Netflix en Microsoft gaan de krachten bundelen om een goedkoper abonnement aan te kunnen bieden waarbij de kijker advertenties te zien krijgt tijdens programma's en films. Het nieuwe abonnement komt als aanvulling op de al bestaande abonnementen.
Eerder dit jaar kondigde Netflix al aan veranderingen te willen doorvoeren op de streamingwebsite. Na meer dan tien jaar van alleen maar groei, maakte Netflix in het eerste kwartaal van dit jaar voor het eerst een daling van abonnees mee. Tussen januari en maart verloor de streamingdienst wereldwijd zo'n 200.000 abonnees, terwijl het bedrijf verwachtte dat ze er juist 2,5 miljoen bij zouden krijgen. De verwachting is nu dat het bedrijf in de periode april tot juni nog eens twee miljoen kijkers is verloren.
Advertenties
Om deze slechte cijfers tegen te gaan, wil Netflix nu dus een goedkoper abonnement gaan aanbieden, waar kijkers hetzelfde aanbod krijgen, maar tussendoor reclames te zien krijgen. Hoe veel dit abonnement zal gaan kosten is nog niet duidelijk. Om dit nieuwe abonnement op te zetten heeft Netflix Microsoft in de arm genomen als een wereldwijde technologie en sales partner. In een verklaring zegt chief operating officer Greg Peters dat 'er nog een lange weg te gaan is'. "Maar onze langetermijndoelen zijn duidelijk. Meer keuze voor consumenten en een betere ervaring voor adverteerders dan op de TV.
Voorheen wilde Netflix zijn vingers niet branden aan advertenties. Gebruikers betaalden voor een maandelijks abonnement, en dat was dat. Maar sinds de tegenvallende cijfers aan het begin van dit jaar moet de streamingdienst zijn eigen regels gaan overtreden. Waardoor het komt dat Netflix plotseling zoveel gebruikers verloor is niet helemaal duidelijk, maar waarschijnlijk komt het door een combinatie van hogere levenskosten, concurrentie van andere streamingdiensten zoals HBO Max en Disney+ en het naderende einde van de coronapandemie. Ook verloor het bedrijf 700.000 abonnees toen het de Russische branche volledig sloot vanwege de oorlog in Oekraïne. Naast het nieuwe advertentie abonnement voer Netflix nog meer veranderingen door om geld te besparen. Zo werden er vorige maand driehonderd werknemers ontslagen.
Netflix zou beter eens wat nieuwe goede content plaatsen en ook goede oude films, ipv netflix producties waar 9 van de 10 van gewoon bagger zijn en al die low budget rommel, zoals de Andrew Jones films.
Het gaat al jaren bergafwaarts met Netflix. Je kunt er donder op zeggen dat het hier niet bij blijft en de prijzen voor reguliere abonnees ook weer omhoog gaan. Dat terwijl de concurrentie geoedkoper is ėn beter aanbod heeft.
Reacties (2)