

Gojira vs. Biorante (1989)
Genre: Actie / Sciencefiction
Speelduur: 104 minuten
Alternatieve titels: Godzilla vs. Biollante / Gojira tai Biorante / ゴジラVSビオランテ
Oorsprong:
Japan
Geregisseerd door: Kazuki Ohmori
Met onder meer: Kunihiko Mitamura, Yoshiko Tanaka en Masanobu Takashima
IMDb beoordeling:
6,5 (6.450)
Gesproken taal: Engels en Japans
On Demand:
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Pathé Thuis
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Amazon Prime
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Niet beschikbaar op meJane
Plot Gojira vs. Biorante
"The winner of this battle would be the most enormous enemy against human beings."
Godzilla is de onoverwonnen koning van de wereld, maar krijgt het zwaar te verduren als hij voor de strijd wordt uitgedaagd door Biollante, een gemuteerde rozenstruik.
Externe links
Acteurs en actrices
Kazuhito Kirishima
Asuka Okouchi
Major Sho Kuroki
Genshiro Shiragami
Lieutenant Goro Gondo
Miki Saegusa
Director Seiichi Yamamoto
Azuka's Father
Zichzelf Defense Forces Officer
Prime Minister
Video's en trailers
Reviews & comments

SuperSideSwipe
-
- 4461 berichten
- 2854 stemmen
Ik denk wel dat dit de orgineelste Godzilla monster is die ze ooit hebben uitgedacht. Laat me daarbij wel meteen zeggen dat ie verder behoorlijk waardeloos overkomt
Godzilla neemt het op tegen een Half Roos, Half Godzilla monster.
Gewoonlijke langdradig gebeuren en een niet overdreven boeiend gevecht.
3,5

Ravenstein
-
- 1524 berichten
- 518 stemmen
Origineel monster, de film laat zich vlotjes bekijken, maar eigenlijk is er weinig dat deze boven eerdere en/of latere delen uit de reeks doet uitspringen.
Kazuki Omori regisseerde ook de volgende uit de reeks, het van een volledig krankzinnig verhaal voorziene Godzilla Vs King Ghidorah, dat me toch iets meer wist te bekoren.
Fans zullen echter niet teleurgesteld zijn door Godzilla vs Biollante, want zij krijgen exact wat ze mogen verwachten, hoewel de 2 gevechten met Biollante toch wel redelijk kort en - zoals SuperSideSwipe reeds zei - niet echt erg boeiend zijn.
En wat ziet die Super X-2 er lekker Thunderbirds-achtig uit!

SuperSideSwipe
-
- 4461 berichten
- 2854 stemmen
Herkeken, en ik heb hem de eerste keer toch te hoog beoordeeld.
De gevechten (die normaal gesproken de interesantste elementen van deze films zijn) waren toch wel heel erg karig.
2,5

RubenMeintema
-
- 19 berichten
- 253 stemmen
Ik las de hoes en daarop stond iets van: "de regisseur had een wedstrijd uitgeschreven voor een script en een tandarts uit Yokohama had die gewonnen. ZIjn script werd de basis voor de volgende Gojira film. Maar in het origineel moest Gojira het opnemen tegen een vis-rat hybride wezen, maar die hebben ze vervangen door een gemuteerde rozenstruik."
Toen ik dat las lag ik echt helemaal in een deuk in de winkel. Alsof ze dachten: Ja, een vis-rat hybride wezen is toch wel wat vergezocht, dat gaat wel erg ver. Laten we er een gemuteerde rozenstruik van maken, dat is veel geloofwaardiger en logischer!"
Man, die gasten hebben echt een fantasie!
Ik heb de film gekocht, en ik vond het toch wel een zeer interessante film. Ten eerste worden toch een aantal serieuze zaken als gentechnologie en buitenlandse politieke verhoudingen aangeroerd: (Saradia die Amerika's positie als graanschuur van de wereld wil ondermijnen, en Japan die Amerika's positie als grootste atoommacht wil ondermijnen)
Ten tweede heb ik me wederom thuis rotgelachen om de Engelse uitspraak van dr. Shirikawa en die vent van het Saradia Laboratorium vlak voor de explosie van het lab geloof ik

Mochizuki Rokuro
-
- 18912 berichten
- 14484 stemmen
Wat mij betreft het dieptepunt uit de serie. Saai en rommelig, de gemuteerde rozenstruik is leuk, maar verdwijnt, wat random vernielingen en aan het einde is de rozenstruik terug in nieuwe gedaante. Verder een hoop ongein, maar vooral vreselijk acteerwerk en niets nieuws te melden. Een teleurstelling.

Onderhond
-
- 87112 berichten
- 11826 stemmen
Ik vond dit een leuk deel.
Zoals steeds in de latere delen vormen naast Gojira en z'n tegenstander de ontploffingen de main attraction. Zien er erg mooi en kleurrijk uit, lekker destructief ook.
Het verhaal is ... vergezocht. Bolliante is een gaaf monster vind ik zelf, maar er een verhaal rond verzinnen is niet meteen eenvoudig, is hen uiteindelijk nog redelijk goed gelukt. Eerste versie van Bolliante zag er indrukwekkend uit, gaaf belicht vooral, tweede versie vond gewoon echt cool. Vond de special effects er ook nog goed uitzien, met al die bewegende tentakels. Levert mooie gevechten en beelden op.
Jammer dat deze weer wat te lang duurt, vooral de nasleep op het einde (een kleine 10 minuutjes) had zwaar ingekrimpt moeten worden. Gojira films verdienen een Shaw Bros einde.
Verder is het leuk maquette gedoe en cheesy Thunderbirds geklooi. Maar dan opvallend positief (doch amateuristisch) in beeld gebracht.
2.5*

dutchtuga
-
- 16970 berichten
- 4098 stemmen
Ook deze Godzilla is weer te lang en te serieus. Ik hoop niet dat de rest van de serie op hetzelfde niveau blijft, want dan valt er nog maar weinig te genieten, vrees ik. Op papier is dit materiaal dat garant zou moeten staan voor de grootste onzin en die zie je dan ook bijvoorbeeld in de vorm van Biollante (gemuteerde rozenstruik ), maar de context is gewoon weinig komisch en te serieus. De battles met Gojira vallen ook enorm tegen en zo blijft er weinig over van pulp als deze. Hopen op leukere delen, dan maar.
2,5*

EVIL '84
-
- 411 berichten
- 293 stemmen
Poster ziet er inderdaad erg mooi uit. Ik heb nu alle godzilla films in mn bezit maar nog niet allemaal gezien. Zal deze binnenkort even bekijken.

IcU
-
- 6783 berichten
- 3051 stemmen
Heb mij bijzonder vermaakt met deze film Dit was mijn kennismaking met de Japanse Godzilla, en dat smaakt naar meer. De film verliep vlot, en het was allemaal lekker over de top. Toffe miniatuur sets, en foute kostuums. Dat het slechte verhaal door de makers serieus wordt genomen is alleen maar grappig.

Metalfist
-
- 12407 berichten
- 3964 stemmen
Godzilla en de gemuteerde rozenstruik
Ik heb een tijd gewacht om te zien of ik de gehele Green Cow Godzilla collectie bij elkaar kon sprokkelen maar het ziet er naar uit dat ik deel 1 en 10 niet in de nabije toekomst op de kop kan tikken dus ben ik gisteren maar verder gegaan met de reeks waar ik vorige keer ergens in februari was gebleven, namelijk bij deel 6. Vreemd trouwens dat dit in de reeks rugnummer 6 heeft (ik heb de indruk dat deel 1, 5 en 6 een soort van trilogie vormen dus waarom die verspreid zitten is me een raadsel) maar bon, mij hoor je niet klagen want Green Cow levert goedkope en deftige releases af in het Japans met Nederlandse subs en daar ben ik blij om.
Godzilla vs. Biollante is zo één van die monsterfilms die tot de verbeelding spreekt. Godzilla heeft in de loop der jaren heel wat tegenstanders gehad maar nog nooit heb ik zo'n hilarisch monster gezien als een gemuteerde rozenstruik, al deed het me soms wel denken aan een aflevering van de Power Rangers waar een soortgelijk iets in zat. Eigenlijk was het helemaal niet de bedoeling dat Biollante de hoofdrol ging opeisen (naast Godzilla natuurlijk) doordat het oorspronkelijk het plan was om een andere creatie van dr. Shiragami, Deautalios en dat is blijkbaar een mengeling tussen een rat en een vis, de tegenstander van Godzilla ging zijn. Althans dat was toch zo volgens het script dat door de parttime tandarts/scriptwriter Kobayashi werd ingestuurd in de Godzilla scriptwedstrijd. Dat zegt op zich wel genoeg over het niveau van het script en wat voor veranderingen er allemaal zijn doorgevoerd maar verbazingwekkend genoeg is dit nog een vrij amusante zit. Het duurt me allemaal iets te lang, zo neemt Ohmori ruimschoots de tijd om het plot rond de origine van Biollante uit te leggen, maar eenmaal de gebruikelijke gevechten van start gaan is het allemaal vrij leuk. Zeker omdat Biollante nadien nog eens evolueert in een heerlijk monster. Jammer genoeg is de eindbattle niet zo enorm boeiend en stelt die een tikkeltje teleur. Daar komt dan nog eens bovenop dat de film iets te lang doorgaat met onder andere de moord op Shiragami en had ik het tegen dan wel gehad.
De oudere Godzilla films blijven toch het leukst in mijn ogen. De effecten worden hier nog echt met maquettes en wat weet ik nog allemaal gedaan en het geeft de film een zekere charme. Leuk ook om te zien dat de Super X uit Godzilla Returns ook een opvolger heeft gekregen met iets interessantere features en een minder belachelijke crew. Het blijft er uitzien alsof het weggelopen is van de set van Thunderbirds maar soit, qua effecten ziet dit er heerlijk campy uit dus is het best wel genieten. Voor de rest wederom een belabberde cast, zeker de Japanners die opeens Engels moeten gaan spreken zijn niet te doen. Het is dat de DVD Japanse ondertiteling aanbiedt wanneer er in het Engels wordt gesproken want anders had ik waarschijnlijk nog niet doorgehad dat ze in een andere taal waren overgeschakeld.
Ik heb de indruk dat de Godzilla films beter zijn mochten ze een kortere speelduur hebben. Nu wordt de film te lang gerekt en zijn er een hoop overbodige scènes. Toch zit hier wederom een zekere vermakelijkheid achter die ervoor zorgt dat ik dringend eens wat meer van dit soort Kaiju films moet gaan zien.
2.5*

The Oceanic Six
-
- 58574 berichten
- 3863 stemmen
Gelukkig gaat de reeks hier door met een wat meer volwassen plot, maar ondanks dat deze rozenstruik best vermakelijk was is de film niet best. Sowieso is de actie maar spaarzaam (maar wel lollig dat ze eens lekker in de zee knokken), weet het politiek plot me nooit echt te interesseren en zijn de hoogtepunten schaars. Er zijn tig veel slechtere Godzilla delen, deze krijgt nog een redelijke score van me.
2,5*
Pre- en sequels

Gojira vs. Desutoroiâ
1995
8 reacties

Gojira vs. Supesugojira
1994
5 reacties

Gojira vs. Mekagojira
1993
8 reacties

Gojira vs. Mosura
1992
5 reacties

Gojira vs. Kingu Gidorâ
1991
11 reacties

Gojira
1984
10 reacties
Het laatste nieuws

Misdaadfilm 'Contraband' met Mark Wahlberg en Kate Beckinsale vanavond te zien op televisie

'The Crown'-makers komen mogelijk met spin-off 'vol koninklijke schandalen'

Angelina Jolie (48) kondigt vertrek uit Hollywood aan: 'Geen gezonde plek'

Hetze rondom 'Sunneklaas' op Ameland: deze horrorfilms zijn geïnspireerd door de vergelijkbare Krampustraditie
Bekijk ook

El Espíritu de la Colmena
Drama, 1973
56 reacties

Gojira vs. Mekagojira
Sciencefiction / Actie, 1993
8 reacties

Gojira: Fainaru Uôzu
Actie / Sciencefiction, 2004
30 reacties

Gojira vs. Desutoroiâ
Sciencefiction / Actie, 1995
8 reacties

Gojira tai Megagirasu: Jî Shômetsu Sakusen
Sciencefiction / Actie, 2000
10 reacties

Gojira tai Mekagojira
Sciencefiction / Actie, 2002
7 reacties
Gerelateerde tags
biotechnology kaijubiollante japanese film
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes | Publishing Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.
Social media
Realtimes | Publishing Network
- Registreer |
- Contact ons |
- Over ons |
- Adverteren |
- MovieMeter Films Wiki |
- Series Wiki |
- Algemene voorwaarden en privacybeleid |
- Consent wijzigen |
- RSS Feeds |
- API

© 2023 MovieMeter B.V.