• 15.764 nieuwsartikelen
  • 178.104 films
  • 12.215 series
  • 33.986 seizoenen
  • 647.155 acteurs
  • 199.026 gebruikers
  • 9.373.131 stemmen
Avatar
 
banner banner

Hollow Triumph (1948)

Film noir / Misdaad | 83 minuten
3,15 23 stemmen

Genre: Film noir / Misdaad

Speelduur: 83 minuten

Alternatieve titels: The Scar / The Man Who Murdered Himself

Oorsprong: Verenigde Staten

Geregisseerd door: Steve Sekely

Met onder meer: Paul Henreid, Joan Bennett en Eduard Franz

IMDb beoordeling: 6,7 (3.478)

Gesproken taal: Engels

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Hollow Triumph

"Love couldn't hide the secret of his past...or shield them for the end of their future!"

Melodrama over een moordenaar die de identiteit aanneemt van een dokter die op hem lijkt. De film laat zien hoe een aantal toevalligheden zich opeenstapelt, waardoor de schijn tegen iemand kan raken.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Volledige cast

Acteurs en actrices

John Muller / Dr. Bartok

Evelyn Hahn

Frederick Muller

Virginia Taylor

Aubrey - Assistant

Artell - Manager

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van stinissen

stinissen (crew films & series)

  • 23441 berichten
  • 76927 stemmen

Weer een echte Film-noir, van Stinissen.....


avatar van Toon1

Toon1

  • 497 berichten
  • 2798 stemmen

Zwakke film noir.


avatar van kos

kos

  • 46692 berichten
  • 8849 stemmen

Off-topic berichten verwijderd.


avatar van Dogie Hogan

Dogie Hogan

  • 13381 berichten
  • 788 stemmen

stinissen schreef:

Weer een echte Film-noir, van Stinissen.....

Huh....

----------------

The Scar, 'memorable quotes':

Paul Henreid: You're a bitter little lady.

Joan Bennett: It's a bitter little world.


avatar van Dogie Hogan

Dogie Hogan

  • 13381 berichten
  • 788 stemmen

Prima, Duitse DVD release: geen subs.


avatar van clubsport

clubsport

  • 3820 berichten
  • 6946 stemmen

weer een m iddelmatige noir waarin een misdadiger de identiteit van een dokter aan neemt omdat hij toevallig erg op hem lijkt .
Een litteken is het enige verschil tussen hen maar dat is natuurlijk makkelijk te fixen , alleen dan moet je niet de fout maken om het littteken op de verkeerde kant van het gezicht te plaatsen


avatar van starbright boy

starbright boy (moderator films)

  • 22407 berichten
  • 5072 stemmen

Hollow Triumph is een erg pulpy noir. Geregisseerd door een van de vele oorlogsimmigranten die noirs maakten. De vrij onbekende Steve Sekely die vooral low budget films maakte voor kleine studios. Een van zijn laatste films werd zijn bekendste. De verfilming van The Day of The Triffids uit 1962. Hollow Triumph kwam er doordat Paul Henreid weer aan het werk wilde nadat de Hollywood studios hem geen werk meer gaven. Dus volgde hij een trend in het Hollywood van de late jaren '40. Dus begon ook hij een productiemaatschappijtje. Dit was de eerste film die daaruit voortkwam. Gemaakt voor de bescheiden studio Eagle-Lion met een beperkt budget. Henreid wilde dit maken om als bijrolacteur een hoofdrol te kunnen krijgen en een gangster te kunnen spelen, tegen zijn normale casting in.

Henreid speelt een dubbelrol en doet dat aardig, maar weet de film niet op te tillen. De film heeft ook een plot met wat geloofwaardigheidsissues. Het einde daarentegen is sterk en erg neerslachtig en de film komt nergens in de verleiding om van de hoofdpersoon een beetje een aardiger figuur te maken. En de film had de grote John Alton achter de camera die een film er fijn kon laten uitzien bijna zonder budget. Dat scheelde.

Sekerly zou cheapies maken in vele genres voor vele studios. Henreid zou voornamelijk blijven acteren maar nog een paar films produceren en uiteindelijk zelfs regisseren, waaronder de vergeten lowbudgetnoir For Men Only (1952) , die schijnbaar over ontgroeningen onder studenten gaat (meteen geinteresseerd).