Genre: Drama / Horror
Speelduur: 110 minuten
Oorsprong:
Verenigde Staten / Verenigd Koninkrijk / Canada
Geregisseerd door: Paul McGuigan
Met onder meer: James McAvoy, Daniel Radcliffe en Jessica Brown Findlay
IMDb beoordeling:
6,0 (63.317)
Gesproken taal: Engels
Releasedatum: 17 maart 2016
On Demand:
Bekijk via meJane
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Pathé Thuis
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Prime Video
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Plot Victor Frankenstein
"Discover the origin of the monster and his creation."
Wanneer Dr. Victor Frankenstein (James McAvoy) en zijn trouwe assistent Igor (Daniel Radcliffe) te ver gaan in hun nobele poging om de mensheid te helpen, verandert de obsessie van Victor in waanzin. Dan laat hij zijn laatste creatie los - een monsterlijk figuur dat onvoorstelbare terreur zaait bij iedereen die zijn pad kruist.
Externe links
Acteurs en actrices
Victor Frankenstein
Igor
Lorelei
Inspector Turpin
Finnegan
Frankenstein
Barnaby
Alistair
Rafferty
Nathaniel / Prometheus 2
Video's en trailers
Reviews & comments
HALVE TAMME. (moderator series)
-
- 13471 berichten
- 1308 stemmen
Dit lijkt mij een zeer interessant project te gaan worden, mijn nieuwsgierigheid is in ieder geval gewekt.
kappeuter (crew films)
-
- 74672 berichten
- 5982 stemmen
Vanaf 17 maart 2016 in de bioscoop (20th Century Fox, via Warner Bros. Pictures International)
NL trailer geplaatst
Thorongil
-
- 1620 berichten
- 691 stemmen
Werd eens tijd dat ze een trailer uitbrachten, binnen 3 maand komt hij in de USA al uit.
Film lijkt goed te worden, zeker eens zien als hij uit is.
staralfur
-
- 75 berichten
- 129 stemmen
Ik vond het een vermakelijke film, wel wat anders dat we van het boek kennen (*pas op spoiler* Frankenstein gaat niet dood). James McAvoy doet het erg goed als maniakale wetenschapper en Daniel Radcliffe is prima als zijn assistent. Sommige scenes zijn echt ranzig het uitzuigen van de bochel wordt, ehm, nogal duidelijk in beeld gebracht maar het was vooral allemaal erg sfeervol. De scenes met het uiteindelijke monster waren ook erg gaaf!
Geen hoogstaande film wat mij betreft, wel leuk om een keer gezien te hebben.
Woland
-
- 4796 berichten
- 3817 stemmen
Frankenstein. Het is een steengoed oorspronkelijk verhaal, en al menigmaal verfilmd - en daar is nu ook deze Victor Frankenstein bijgekomen. Maar hoewel de basisingredienten van het verhaal aanwezig zijn, is hier toch vrij veel aan het verhaal veranderd. Zo is de hele locatie naar (grotendeels) Londen verplaatst, en zijn er buiten Frankenstein zelf en zijn creatie weinig karakters uit het oorspronkelijke verhaal terug te vinden, terwijl er een hele rits nieuwe personages bij zijn gekomen, waaronder Daniel Radcliffe als Igor. Verder ligt hier de nadruk ook niet zozeer op het monster, maar meer op Victor Frankenstein zelf.
Op zich is met zo'n herinterpretatie natuurlijk niet per se iets mis. Helaas is dit toch vooral een niet hele spannende popcornversie van het Frankenstein-verhaal geworden met, ook helaas, een script dat aan alle kanten rammelt en waar regelmatig lijntjes het verhaal in- en uitlopen waar weinig mee gedaan wordt. Ook worden er wat standaardelementen het verhaal ingetrokken die het allemaal formulaischer maken, maar die niet echt goed uitgewerkt worden: de love interest, de villain, en het monster dat in deze film ook echt een simplistisch kwaadaardig monster is.
Om maar een paar voorbeelden te noemen van verhaallijnen of scenes die me stoorden: de achtergrond van Igor die opgroeit als gevangen, mishandelde, gebochelde circusclown heeft verder geen enkele meerwaarde voor het verhaal, maar maakt het wel bijzonder ongeloofwaardig dat hij een dergelijke medische kennis heeft opgedaan, en daarna zonder problemen in no time de transitie maakt naar welopgevoede gentleman. Igor die sowieso nogal inconsistent in gedrag en meningen is. Net als Victor F., trouwens. Vader Frankenstein komt een keertje boos langs, maar verdwijnt verder weer volledig uit het verhaal. Een boze menigte probeert urenlang zonder succes het huis van Frankenstein te bestormen, maar Igor en de politieagent lukt het zonder problemen om binnen de minuut binnen te komen. De echte villain in het verhaal, Finnegan, wordt geintroduceerd en stelt Frankenstein in staat om z'n werk te doen, maar Igor vermoorden lukt op bijzonder knullige wijze niet, ondanks een leger aan handlangers - en bij de ontknoping van het verhaal verdwijnen hij en zijn priveleger ook praktisch in het niets. De inspecteur die zich als een helderziende gedraagt tijdens het onderzoek. Misschien ben ik op teveel slakken zout aan het leggen, maar door al dit soort dingen keek het voor mij soms wat storend weg.
Het is niet alleen maar ellende wat de klok slaat, hoor. Ondanks een bijzonder slordig script is het best wel het aanzien waard. De beelden van de het laboratorium en de ontknoping zijn prima gedaan en de special effects is ook weinig mis mee, al ziet Londen in de buitenlucht er af en toe wel nep uit. Er zitten wel wat toffe scenes in, bijvoorbeeld de Frankenstein-chimpanzee en ook wel de tot-leven-wekking van het uiteindelijke monster. Het acteerwerk is wisselend - Daniel Radcliffe was eigenlijk negentig minuten lang slechts verbaasd aan het kijken. James McAvoy deed het wel goed als Frankenstein, en ik vind het ondanks het matige script alsnog fijn om Andrew Scott aan het werk te zien. Toch overheerst wat mij betreft het gevoel van een gemiste kans en een veel te rommelig script. Jammer.
kappeuter (crew films)
-
- 74672 berichten
- 5982 stemmen
Vanaf 17 maart 2016 in de bioscoop (20th Century Fox, via Warner Bros. Pictures International)
UPDATE: Nederlandse release is helaas komen te vervallen
IcU
-
- 6783 berichten
- 3051 stemmen
Jammer! Waarom zouden ze dat doen? Lijkt me toch geen oninteressante film...
Op Pathe staat hij trouwens nog wel gewoon op 17 Maart.
John Milton
-
- 24226 berichten
- 13390 stemmen
Dan doen ze dit wel vaker. Maar met bekende namen als deze is het toch wel een beetje verrassend.
Komt door jouw review, Woland...
lezertje
-
- 938 berichten
- 0 stemmen
Lichtelijk gebaseerd om Mary Shelley’s roman ‘Frankenstein, Or, The modern Prometheus’ uit 1818. De film die wordt verteld vanuit Igors perspectief, wat we in dit geval redelijk origineel kunnen noemen. Igor (Daniel Radcliffe), die als een naamloze en gebochelde clown in het circus werkte, waar hij ook danig geschoffeerd wordt, wordt, als blijkt dat hij over een enorme medische kennis beschikt, door Victor Frankenstein uit de handen van zijn plaaggeesten gered en passant van zijn bochel afgeholpen, van zijn naam Igor voorzien en geeft hem een menswaardig bestaan Zonder dat beide het zich realiseren is Igor op dat moment de eerste mens die Victor creëert,. ‘He gave me a life’, zal Igor later tegen zijn geliefde, de trapezewerkster Lorelei (Jessica Brown Findlay), zeggen. Hoewel Frankenstein Igor tot zijn partner benoemt, blijft hij hem als zij knecht behandelen. Is dit een lacune in het script of heeft regisseur Paul McGuigan hier en daar een steekje laten vallen? Logisch dat de eerste experimenten van Frankenstein met een chimpansee mislukken (Het moet natuurlijk wel spannend blijven). Aangemoedigd door de zoon van een rijke industrieel, die de experimenten van Frankenstein commercieel wil uitbuiten, knutselt de geleerde vrolijk verder aan zijn schepping. Maar als tijdens het ‘ontwerpen’ van de nieuwe Prometheus de whisky rijkelijk vloeit en de twee duidelijk onder zijn invloed zijn tijdens hun werk, kan je op je klompen aanvoelen dat het fout moet gaan. De film heeft vaart genoeg om onderhoudend te zijn, mede door het spel van Radcliffe, die inmiddels heeft bewezen dat hij meer kan dan alleen maar met een toverstokje zwaaien. Hij weet zijn twijfel inzake zijn loyaliteit aan Frankenstein mooi ingehouden aan de het publiek over te brengen. Het is daarom jammer dat McAvoy zich in sommige scènes, waarin hij zijn ambitie uitspreekt, laat verleiden tot het spelen van de krankzinnige geleerde die door niets en niemand te stoppen is. De film neemt in ieder geval op niet mis te verstane wijze stelling inzake de conservatieve houding tegen de voortschrijdende wetenschap, gepersonificeerd door Inspecteur Turpin van Scotland Yard (Andrew Scott), die meer uit geloofsovertuiging lijkt te handelen dan dat hij bezig is met het handhaven van de wet. Het London van de 19e eeuw is door middel van CGI’s knap tot leven gewekt. Ook de verdere aankleding is tot in de puntjes verzorgd, wat de film een authentiek uiterlijk geeft. Jammer van de slotscène die naast behoorlijk klef is, blijkbaar ook nodige dosis Hollywood spektakel moet bevatten. Hoewel er een aantal interessante theologische vragen omtrent leven en dood wordt gesteld, doet dit slot de film geen goed. Nederlandse première 17 maart.
filmsjefke
-
- 116 berichten
- 930 stemmen
Matige film, Cast is wel sterk en ook zijn de acteerprestaties van goed niveau...
Echter vond ik de film hoe langer hij duurde steeds matiger worden met een vrij bedroevende eindscene... 2*
Corcicus
-
- 2809 berichten
- 3912 stemmen
Zeer matige film inderdaad, waar je het monster pas ziet in de laatste vijf minuten en waar het horrorgedeelte uitgeknipt lijkt. Het is veeleer een interpersoonlijk drama tussen Victor en zijn compagnon Igor, die in deze versie de hoofdrol speelt.
bjerik76
-
- 2356 berichten
- 1804 stemmen
Weer een Frankenstein verhaal, het leek mij al een beetje overbodig.
de film is meer een drama dan horror , het gaat vooral tussen Frankenstein en Igor.
Ook Daniel Radcliffe lijkt elke keer voor de verkeerde films te kiezen.
Aan de ene kant blijf ik toch nog Harry Potter zien, ook al speelt hij geheel andere rollen, ook deze rol vind ik niet bij hem passen ( en hij leek enorm op de zanger Gotey )
De cast was erg jong om zulke " ervaren" geleerden en hoge functies met statussen voor te stellen.
De settings zijn mooi, maar de spanning is ver te zoeken, en eigenlijk het hele Frankenstein gebeuren mag ook voorlopig ver achterin het hok voor nieuwe films verdwijnen.
filmkul
-
- 2477 berichten
- 2250 stemmen
Gemiddelde film, meer drama dan horror. De opbouw is best aardig, maar de film mist spanning en echt drama. Dat is precies het gemis, er wordt geen duidelijke keuze gemaakt waardoor het een rustig voortkabbelend en voorspelbaar geheel wordt. De relatief jong gecaste acteurs doen het best aardig. Met name McAvoy zet een prima rol neer. De aankleding en sfeer zijn verder prima, alsmede de special effects. 2.5
Pazmaster
-
- 2776 berichten
- 5880 stemmen
Vermakelijk filmpje, er wordt goed gespeeld en het ziet er best aardig uit qua aankleding en special fx. Ik had wel iets meer van het monster willen zien, dit was vrij kort, maar de aanloop er naartoe was ook goed te pruimen ook al was het meer drama dan horror. Leuk.
patrickman
-
- 149 berichten
- 159 stemmen
Enorm genoten !
Geen seconde verveeld het einde daar in tegen zo snel en zo makkelijk en zo jammer.
De hele film is een hoogtepunt dus je verwacht een enorm spektakel op het end.
Dit duurt helaas 10 min terwijl ze er 2 uur naar toewerken.
Absoluut genoten jammer van het eind
tattoobob
-
- 8198 berichten
- 2564 stemmen
Deze film vediend zeker wel drie sterren over het gemiddelde is mijn mening.
En dat het verhaal niet zoals het origineel is.......
who cares.
De sfeer is goed neergezet vind ik...en ook het acteerwerk is van een goed niveau.
De film kijkt gewoon best lekker weg vind ik..en dat het verhaal hier een daar te wensen overlaat stoort mij niet in het geheel.
DragQueen
-
- 3224 berichten
- 4069 stemmen
Vermakelijke film, die er visueel sfeervol uitziet. Het acteerwerk van McAvoy en Radcliffe is overtuigend. Het alom bekende verhaal omtrent Frankenstein is her en der wat aangepast, maar dit stoort nergens. Prima kijkvoer, van begin tot eind. 3,5 Ster.
olbo
-
- 304 berichten
- 2156 stemmen
De naam Frankenstein schept een bepaalde verwachting die deze film niet waar maakt; het monster.
knusse stoel
-
- 3285 berichten
- 4317 stemmen
Fijne film om te zien, zelfs humor is redelijk aanwezig: "vooral de scène waarin Victor voor een presentatie roept: "en toen was er leven" en als resutaat de vliegen in de ronde vlogen, brak vooral bij mij de schaterlach los! HUMOR!

Mooi verhaal en als je zonder de "Frankenstein verwachtingen" gaat kijken, heb je hieraan een mooie film!
james_cameron
-
- 7001 berichten
- 9789 stemmen
Vlotte, energieke herinterpretatie van het Frankenstein-verhaal, met veel nieuwe invalshoeken en twee leuke hoofdrolspelers. Verzorgd in elkaar gezet, met heel mooi production design en overtuigende special effects. Het tempo ligt wellicht iets te hoog en de gebeurtenissen zijn wel erg opgefokt gezien het onderwerp, maar onderhoudend en meeslepend is de film zeer zeker.
mcgraig
-
- 115 berichten
- 378 stemmen
Het eerste uur valt niet tegen gezien de matige recensies maar dan komt ineens de klad erin. In eerste instantie heeft de film het tempo van een miniserie (dat is tegenwoordig geen belediging) en plotsklaps wordt het verhaal afgeraffeld richting een belabberde finale met het standaard gooi en smijtwerk. Een belediging voor het bronmateriaal
Tonypulp
-
- 21231 berichten
- 4608 stemmen
Vooral voor Radcliffe bekeken. Vind hem de laatste jaren uitstekend in zijn keuzes qua films, neemt veel high quality genrewerk aan met vaak een (relatief) afwijkend karakter. Zo ook hier, waar het Frankenstein verhaal wordt getackeld. Niet mijn favoriete setting/verhaal (eigenlijk heb ik met alle klassieke monster-verhalen niks), maar zeker tijdens de eerste helft pakt het behoorlijk geslaagd uit. Hoog tempo, toffe setting, lekker lomp (denk aan de cyste-scene), maar voelt wel traditioneel aan. En dat laatste breekt de film in een later stadium op. Werkt opzichtig naar een vertrouwd (en dus voorspelbaar) einde toe. Had op zich wel wat meer z'n eigen weg mogen gaan. Desalniettemin opvallend dat hij zo hard is geflopt, want slecht is het voor het overgrote deel niet. Het zullen vooral de vele gemiste kansen zijn die de tendens rondom de film domineren.
Het laatste nieuws

Deense film 'Sorg og Glaede' doet het goed op MovieMeter: 'Als therapie voor de regisseur'

Netflix neemt binnenkort afscheid van de horrorfilm 'The Watchers'

Historische dramafilm 'The King's Speech' met Colin Firth morgen te zien op televisie

Kijktip? Netflix komt eind maart met horrorserie 'Something Very Bad is Going to Happen'
Bekijk ook

The Beckoning Silence
Documentaire / Drama, 2007
5 reacties

Colonia
Drama / Thriller, 2015
78 reacties

Copenhagen
Avontuur / Drama, 2014
15 reacties

Into the Storm
Biografie / Oorlog, 2009
13 reacties

Pawn Sacrifice
Drama / Biografie, 2014
48 reacties

The Disappearance of Eleanor Rigby: Her
Drama, 2013
41 reacties
Gerelateerde tags
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.










