Ondanks het overlijden van presentator Han Peekel vorig jaar, blijft het programma TV Monument voortbestaan. Dionne Stax volgt hem op als presentator. De eerste aflevering van het programma wordt uitgezonden op 4 december op NPO1 Extra.
In dit programma, dat al bijna veertien jaar bestaat, worden personen belicht die een opvallende rol spelen in de wereld van radio en televisie. In het nieuwe seizoen voert Stax gesprekken met bekende namen als Karin Bloemen, Martine van Os, Hans Kazàn, Dione de Graaff, Olga Commandeur, Sinan Can, Bert van Leeuwen en Gerda Lenten Havertong. Cato-Margo, de dochter van Han Peekel, en haar man Casper van Rheenen nemen de regie van het programma voor hun rekening. "Ik ben ontzettend blij dat we nieuwe afleveringen van TV Monument kunnen en mogen maken", zegt Cato-Margo. "Mijn vader kan er helaas geen bijdrage meer aan leveren, maar het is mooi en fijn om zijn levenswerk op deze manier voort te kunnen zetten."
Overlijden
Vorig jaar december is Peekel op 75-jarige leeftijd komen te overlijden. De presentator was ten tijde van zijn overlijden op vakantie op het Indonesische eiland Bali om de kou in Nederland te ontvluchten. Daar werd hij getroffen door hartfalen. "Hij dacht met de familie daar een mooie kerst tegemoet te gaan," vertelde zijn dochter destijds. "Maar dat heeft dus niet zo mogen zijn. Het komt allemaal erg onverwacht. Er was geen enkel voorteken dat dit zou gebeuren. Mijn zusje had de camera aangezet en liet zien hoe Han er nu bij ligt. Ze zei het al en het is ook zo: hij heeft gewoon een glimlach om zijn mond. Hij heeft ons heel rustig en tevreden verlaten, en dat ook nog op zijn geliefde Bali. Als het dan tóch moet, dan maar zo!”
Han Peekel
In de jaren zestig begon Peekel zijn loopbaan als zanger van het Nederlandse lied. In de daaropvolgende decennia werkte hij onder andere voor Radio Veronica, maar verwierf hij vooral bekendheid door zijn televisiewerk. Tussen 1983 en 2000 was hij de presentator van het programma Wordt Vervolgd, waarin strips en tekenfilms werden behandeld. Vanaf 2009 was hij betrokken bij het Omroep MAX-programma TV Monument, waarin hij wekelijks een bekende Nederlander of televisieprogramma belichtte. Peekel was ook schrijver en producent van verschillende tv-programma's. Zijn aanzienlijke bijdrage aan de Nederlandse cultuur resulteerde in 2012 in de benoeming tot ridder in de Orde van Oranje-Nassau.
Reacties (0)