• 15.835 nieuwsartikelen
  • 178.419 films
  • 12.235 series
  • 34.017 seizoenen
  • 647.755 acteurs
  • 199.124 gebruikers
  • 9.378.931 stemmen
Avatar
 
banner banner

Remember (2015)

Drama / Thriller | 94 minuten
3,68 568 stemmen

Genre: Drama / Thriller

Speelduur: 94 minuten

Oorsprong: Canada / Zuid-Afrika / Mexico / Duitsland

Geregisseerd door: Atom Egoyan

Met onder meer: Christopher Plummer, Martin Landau en Dean Norris

IMDb beoordeling: 7,5 (29.602)

Gesproken taal: Duits en Engels

Releasedatum: 19 mei 2016

  • On Demand:

  • CineMember Bekijk via CineMember
  • CANAL+ Bekijk via CANAL+
  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Remember

"Dark truths will come to light."

Zev en zijn beste vriend Max sluiten een pact om hun resterende dagen te wijden aan het oplossen van onafgemaakte zaken: het opsporen en wraak nemen op de nazi-commandant die verantwoordelijk is voor het doden van hun families tijdens de oorlog. Wanneer Zev zijn geheugen begint te verliezen door Alzheimer en Max te zwak is om het verpleegtehuis te verlaten, begint Zev aan een opmerkelijke reis om de vroegere beul te vinden, voordat het te laat is.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Volledige cast

Acteurs en actrices

Rudy Kurlander #1

Rudy Kurlander #4

Rudy Kurlander #2

Charles Guttman

John Kurlander

Max Rosenbaum

Max's Aide

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van TMP

TMP

  • 1892 berichten
  • 1718 stemmen

Een film die het vooral moet hebben van de fijne acteerprestaties van Christopher Plummer (en in iets mindere mate Martin Landau). De film lijkt af en toe een beetje in te zakken, maar weet de draad dan toch weer telkens op te pakken. Het einde was onverwacht en maakt toch dat je anders kijkt naar de hoofdpersoon. In hoeverre het realistisch is, gelet op het ziektebeeld, is de vraag, maar echt storend is het niet.


avatar van SmackItUp

SmackItUp

  • 3505 berichten
  • 2631 stemmen

Uitstekende film van Egoyan.

Begint als een redelijk onschuldig verhaal maar ontpopt zich tot een harde thriller. Goede opbouw, mooie beelden, geweldig geacteerd en een onverwachte twist. Scène met Dean Norris is van hoge kwaliteit.

4*


avatar van kissyfur

kissyfur

  • 325 berichten
  • 499 stemmen

Krappe voldoende. Acteerwerk goed, thematiek behoorlijk zwaar, maar plot niet zo bijzonder sterk. En wel knappe subtiele verwijzingen erin (de reflectie van treinwagons in de ramen van een bus, de alarm hoorns e.d.), maar toch komt het nergens echt binnen.

En ondanks dit alles had ik af en toe associaties met RLT4-waargebeurdeverhalenopdevroegeochtendalsertochnoggeenhondkijkt; het is wat cheesy ofzo. Moeilijk om te zeggen bij deze thema’s, maar ik denk dat ik niet de enige ben.


avatar van james_cameron

james_cameron

  • 7010 berichten
  • 9793 stemmen

Regisseur Atom Egoyan is al heel wat jaren het spoor behoorlijk bijster maar komt hier toch wel verrassend sterk voor de dag. Deels is dat de danken aan het indrukwekkende akteerwerk, met Christopher Plummer zoals gebruikelijk erg goed in de hoofdrol, maar de film is vooral zo goed dankzij het inventieve, behoorlijk geniale script. Het begin is, hoewel degelijk genoeg, niet bijzonder en qua muzikale ondersteuning zet ik hier en daar wat vraagtekens, maar vanaf het moment dat Plummer terecht komt in het huis van Dean Norris wordt de film steeds meer intens en spannend.


avatar van Flavio

Flavio

  • 4900 berichten
  • 5236 stemmen

Intrigerende film met een uitstekende Christopher Plummer als dementerende "camp survivor". Soms legt regisseur Egoyan het er wat te dik bovenop, zoals met de passerende goederentrein en andere details die doen denken aan de Holocaust, maar over het algemeen redelijk ingetogen, met naarmate de film vordert steeds meer nadruk op thriller-elementen.

Zeker het einde kan moeilijk subtiel genoemd worden, met een eindtwist die ik niet zag aankomen, en waarbij ik nog steeds niet goed weet wat ik ervan moet vinden. Het doet voorkomen alsof beul en slachtoffer niet zoveel van elkaar verschillen, elkaars identiteit kunnen aannemen, en dat is natuurlijk nogal wat in dit verband. Je zou echter ook kunnen aanvoeren dat dementie en soortgelijke ziektes zoveel van iemands persoonlijkheid afnemen dat de schaduw die overblijft zijn houvast alleen nog vindt in geschreven briefjes, met alle gevolgen van dien. Remember deed daarom ook wel denken aan Memento.


avatar van Lovelyboy

Lovelyboy

  • 3928 berichten
  • 2935 stemmen

Lovelyboy schreef:

Gistermiddag nog even deze Remember er door gedrukt en daarmee een film die in beeld gekomen was vanwege zijn goede stemgemiddelde en goede cast. Kom maar op met deze, naar het schijnt, anders dan anders wraak film.

Duidelijk is het begin rond de verwarde Zev wiens geheugen minder wordt en uiteraard werkt het verlies van zijn vrouw Ruth niet mee. Apart is toch het concept dat ontstaat vlak na de beëindigde rituelen rond Ruth, iets dat zoveel betekent als het vertrek en quest waar de verwarde Zev aan begint. Een beeld dat in het vervolg toch vooral word overheerst door een gevoel van ongerustheid, want komt dit allemaal goed? Want Zev beleeft nogal eens wat met de verschillende Kurlanders die hij benadert en de verschillende dingen die opkomen in zowel de ondervraagden als Zev Guttman zelf zoals Rudy 2. Het meeste gevaar lijkt hij toch wel te lopen bij John waar de sfeer genadeloos omslaat naar vijandigheid.

Maar buiten de zoektocht vind ik Remember toch vooral een film die beladen is met tragiek, verlies en oud zeer, niet in de laatste plaats door de vergeetachtigheid van Zev zelf die nog regelmatig om zijn vrouw roept. Maar toch vooral ook de subtiele getoonde angst die voortvloeit uit de belevenissen in de oorlog. Neem de argwanende blik op de douchekop, de aarzeling bij de Canadese grens vanwege een bewaker met hond, de blik op mannen in uniform, en al helemaal de schrik voor de hond van John Kurlander. Wanneer zelfs dementie er niet in slaagt een traumatische ervaring te doen vergeten en los te laten zodat het verleden kan rusten. Zoals reeds gezegd is het een beeld dat zo nu en dan met een kleine knipoog gebracht wordt maar veelal triestheid en tragiek uitademt en bij tijd en wijlen ongemakkelijk. Het is daarna vooral ook wachten op de laatste catastrofale fout waarin Zev iets doms doet of een verkeert iemand omlegt. Tot daar is Remember acceptabel, degelijk en meer dan oke voor een keer.

Maar dan toch, de finale, het gesprek, de ontknoping, en daarmee iets dat verraste hoewel je het opzich had kunnen verwachten maar ik zocht het eenvoudig weg in een andere richting. Remember eindigt daarmee met een bijzondere en sterke climax die de film mijn inziens toch nog net even dat zetje geeft waardoor de film toch net even iets meer heeft. En wat wiegde de film mij en anderen als ik het zo lees toch vakkundig in slaap met het beeld rond deze kwetsbare en vergeetachtige man waarbij de dementie een sterke plottwist mogelijk maakt die Remember next level maakt.

Herkijk en verder overtuigd geraakt door het goed plot, acteerwerk en climax. Halve ster erbij.