In de VS is een flinke rel ontstaan. Nigel Lythgoe (74), die werkt als producent van grote successen als American Idol en So You Think You Can Dance, staat mogelijk meerdere rechtszaken te wachten waarin hij wordt beschuldigd van seksueel misbruik. Zangeres Paula Abdul diende al voor de jaarwisseling een aanklacht tegen hem in wegens aanranding en seksueel wangedrag. Nu hebben ook twee deelnemers aan de ABC-realityshow All American Girl zich gemeld met beschuldigingen.
Abdul heeft getuigd over twee incidenten met Lythgoe. Het eerste incident zou hebben plaatsgevonden tijdens hun werk voor het programma American Idol. Lythgoe zou Abdul in de lift tegen een muur hebben gedrukt, waar hij haar intieme delen aanraakte en haar met tong zoende. Abdul zou hem hebben weggeduwd en zijn weggerend zodra ze de kans kreeg. Dit incident zou aan het begin van de eeuw hebben plaatsgevonden.
Het tweede incident deed zich voor in 2015 tijdens de opnames van So You Think You Can Dance. Lythgoe zou zich tijdens een zakelijk diner bij hem thuis ongepast hebben gedragen naar Paula Abdul, waarna ze onmiddellijk het huis verliet. Abdul beëindigde haar betrokkenheid bij de realityshow na twee seizoenen en heeft sindsdien niet meer met Lythgoe samengewerkt. De producent reageerde op de beschuldigingen van Abdul en noemde ze 'vreselijke laster', en verklaarde vastbesloten om ze te bestrijden 'met alles wat ik heb.'
Nieuwe aanklachten
Inmiddels hebben nog twee vrouwen zich bij de rechtbank gemeld. Beide vrouwen waren deelnemers aan de show All American Girl, waarvoor Lythgoe in 2003 als producent werkte. Volgens de documenten, die in het bezit zijn van entertainmentwebsite TMZ, beweren de twee vrouwen dat hij herhaaldelijk in hun kleedkamers verscheen en 'openlijk op hun billen sloeg en betastte' terwijl ze danskostuums droegen. Daarnaast stellen de vrouwen dat Lythgoe hen beiden na een feestje na de finale van de show naar zijn huis in Los Angeles bracht, waar hij naar verluidt ongewenste seksuele toenaderingen maakte.
Tot nu toe heeft Lythgoe nog niet gereageerd op de nieuwe beschuldigingen van de voormalige deelnemers van All American Girl.
Reacties (2)