• 15.835 nieuwsartikelen
  • 178.414 films
  • 12.231 series
  • 34.012 seizoenen
  • 647.724 acteurs
  • 199.119 gebruikers
  • 9.378.664 stemmen
Avatar
 
banner banner

Earth vs. the Flying Saucers (1956)

Sciencefiction | 83 minuten
2,82 69 stemmen

Genre: Sciencefiction

Speelduur: 83 minuten

Alternatieve titel: De Invasie van de Vliegende Schotels

Oorsprong: Verenigde Staten

Geregisseerd door: Fred F. Sears

Met onder meer: Hugh Marlowe, Joan Taylor en Donald Curtis

IMDb beoordeling: 6,3 (10.009)

Gesproken taal: Engels

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Earth vs. the Flying Saucers

"The terrifying truth about flying saucers!"

Dr. Russell Marvin is de baas over Operation Skyhook, een project dat onbemande raketten de ruimte instuurt die de weg moeten vrijmaken voor bemande ruimtevluchten. Vreemd genoeg verdwijnen alle raketten en op een gegeven moment landt er een ruimteschip op aarde. Het leger laat het schip natuurlijk meteen ontploffen, en veroorzaakt daarmee een grootscheepse invasie van duizenden andere vliegende schotels.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Volledige cast

Acteurs en actrices

Dr. Russell A. Marvin

Carol Marvin

Maj. Huglin, Liason Officer

Brig. Gen. John Hanley

Vice Adm. Enright

Gen. Edmunds

Prof. Kanter

Alien (stemrol)

Alfred Cassidy

Frank the garage man

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van otherfool

otherfool

  • 18519 berichten
  • 3403 stemmen

Weer zo'n heerlijk bizar sci-fi verhaaltje uit de jaren '50. De sulligheid is gewoonweg heerlijk. Als dr. Marvin en zijn vrouw een enorme UFO een paar meter boven hun hoofd ontwaren vraagt de vrouw: 'Was that a flying saucer?' Ehm, wat dacht je dan!?

Ook leuk dat in deze film de aliens weer vragen of alle wereldleiders bij elkaar willen komen, net als in The Day The Earth Stood Still of The Brain From Planet Arous. Typisch iets voor de aliens. Verder leent de film wat van The War of The Worlds en heeft het als troef nog Ray Harryhausen die voor mooie slotscenes in Washington zorgt. Er gaan weer wat monumenten tegen de vlakte!

Schattige sufheid, 2,5*.


avatar van Zinema

Zinema (crew films)

  • 10276 berichten
  • 7285 stemmen

Colorized.

Want de BluRay komt in beide versies. En ik ben zo'n cultuurbarbaar.

Niet gek gedaan trouwens. Wel wat grain en 'overgebleven' zwart-wit in de background, maar toch. Ik houd er wel van.

De film zelf is best aardig, ondanks wat twijfelachtige acteerprestaties en het magere verhaaltje. Weinig spanning ook en uiterst gedateerde SFX. Toch is e.e.a. absoluut sfeervol en best vermakelijk, maar het laatste half uurtje wordt de film rommelig en gaat men ten onder in een hoop explosies en matige gevechten met de UFO's.

Engste deel van de film zit hem in het eindshot. Waar we ongegeneerd de tè behaarde rug van Marlowe in close-up zien. Brrrr...

Redelijk.


avatar van joolstein

joolstein

  • 10841 berichten
  • 8938 stemmen

Aan het begin van de film worden uit de hele wereld UFO-waarnemingen gemeld en iemand heeft alle experimentele satellieten neergeschoten die de pasgetrouwde wetenschappers Dr. Russell en Carol Marvin en hun team de lucht in hebben gestuurd. Ja in deze jaren '50 SF-film krijgen we weer eens last van kwaadaardige aliens die van plan zijn de aarde te koloniseren en zijn bewoners tot slaaf te maken. Ze willen echter liever niet heersen over een door oorlog verwoeste planeet. Uiteraard wordt er dus eerst lange tijd door de wetenschappers praat-pogingen gedaan om een manier te vinden om de buitenaardsen te stoppen. Helaas zagen de buitenaardse wezens er ongeïnspireerd uit! Maar goed...wanneer de strijd eenmaal goed en wel losbarst, zie je waar het budget van deze science-fiction-productie naar toe is gegaan! Niemand minder dan Ray Harryhausen, de legendarische stop-motion-effectspecialist, tekende voor het maken van de vele visuele effecten. Hoogtepunt zijn de vernietiging die de UFO’s aanrichten bij bekende Amerikaanse monumenten. Al met al een leuke geslaagde mix van (een klein beetje) horror en science fiction


avatar van clubsport

clubsport

  • 3849 berichten
  • 6963 stemmen

the day the earth stood still had een veel beter slimmer verhaal , dit is gewoon weer evil aliens die de wereld willen veroveren , toch is dit wel een aardige film en heeft hij zelfs een zekere cultstatus weten te bereiken .