• 15.773 nieuwsartikelen
  • 178.104 films
  • 12.215 series
  • 33.986 seizoenen
  • 647.155 acteurs
  • 199.029 gebruikers
  • 9.373.211 stemmen
Avatar
 
banner banner

Nada's Revolutie (2014)

Documentaire | 59 minuten
2,75 4 stemmen

Genre: Documentaire

Speelduur: 59 minuten

Alternatieve titel: Nada's Revolution

Oorsprong: Nederland / Zweden / Egypte

Geregisseerd door: Cláudia Lisboa

IMDb beoordeling: 6,5 (11)

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Nada's Revolutie

Precies vier jaar na de val van Mubarak toont de film een portret van een jonge Egyptische vrouw die vecht voor vrijheid en onafhankelijkheid in een maatschappij die gevangen lijkt tussen oude structuren en modernisering. Te midden van de politieke onrust die het land nu al jaren in z'n greep houdt, volgen we Nada's worsteling om zich als theatermaker te profileren. In haar persoonlijke leven moet ze knokken om trouw te blijven aan haar ideaal van onafhankelijkheid.

Externe links

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van Donkerwoud

Donkerwoud

  • 8664 berichten
  • 3941 stemmen

Ergerniswekkend negatief gekleurd portret van een Egyptische theatermaakster die zogenaamd haar eigen vrijheid opeist tegenover haar eigen omgeving. Wat wij vooral te zien krijgen is een pedante vrouw die verontwaardigd kijkt en sigaretten rookt. Begrijp mij niet verkeerd, want de onafhankelijke positie van Egyptische vrouwen is absoluut een belangrijk issue in het land. Het heeft alleen iets heel beperkends om nou juist een persoon te verheerlijken die verder weinig toe lijkt te voegen aan wat dan ook. Ze zegt namelijk niet bijzondere zinnige dingen en het wordt ook duidelijk dat veel van haar levenskeuzes misschien te wijten zijn aan verkeerde keuzes op persoonlijk vlak. Wat dat betreft is de koppeling met de twee revoluties er met de haren bijgesleept om een politieke draai aan deze portrettering te kunnen geven.