The Gallows (2015)
Genre: Horror
Speelduur: 81 minuten
Oorsprong:
Verenigde Staten
Geregisseerd door: Chris Lofing en Travis Cluff
Met onder meer: Reese Mishler, Pfeifer Brown en Ryan Shoos
IMDb beoordeling:
4,3 (22.529)
Gesproken taal: Engels
Releasedatum: 16 juli 2015
On Demand:
Bekijk via Pathé Thuis
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Prime Video
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Niet beschikbaar op meJane
Plot The Gallows
"Every School Has Its Spirit."
Twintig jaar geleden gebeurde er in Beatrice, Nebraska een tragedie tijdens de opvoering van het toneelstuk van de plaatselijke middelbare school. Charlie Grimille, de hoofdrolspeler, eindigde met zijn hoofd in de strop. Nu willen de leerlingen van dezelfde middelbare school het mislukte toneelstuk opnieuw opvoeren om de tragedie te herdenken. Ze leren al snel dat ze het verleden beter kunnen laten rusten.
Externe links
Acteurs en actrices
Cassidy
Ryan
Pfeifer
Reese
Stage Boy
Cheerleader #1
Mr. Schwendiman
Pfeifer's Mom
Rick Houser
David the Janitor
Video's en trailers
Reviews & comments
Daan258
-
- 3671 berichten
- 2445 stemmen
The Gallows - Official Teaser Trailer [HD] - YouTube
Ben benieuwd 
Fortune
-
- 4316 berichten
- 2772 stemmen
Hmm MTV logo in beeld. Op Jackass na heb ik nooit echt genoten van MTV producties.
mcdaktari
-
- 7301 berichten
- 0 stemmen
och toch, daar heb je weer de zoveelste. Zal wel weer ongeveer hetzelfde worden als al die andere films die het kijken achteraf niet waard waren.
Shinobi
-
- 4305 berichten
- 2551 stemmen
De teaser trailer in de bios voorbij zien komen. Het heeft wel wat moet ik zeggen, al neem ik de loftuitingen aan het begin met een korreltje zout.
moofyman
-
- 73 berichten
- 137 stemmen
Ben benieuwd, er wordt in ieder geval een smak marketing budget tegenaan gesmeten. Ik hoop niet dat een simpele schrikfilm is.
Zwolle84
-
- 8022 berichten
- 0 stemmen
De 4,8 op IMDB en de metascore van 33 geloof ik niet. Trailer zag er serieus goed uit. Heb het vermoeden dat dit een lekker duister a-commercieel filmpje wordt.
jordysmeets00
-
- 25 berichten
- 24 stemmen
Lijkt me een hele spannende horror film!
Daan258
-
- 3671 berichten
- 2445 stemmen
De trailer heeft me erg nieuwsgierig gemaakt, maar op IMDB word dit filmpje jammergenoeg niet echt gewaardeerd.
Hoop toch dat dit wat gaat worden.
Tonypulp
-
- 21231 berichten
- 4608 stemmen
Gewenning. Weinig (sub)genres hebben er zo onder te lijden als de found footage. Het is desondanks een bijna onuitputtelijke bron. Gaat al jaren sterk door en weet steevast de aandacht te krijgen (vaak tegen beter weten in). In mijn geval ben ik oprecht benieuwd. Keer op keer. Iedere (uitgekauwde bios-release titel weer. The Gallows vergeet echter dat, wanneer je het niet goed doet, er tig vergelijkbare films zijn die je plaats in zullen nemen. Cybernatural (2014) is aan te raden door z'n opvallende format. The Den (2013) door zijn creatieve aanpak met meerdere bronnen en Mr. Jones (2013) werkt omdat er listig met de (visuele) regels van het genre wordt gespeeld.
Hier mis je toch een tikkeltje authenticiteit. Wat maakt The Gallows nou zo bijzonder? Het middenstuk sleept te lang voort (film komt pas echt los na het moment van de poster ) en heeft ook daarna flink moeite om echt te verrassen. Er is niks mis mee, maar wanneer je als kijker redelijk klaar bent met dit type film (zoals mijn constant zuchtende vriendin)... you're gonna have a bad time.
Shinobi
-
- 4305 berichten
- 2551 stemmen
"Fuck this, I'm going."
Op basis van de teaser trailer leek me dit nog wel interessant te gaan worden, maar wat heb ik dit verkeerd ingeschat zeg.
Op zich is het uitgangspunt rondom een nieuwe uitvoering van een mislukt toneelstuk best aardig. Het doet me ietwat denken aan de klassieke vertellingen van vroeger; geen wonder dat men refereert naar een stuk uit 1983. Het geheel is alleen in een nieuw jasje gestoken en men hanteert een - overbodige - found footage stijl.
Jammer genoeg moet je als kijker een hoop onzin doorstaan voor het hele gebeuren enigszins op gang komt. De opbouw duurt gewoonweg te lang, met irritante personages waarvan je eigenlijk hoopt dat ze z.s.m. het loodje leggen. Het resulteert zich in domme dialogen en handelingen die kant noch wal raken.
Vanzelfsprekend wordt er nauwelijks enige vorm van spanning gecreëerd, aangezien 'The Gallows' meermaals vervalt in clichés die bij dergelijke films om de hoek komen kijken. Het gebrek aan logica en de daarbij behorende plotgaten mogen uiteraard niet ontbreken. Het is dat er hier en daar een geslaagde scène tussen zit, al moet je wel rekening houden met de schokkerige camera die niet alle actie vast kan leggen.
Al met al wederom een matig found footage vehikel. Voor de liefhebber valt hier weinig nieuws uit te halen.
2,0 Sterren.
Zwolle84
-
- 8022 berichten
- 0 stemmen
De zeer beklemmende trailer zette me aanvankelijk op het verkeerde been. Vanuit het niets kreeg ik opeens een flauw, schreeuwerig tienerhandycamvehikel voorgeschoteld.
En dan gaat het licht uit.
Plotseling maakt de film een 180-graden-draai en keert de sfeer uit de trailer alsnog terug. Beetje bij beetje wordt de druk opgevoerd tot het bijna op z'n Oculus' niet meer te harden is.
Ondertussen blinkt The Gallows uit in het mijden van de meeste horrorclichés . Oké, hier en daar voel je wat jump scares aankomen, maar de film is zoveel meer dan dat. Tot aan het fucked up einde zit je aan de buis gekluisterd.
Ondertussen speelt de cast opvallend sterk voor dit subgenre en zijn de wat zwakkere punten totaal niet storend. De score liep bijna per kwartier op.
Al met al maakt The Gallows de beloften van de trailer 100% waar - en dat had ik niet meer verwacht.
Pluisje94
-
- 27 berichten
- 0 stemmen
Ik snap echt niets van de lage waarderingen voor deze film. Wat het eerste half uur betreft, kom ik ook niet verder dan 2 sterren, ik viel bijna in slaap in de bioscoop! Maar dan komt er een keerpunt in de film en begint de spanning en de horror. Achteraf gezien ben ik heel erg blij dat ik deze film ben gaan kijken, in lange tijd niet zo'n goede film gezien, waarbij de spanning goed word opgebouwd, oké dat eerste half uur sloeg nergens op, maar het overige gedeelte maakt dit meer dan goed! Uiteindelijk kom ik uit op 3,5 sterren. Zeker een aanrader!
mrklm
-
- 11419 berichten
- 9920 stemmen
Yep, alweer een 'found-footage' horrorfilm. Maar waarom filmen deze kids het nachtelijke sloopwerk van een toneelset? Gaat een stuk handiger zonder camera natuurlijk. En die waarom-vraag hangt over de hele film. Natuurlijk is het gewoon een slap excuus om deze film voor een appel en een ei te maken. Het acteerwerk is bijzonder matig, het plot lachwekkend en de conclusie volstrekt onzinnig. Denk daarbij nog de nodige nep-schrikeffecten en het nodige jatwerk uit betere films uit dit genre en je weet zo'n beetje wat je voorgeschoteld krijgt. U was gewaarschuwd!
namingway24
-
- 1117 berichten
- 1403 stemmen
Als de negatieve reviews van een film niet van de lucht zijn (deze film wordt bijna overal neergesabeld), raak ik toch altijd wel geïntrigeerd. Zou de film dan echt zo slecht zijn? Ik zie als het meezit altijd wel iets positiefs, en hoewel de film niet zo goed was als ik gehoopt had, heb ik me ondanks de vele minpunten, echt goed vermaakt met the Gallows.
Laten we eerst maar beginnen met wat het minst werkte voor mij; de personages. Het is vandaag de dag blijkbaar erg lastig om high school-scholieren sympathiek over te laten komen, want echt bijna iedereen in the Gallows is erg vervelend. Vooral de jongen achter de camera maakt de ene na de andere irritante opmerking, en zijn vriendin is echt een leeghoofd (die er overigens wel lekker uitziet in een strak topje). Ook de andere scholieren zijn niet leuk, en de stereotiepe football-jocks hangen je ook al snel de keel uit. Alleen het personage van Ryan krijgt nog enige diepgang mee, iets dat in een film met dit tempo vaak uit den boze is, maar wat wel werkt voor het verhaal, en ook direct invloed had op het einde van the Gallows.
En ik moet zeggen dat het plot achter deze film nog redelijk interessant was. De makers van the Gallows wilden met Charlie Grimille een nieuw horror-icoon introduceren, en hoewel ik dat niet zie gebeuren is zijn achtergrondverhaal best interessant. Het is een soort kampvuurverhaal á la Jason Voorhees of Cropsy, maar dan op een highschool. De twists in de film worden goed onthuld; het moet omdat dit een found footage film is allemaal op camera uit de doeken worden gedaan, en dat doet men hier aardig.
De film heeft uiteraard het probleem van de heftig bewegende camera, maar daar kan ik persoonlijk goed tegen. Er wordt ook gebruik gemaakt van verschillende bronnen, en er wordt een aantal keren zelfs getoond wat er zich daarvoor afspeelde. Bijvoorbeeld gedurende de moord op het irritantste personage uit de film waar we eerst, samen met de andere personages, horen dat hij vermoord wordt, waarna we de moord ook echt in beeld zien via zijn point of view. Deze scène was trouwens best spannend; er zitten echt wel sterke momenten in the Gallows.
De film eindigt met een scène die de POV gimmick een beetje laat varen, maar die ik persoonlijk erg sterk vond; hij is spannend en onthuld goed te laatste twist. Ik weet niet hoeveel nut een tweede deel zou hebben, want het verrassingselement werkt maar één keer, maar ik vond dit gewoon een leuke horrorfilm.
Corcicus
-
- 2809 berichten
- 3912 stemmen
Nog net niet zo slecht als ik had gevreesd, maar lang niet zoals het moet zijn.
Doom4
-
- 617 berichten
- 481 stemmen
Nadat ik veel slechte beoordelingen had gelezen had ik verwacht dat het een echte b film was. Maar!!! ik vind het wel een enge/spannende film. Tuurlijk het lijkt een beetje op andere found footage films maar daar moet zo'n film het juist van hebben!
al met al leuke film!
JacoBaco
-
- 10573 berichten
- 2405 stemmen
Lekker kort en gewoon een oké horrorfilm. Ja de eerste 30 min is afzien, maar daarna vind ik het best spannend worden. Het verhaal doet er voor mij niet heel veel toe, maar de plot twist is niet slecht. De film moet het van de spanning en de schrikeffecten hebben en dat lukt de film wat mij betreft wel redelijk goed. De acteurs doen het ook helemaal niet verkeerd, dus dat helpt ook wel. Ja, een aantal zijn puberaal vervelend, maar dat hoort er een beetje bij. Ik vind The Gallows toch wel een overtuigende film, dus een voldoende. Ook al is het niet echt verrassend en origineel, het werkte voor mij.
De found footage films zijn inmiddels niet meer te tellen. De echte toppers zijn alweer een tijdje geleden. Toppers voor mij zijn Cloverfield, [REC] 1, Trolljegeren, Paranormal Activity 1, The Blair Witch Project, V/H/S en.... dat was het wel zo'n beetje. En daar is uiteraard niet iedereen het mee eens.
Actarus
-
- 502 berichten
- 2284 stemmen
In een found-footage heb ik altijd zin!
Na enkele beoordelingen hier, kijk ik er toch naar uit.
mcdaktari
-
- 7301 berichten
- 0 stemmen
Ik heb me toch laten verleiden om er naar te kijken, en het was dus toch weer precies zo als ik verwacht had. Maar dat weet je eigenlijk van te voren ook al, als je zo'n found footage gaat kijken.
Bij dit soort films is het nieuwe er nu wel zo'n beetje vanaf.
En dan blijf ik maar stilletjes hopen dat er eindelijk wel weer een echte goeie horror film gaat komen, maar iets zegt me dat het voorlopig niet gaat gebeuren. 
john mcclane 2
-
- 3489 berichten
- 6576 stemmen
fijn ,redelijk kort ,found footage horror film(pje)
voegt niet zo heel veel toe,wel anders als het uitgemolken paranormal activity.
De filmer is irritant,maar dat is zijn rol.tikkie overdreven.
paar goede schrikmomenten.
mochten de makers een deel 2 willen bedenken,,,,hoeven ze voor inspiratie niet ver te zoeken,,
dit las ik op NU.nl vandaag:
Twee doden bij opvoering historisch theaterstuk Italië | NU - Het laatste nieuws het eerst op NU.nl
bizar 
tattoobob
-
- 8198 berichten
- 2566 stemmen
Highschool horror is vaak niet echt boeiend en saai,deze doet het iets beter...helemaal de laatste drie kwartier maar om nou te zeggen dat het een hele goede film is .....nee.
Het hele gebeuren van de geest die op de killertoer is vind ik niet echt origineel en zelfs een beetje oudbollig.
Nadat de halve film voorbij is komt er een beetje spanning in en ik moest zelfs een keer schrikken
het moet niet gekker worden.
Acteerwerk is best oke te noemen......heelijke blonde dame trouwens,en dat terwijl blond niet mijn ding is 
Jaa toch net aan drie sterren omdat de sfeer in de film wel juist geraakt word.
james_cameron
-
- 7005 berichten
- 9790 stemmen
Het gestaag uitdijende found footage horrorgenre heeft de afgelopen jaren helaas weinig memorabele films opgeleverd. Ook dit werkje is pure middelmaat. Toegegeven, ik ben een paar keer flink geschrokken en er hangt best een doeltreffend naargeestig sfeertje over de gebeurtenissen rondom een vervloekt toneelstuk dat wordt opgevoerd in een amerikaanse high school, maar plot en personages zijn weer eens veel te dun. De afwikkeling van het geheel is daarnaast behoorlijk vergezocht.
Collins
-
- 7301 berichten
- 4312 stemmen
Film met een behoorlijk intrigerend plot en een vervelende uitwerking van dat plot.
De voortslepende introductie van voornamelijk irritante personages is vermoeiend en duurt gewoon te lang. Zo interessant zijn de personages namelijk niet.
Eenmaal bezig met het echte werk, ziet de kijker de gebruikelijke nerveus zwiepende camerabewegingen met daaronder veel geschreeuw en gegil. De personages uit de introductie krijgen het moeilijk. Het is hun van harte gegund.
Niet spannend. Zat meer in.
De twist op het einde was verrassend maar wel onnozel en ongeloofwaardig.
Spartaan1986
-
- 3612 berichten
- 2168 stemmen
Redelijk voorspelbare twist aan het eind, desalniettemin is het laatste half uur op zich wel prima. Een paar aardige schrikmomenten maar verder niet al te veel bijzonders.
2,5*
Pre- en sequels

The Gallows Act II
2019
5 reacties
Het laatste nieuws

Spaanse Netflix-film '100 Metros' doet het ontzettend goed: 'IJzersterk drama'

Netflix verruilt 'The Grand Budapest Hotel' voor 'The French Dispatch' van Wes Anderson

Nog niet gezien? 'Escape at Dannemora' kijk je nu gewoon op SkyShowtime

Catherine O'Hara (71) overleden: van deze films zou je haar onder meer kunnen kennen
Bekijk ook

Crimson Peak
Fantasy / Horror, 2015
210 reacties

As Above, So Below
Horror, 2014
222 reacties

Dark Places
Mystery / Thriller, 2015
71 reacties

The Final Girls
Komedie / Horror, 2015
109 reacties

Experimenter
Drama / Biografie, 2015
34 reacties

Extinction
Horror / Drama, 2015
47 reacties
Gerelateerde tags
gallowsmiddelbare schooltragediehanginggevonden beeldenstage production
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.







