• 15.761 nieuwsartikelen
  • 178.096 films
  • 12.215 series
  • 33.986 seizoenen
  • 647.094 acteurs
  • 199.024 gebruikers
  • 9.373.012 stemmen
Avatar
 
banner banner

Suburra (2015)

Misdaad | 130 minuten
3,72 530 stemmen

Genre: Misdaad

Speelduur: 130 minuten

Oorsprong: Italië / Frankrijk

Geregisseerd door: Stefano Sollima

Met onder meer: Claudio Amendola, Pierfrancesco Favino en Elio Germano

IMDb beoordeling: 7,4 (23.020)

Gesproken taal: Italiaans

Releasedatum: 21 juli 2016

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Suburra

"Rome will fall"

Een gangster, die 'Samoerai' genoemd wordt, wil een klein Italiaans stadje deels ombouwen tot het nieuwe Atlantic City en krijgt daarbij de bescherming van een corrupte politicus en een machtige kardinaal. Maar hoewel de plaatselijke maffiabazen overeengekomen waren om samen te werken bij dit project, dreigt een bendeoorlog roet in het eten te gooien.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van kasia

kasia

  • 5 berichten
  • 31 stemmen

prachtige film,geweldig


avatar van gauke

gauke

  • 9852 berichten
  • 13069 stemmen

Een somber en duister Rome diende als plaats van handeling van deze rauwe, gewelddadige, gestileerde en sfeervolle misdaadthriller (noir). Het verhaal ging over ambitieuze omkoopbare politici (en hun hunkering naar macht en geld) en de misdaad scene die er geen scrupules op nahield. De cast speelde uitstekend en de soundtrack was soms te luidruchtig.


avatar van popcorn en cola

popcorn en cola

  • 354 berichten
  • 500 stemmen

Uitstekende misdaadthriller, realistisch verhaal, zorgvuldig uitgewerkt, goede acteerprestaties, wat de juiste de ingredienten zijn voor een knaller, en dat was het. Vanwege een groot, toekomstig, lucratief project proberen misdaadfamilies, politici hun belangen te verkrijgen/verdedigen, waar zelfs het Vaticaan betrokkenheid in heeft. Door ongelukkige omstandigheden komen alle partijen tegenover elkaar staan. Je wordt enkele dagen meegenomen in deze belangenconflicten, welke gaan leiden tot een grote apocalips. Je voelt de spanning toenemen, geen moment vervelend, uiteindelijk kun je niet wachten op die knaller.


avatar van filmkul

filmkul

  • 2473 berichten
  • 2247 stemmen

Zeer sterke misdaadfilm. De opbouw is erg goed. Het eerste kwartier is even aftasten, maar daarna wordt je in de film gezogen en pas tijdens de aftiteling losgelaten. Continue voel je dreiging en heb je een gevoel dat het misgaat, maar dan ook goed misgaat. De regisseur weet dit perfect in beeld te brengen. De sfeer daarbij is prima, het weer wordt steeds slechter. Het acteerwerk is van hoog niveau en de film kent een aantal mooie karakteristieke rollen. De soundtrack is eveneens een prima keuze. Topper. 4.0/4.5


avatar van Brabants

Brabants

  • 2887 berichten
  • 2145 stemmen

Suburra is een rauwe misdaadfilm die vanuit de sloppenwijk van Rome een portret van mensen schetst die gedreven zijn door geld en extreme ambities. Er heerst hier duidelijk de wet van de sterksten en echte helden zijn er niet. Alles werkt naar een heuse Apocalyps toe en is hiermee vrij onderhoudend en rauw van aard. Alles wat een film van dit genre nodig heeft om te slagen en is dan ook echt een knap staaltje Italiaanse cinema geworden.


avatar van Hertogfreek

Hertogfreek

  • 12 berichten
  • 12 stemmen

Zeer mooie film en prachtige sfeervolle muziek. De film bouwt mooi op. Rauwe misdaad pur sang.

Tja wanneer geef je een 5? dus vandaar de 4,5 om de 5 te bewaren voor de klassieke buitencategorie. Maar deze hangt er tegenaan. Met voor mij allemaal onbekende acteurs en actrices.


avatar van Filmkriebel

Filmkriebel

  • 9961 berichten
  • 4649 stemmen

Prima maffiafilm. Italiaanse decadentie op zijn best. Een sex & drugs orgietje met een corrupte parlementariër is het beginpunt van een cascade aan gebeurtenissen waarbij de mafia bij betrokken raakt. Het stak echt goed in elkaar, met de links tussen de verschillende personages. Het is een film zonder helden en met alleen verliezers. Zelfs de meest zielige van die personages, die zijn vader verliest door zelfmoord en diens mafiaschulden erft, komt niet sympathiek over door zijn lafheid . Ook meer dan OK acteerprestaties, vooral van die zigeuner mafiabaas. Ook muzikaal komt de film sterk uit de hoek; de soundtrack zet sommige scènes werkelijk kracht bij. Enkel visueel vond ik het niet zo indrukwekkend, Gomorra was daar beter in. Dit is blijkbaar de pilootfilm voor een serie die in 2016 voor Netflix zal geschoten worden. Uitkijken dus...


avatar van Collins

Collins

  • 7294 berichten
  • 4311 stemmen

Werkelijk schitterende film over misdaadsyndicaten, corrupte politici en andere rotzakken die allemaal een rol spelen in de totstandkoming van een groot project waarbij veel macht en rijkdom is te verkrijgen.

Suburra is een film die in een dreigende sfeer is ondergedompeld. Die sfeer is vanaf de eerste take al goed voelbaar en gaat vervolgens ook niet meer weg. Het zorgt er mede voor dat de film een immer aanwezige spanningsboog heeft en een ongemakkelijk gevoel veroorzaakt.

Suburra is ook een film die een sombere visie op de menselijke aard uitdraagt. In de film wekt geen enkel personage sympathie op. Ieder personage vertoont ellendig en egoïstisch gedrag. Alle personages zijn vatbaar voor beloftes van rijkdom en macht. Er is geen geweten. Er is geen mededogen. Er is wreedheid en hardvochtigheid. De personages zijn zonder uitzondering schofterige karakters. Ze bezitten een enorme hoeveelheid egocentriciteit en hebben een groot gevoel van zelfmedelijden.

Die sombere visie is evenals de dreiging goed voelbaar in elke scene. De kortzichtige handelings-motieven van de personages maken van de film een neerslachtige bedoening. De film kent geen enkele verlichtende invalshoek. De personages zijn niet van de relativering of van de lach. Het zit niet in hun gedrag ingebakken. Het teleurstellende en treurigstemmende gedrag wordt nog eens extra geaccentueerd door de continu vallende regen. Kan het somberder.

De verhaallijn is boeiend. De verschillende subplots beginnen in afzondering en raken meer en meer vervlochten om aan het eind bijeen te komen. Een pakkende en boeiende verhaaltrant. Indrukwekkend.

De film is fantastisch. De sfeertekening is perfect. De karakters zijn dan wel slecht en ongelooflijk onsympathiek, maar zijn zeer interessant om te volgen. De actiescenes zijn spannend.

Visueel steekt een en ander behoorlijk goed in elkaar. Genoeg prachtige scenes met mooie shots.

Het acteerwerk is uitstekend.

Magnifieke en zeer imponerende film.


avatar van mr. Prizzi

mr. Prizzi

  • 164 berichten
  • 176 stemmen

Uitstekende misdaad film die een beangstigend en beklemmend beeld geeft van de Maffia en de bijna onuitroeibare geïnstitutionaliseerde corruptie in de Italiaanse samenleving. Het is deze corruptie die de Italiaanse Maffia nog steeds een bepalende politieke factor maakt en die we in Suburra op lokaal niveau zien opereren. Bijna traditioneel brengt de Italiaanse cinema dit soort misdaad-verhalen stilistisch altijd prachtig in beeld. Ook Stefano Sollima, inmiddels bedreven in het misdaadgenre, slaagt daar uitermate goed in en natuurlijk herkennen we zijn rauwheid die hij gebruikte in de serie Gomorra. Maar ik zag ook een zekere esthetische invloed van de stijlvolle extravaganza die Sorrentino laat zien in La grande Bellezza.


avatar van Pazmaster

Pazmaster

  • 2776 berichten
  • 5875 stemmen

Harde, realistisch overkomende misdaadfilm. Er wordt goed gespeeld en het ziet er allemaal prima uit maar het verhaal deed me niet zo veel, ik raakte soms zelfs wat verveeld. Het is het gebruikelijke onderwereldje gemengd met wat politiek. Hier en daar een moorpartij, allemaal draait het om geld, macht en wraak... niets wat ik nog niet eerder heb gezien in elk geval. Maar misschien was ik niet zo in de stemming voor een film als dit, want het zit wel prima in elkaar en de muziek was prachtig.


avatar van kappeuter

kappeuter (crew films)

  • 74672 berichten
  • 5981 stemmen

Aangekocht door Lumière. Release: t.b.a.


avatar van kos

kos

  • 46691 berichten
  • 8849 stemmen

Iemand enig idee wat voor taal of accent die criminelen spreken? Iets zigeuners of zo?


avatar van kos

kos

  • 46691 berichten
  • 8849 stemmen

Bikkelharde en mede door de score nogal bevreemdende misdaadfilm.

Uitermate fijn geheel vond ik.


avatar van Apollinisch

Apollinisch

  • 21297 berichten
  • 0 stemmen

kos schreef:

Iemand enig idee wat voor taal of accent die criminelen spreken? Iets zigeuners of zo?

Volgens IMDb is het inderdaad Romani.


avatar van jorriroosen

jorriroosen

  • 206 berichten
  • 717 stemmen

Persoonlijk mijn favoriet op IFFR dit jaar, heerlijke film die geen minuut verveeld. Iedereen in het publiek zat er helemaal in en tot slot nog even gesproken met 8 uit de film. Die eigenlijk een hele rustige en introverte jongen bleek te zijn.


avatar van schumacher

schumacher

  • 4562 berichten
  • 4264 stemmen

Geen slechte film maar de top nu ook niet voor mij maar dat komt omdat ik een iets genre heb op gebied van misdaad en maffia films.

Zeker een aanrader deze film.


avatar van pmaj663399

pmaj663399

  • 52 berichten
  • 212 stemmen

Prachtige film, goed geacteerd, spannend, geen moment verveeld, aanrader !


avatar van Norman Mailer

Norman Mailer

  • 873 berichten
  • 657 stemmen

jorriroosen schreef:

Persoonlijk mijn favoriet op IFFR dit jaar, heerlijke film die geen minuut verveeld. Iedereen in het publiek zat er helemaal in en tot slot nog even gesproken met 8 uit de film. Die eigenlijk een hele rustige en introverte jongen bleek te zijn.

Leuk dat daartoe gelegenheid was zeg. Was Pierfrancesco Favino eveneens aanwezig?


avatar van jorriroosen

jorriroosen

  • 206 berichten
  • 717 stemmen

Norman Mailer schreef:

(quote)

Leuk dat daartoe gelegenheid was zeg. Was Pierfrancesco Favino eveneens aanwezig?

Jammer genoeg niet


avatar van david bohm

david bohm

  • 3074 berichten
  • 3439 stemmen

Sterke film die mij in zekere zin doet denken aan Gomorra, film en serie. Wat betreft het beeldmateriaal en de weinig romantische wijze waarop de georganiseerde misdaad wordt neergezet.

Suburra is stijlvol, onderhoudend en beklijvend.

Aanrader.


avatar van scorsese

scorsese

  • 13165 berichten
  • 11077 stemmen

Uitstekende film waarin de Italiaanse maffia een gokparadijs nabij Rome wil bouwen. Een donkere misdaadfilm met een meeslepend verhaal wat goed in elkaar zit en geen seconde verveeld. Mooi gemonteerd (en niet alleen vanwege de verschillende verhaallijnen die naar elkaar toe lopen en één geheel vormen). Ook de casting is uitstekend.


avatar van merijn82

merijn82

  • 1931 berichten
  • 460 stemmen

Heerlijk filmpje! Het is heel even inkomen, maar eigenlijk zit je al snel helemaal in de wereld van de corrupte politici en bendes. Degelijk geschoten verder en bij vlagen bikkelhard. Mann-achtige taferelen in de supermarkt notabane!

Was er dan niks negatiefs? Niet echt, maar de film mist soms wat spanning. O ja en de muziek van M83 is soms wat te opdringerig aanwezig en zwengelt wat 'goedkoop' de sentiment-factor aan zo nu en dan.

4*


avatar van vranque

vranque

  • 937 berichten
  • 3926 stemmen

Uiteindelijk 2 zwaargewichten uitschakelen zonder lijfwacht was teveel.

Film was een beetje teveel van het goede voor mij. Zware opdringerige muziek en druiperige scene's af en toe.Verder prima

3*


avatar van fcdenhaag

fcdenhaag

  • 114 berichten
  • 161 stemmen

Bij deze film kreeg ik hetzelfde gevoel als bij mijn favoriete film 'Drive': wat kicke! Donker, rauw, sfeervolle beelden, supervette muziek, waanzinnig geacteerd...!


avatar van phink200

phink200

  • 4 berichten
  • 0 stemmen

zeer goede Italiaanse maffia film beslist de moeite waard om te kijken


avatar van Leland Palmer

Leland Palmer

  • 23785 berichten
  • 4894 stemmen

Geleid door een bijna constant ondersteunende score van M83 zweven we als kijker door een totaal deprimerend, regenachtig Italië, waar een paar maffia groeperingen door één voorval afstevenen op een Apocalyps. 11 november is de dag. Stefano Sollima breid alles op een mooie, stijlvolle manier aan elkaar vast, waardoor 'Suburra' constant wel interessant blijft. Een corrupte samenleving die zich tot het Vaticaan genesteld heeft. Lekker harde film; die scene als die gast geschept wordt door de auto. Heerlijk.


avatar van Filmkriebel

Filmkriebel

  • 9961 berichten
  • 4649 stemmen

Deze film krijgt een bioscooprelease na het uitbrengen op DVD?


avatar van RWHO_2017

RWHO_2017

  • 1 berichten
  • 2 stemmen

Als er een remaster engels gesproken film uit kwam

dan zal ik het kijken . voor mij is het de moeite waard niet om het te volgen of lezen .


avatar van kos

kos

  • 46691 berichten
  • 8849 stemmen

Your loss.


avatar van pintjebier

pintjebier

  • 48 berichten
  • 234 stemmen

Zeer koude grimmige film met uitsluitend onsympathieke karakters.