbanden tussen mensen, alleen waarom...? Volstrekt onduidelijk. Ook de reden van de politieke veranderingen op het eind.... de toeschouwer blijft wederom in het duister. Dialogen? Vaag maar met een suggestie van een diepere inhoud die in feite volledig ontbreekt. Karakterontwikkeling? Op de protagonist na (die dat enigszins laat zien) is hier geen moeite voor gedaan. Het had een interessante film kunnen zijn met dit onderwerp, maar het tegengestelde is ervan gemaakt.

Een gedrocht van een film. Mocht je houden van veldslagen en krijgers die elkaar overhoop steken, dan zal het heus wel een 'goede' film zijn, maar ik denk er anders over.