• 15.986 nieuwsartikelen
  • 179.041 films
  • 12.274 series
  • 34.084 seizoenen
  • 649.228 acteurs
  • 199.276 gebruikers
  • 9.390.296 stemmen
Avatar
 
La Pere
Foto: © Splendid Film

93%-score? Nagenieten op Netflix met een ongeziene kerstparel: 'Lekker absurd'

La Pere
Foto: © Splendid Film

Wie door de categorie kerstfilms op Netflix speurt, treft daar, ergens helemaal onderaan het menu, de klassieke Franse komedie Le Père Noël est une ordure aan. De film, die in 1982 op het witte doek verscheen, is geregisseerd door Jean?Marie Poiré en vertelt het hilarische en chaotische verhaal van een kerstnacht vol bizarre bezoekers en onvoorspelbare gebeurtenissen.

In Le Père Noël est une ordure volgen we de vrijwilligers Pierre en Thérèse, die de telefoonlijn van de hulplijn SOS Détresse Amitié bemannen tijdens Kerstavond. Hun dienst wordt volledig ontregeld door een reeks vreemde en excentrieke figuren: een man in een kerstmanpak, een travestiet met existentiële problemen, een vreemdzinnige buitenlander en andere kleurrijke personages zorgen voor een opeenstapeling van absurdistische en hilarische situaties. Terwijl de chaos toeneemt, worden hun geduld en inventiviteit op de proef gesteld, wat leidt tot een onvergetelijk kerstavonddiner vol zwarte humor.

Le Père Noël est une ordure

De film is gebaseerd op het gelijknamige toneelstuk van de beroemde Franse komediegroep Le Splendid en is een zwartkomische kijk op de festiviteiten tijdens Kerstmis. Jean?Marie Poiré werkte met een ensemblecast bestaande uit bekende Franse acteurs zoals Anémone, Josiane Balasko, Marie?Anne Chazel, Christian Clavier, Gérard Jugnot, Thierry Lhermitte, Bruno Moynot en Martin Lamotte. Bij zijn release werd de film aanvankelijk gemengd ontvangen, maar door de jaren heen groeide het uit tot een cultklassieker in Frankrijk.

Dat kijkers de film kunnen waarderen, blijkt eveneens uit de cijfers die de film ontvangt. Zo wordt er op Rotten Tomatoes een 93% gegeven, komen IMDb-gebruikers tot een 7,5 en zijn ook MovieMeter-gebruikers met een 3,23 uit 5 nog best tevreden. "Anarchistisch druk is wellicht een betere omschrijving van deze komedie met weinig adempauzes. Niet alleen door het gescheld, geschmier en de politiek incorrecte grappen, maar ook door een keur aan gebeurtenissen die het befaamde sneeuwbal-effect in ere houden. En daar houd ik wel van," zo schrijft Mugen ook ibendb is enthousiast. "De verschillende personages lopen op het randje van irritant maar iedereen zit wel met het hart op de juiste plek te acteren. Ook het einde was lekker absurd."

Le Père Noël est une ordure is nu al enige tijd te zien op Netflix.

Reacties (5)


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van lang pee

lang pee

  • 3295 berichten
  • 1431 stemmen

Mvr Bardot is gestorven, één van de grootste iconen van de Franse cinema, misschien is dat wel genoeg om hierover eens te berichten?


avatar van remorz

remorz

  • 2497 berichten
  • 2747 stemmen

Ik zou echt zweren dat dat Carice van Houten is, op die foto


Over Franse klassiekers gesproken...


avatar van peter74

peter74

  • 647 berichten
  • 3272 stemmen

lang pee schreef:

Mvr Bardot is gestorven, één van de grootste iconen van de Franse cinema, misschien is dat wel genoeg om hierover eens te berichten?

Dat bericht komt waarschijnlijk over 2 dagen zoals gewoonlijk.


avatar van Flipman

Flipman

  • 7128 berichten
  • 1147 stemmen

Wauw, je hebt nog gelijk ook!