• 15.963 nieuwsartikelen
  • 179.004 films
  • 12.272 series
  • 34.077 seizoenen
  • 649.163 acteurs
  • 199.261 gebruikers
  • 9.389.454 stemmen
Avatar
 
Bioscoopzaal
Foto: © ANP

Bioscoopzaal
Foto: © ANP

De bioscopen moeten voorlopig hun deuren gesloten houden, ook wanneer aankomende zaterdag de winkels weer opengaan. Dat is donderdagmiddag besloten tijdens het Catshuisoverleg (via Het Parool). Hoe lang het duurt voor de bioscopen hun deuren weer mogen openen is onbekend. 

Bioscopen, theaterzalen en andere cultuurinstanties waarvan de eigenaren dachten aankomende zaterdag weer gasten te kunnen ontvangen, komen van een koude kermis thuis. Dat is de strekking van het Catshuisoverleg, dat vanmiddag plaatsvond tussen de belangrijkste betrokkenen van het kabinet. Haagse bronnen melden dat waar eigenaars van sportscholen, niet essentiële winkels en uitoefenaars van contactberoepen de deuren van hun zaak vanaf zaterdag weer mogen openen, die van cultuurinstanties en horeca nog tot onbepaalde tijd potdicht blijven. Een definitief besluit daarover zal pas vrijdag worden genomen, maar dit zal ongetwijfeld weinig afwijken van de reeds bekend geworden informatie. 

In lijn met het advies

De cultuursector is niet de enige die nog langer moet wachten op versoepelingen. Ook voor de horeca blijft de situatie voorlopig onveranderd. Waarom heeft het kabinet voor deze stap gekozen? "Het is in lijn met het advies van het OMT. Ondanks de hoge omikron-aantallen tonen de laatste gegevens dat deze variant voor minder toestroom naar ziekenhuizen zorgt, de ligduur is korter. Dus er is iets van ruimte," zo zegt een ingewijde. Volgens hem houdt het kabinet de ‘vinger aan de pols’ en zal ook versoepelen voor horeca en cultuur zodra dat mogelijk is. Hoe lang dat gaat duren is nog onbekend. "Iedereen hoopt dat dat kan, maar zoveel ruimte lijkt er nog niet te zijn."

Na het Catshuisoverleg beslist het kabinet, zoals gezegd, vrijdag definitief, waarna er weer een coronapersconferentie volgt. Die krijgt ditmaal een andere opzet.

Reacties (34)


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van eRCee

eRCee

  • 13449 berichten
  • 1981 stemmen

Over en weer beschuldigingen over wel/niet gevaccineerd zijn horen niet op MM en een aantal berichten is dus verwijderd. De lijn is hierboven getrokken, graag hier niet verder op doorgaan.


avatar van Gerlof78

Gerlof78

  • 759 berichten
  • 566 stemmen

Iets zegt mij dat dit nog wel heel lang kan duren voordat ze weer open gaan/kunnen het is echt een drama zo.


avatar van rep_robert

rep_robert

  • 27519 berichten
  • 4089 stemmen

IH88 schreef:

(quote)

Lekker makkelijk. Eerst wordt er geroepen dat de overheid te weinig doet terwijl andere landen harder ingrijpen, en nu grijpen ze een keer harder in en is het alweer niet goed. Op deze manier kun je het nooit goed doen.

Overigens is niet alles in andere landen zomaar open. In Duitsland heb je 2G beleid, net zoals in Frankrijk. Voetbalstadions zijn in Duitsland leeg, in andere landen mogen ze maar beperkt aantal bezoekers toelaten. Ja, veel is open. Maar zeker wel met restricties. Niets is zonder restricties "open".

Het is niet lekker makkelijk. Het zegt genoeg dat tientallen burgemeesters ook al tegen het overheidsbeleid ingaan en horeca gewoon open laten gaan.

Maar het is al vrij rap gebleken dat het ingrijpen en de reacties op Omikron te overdreven was.

De tijden veranderen en je kan niet jaar in jaar uit met lockdowns komen. De nood is hoog. En in andere landen zijn ze al wel tot dat inzicht gekomen. Geen harde lockdowns meer, dat kan gewoon niet. Er wordt geen maatwerk toegepast en er is geen enkele empathie naar de werkende mens. Het verbaast me überhaupt als er straks nog nachtclubs open gaan nadat die al 2 jaar op geen enkele manier een normale omzet hebben kunnen draaien.


avatar van macrobody

macrobody

  • 2232 berichten
  • 1850 stemmen

Het kabinet is de weg kwijt en zit in een massapsychose of ze voeren uit wat ze wordt opgelegd. Ik zie geen andere mogelijkheid.