Na een voorval begin september is de beveiliging op het Mediapark in Hilversum aangescherpt. Een 41-jarige man uit Breda heeft destijds een werknemer in het NET3-gebouw, waar BNNVARA, VPRO en NTR gevestigd zijn, bedreigd. De man uit Breda zit momenteel nog in hechtenis.
Weekblad Panorama meldt dat in of nabij het NET3-gebouw van BNNVARA en de NTR er dreiging zou hebben plaatsgevonden, mogelijk met explosieven. Het is onbekend of de verdachte daadwerkelijk explosieven bij zich had. BNNVARA wil niet aangeven of medewerkers van het Mediapark in gevaar zijn geweest en kiest ervoor niet verder op de situatie in te gaan. Wanneer de zaak voor de rechter komt, zal er meer duidelijkheid komen over de aard van de dreiging en de betrokkenheid van de verdachte.
De politie bevestigt dat de man is gearresteerd, voorgeleid en momenteel in hechtenis is. ''Het onderzoek loopt nog,'' aldus woordvoerder Lieke van der Plas. ''In het kader van het onderzoek kunnen we niet verder uitweiden over deze zaak.'' De politie geeft geen verdere informatie over de gebeurtenissen van die dag. Het Openbaar Ministerie bevestigt enkel dat de man momenteel in voorarrest zit.
Pasje tonen
Diverse medewerkers van het NET3-gebouw geven aan dat de beveiliging is aangescherpt na het voorval. Tot het incident op woensdag 6 september kon men het NET3-gebouw binnenlopen zonder pasje of aanmelding. Pas bij het betreden van de redacties van de drie omroepen in het pand was het tonen van een pasje verplicht. Nu moet dit pasje ook getoond worden bij het binnenkomen via de hoofdingang.
BNNVARA wil niet aangeven of medewerkers van het Mediapark in een bedreigende situatie zijn beland. De woordvoerder kiest ervoor niet verder te reageren op de situatie.
Reacties (0)