Meningen
Hier kun je zien welke berichten Boneka als persoonlijke mening of recensie heeft gemarkeerd.
Yesterday (2019)
You Only Live Twice (1967)
Alternatieve titel: Ian Fleming's You Only Live Twice
Hier kun je zien welke berichten Boneka als persoonlijke mening of recensie heeft gemarkeerd.
Yesterday all my troubles seemed so far away....het blijft een mooi nummer. Ik had eerst gedacht aan een soort biop zoals The Rocketman met Elton John of Bohemian Rhapsody met Freddie Mercury (Queen) en in eerdere stadium de veel betere Walk the Line 2005 met Johnny Cash en La Bamba 1987 met het korte bewogen leven van Ritchie Valens .
Maar Yesterday is duidelijk anders. Hier geen biop van The Beatles of een van hen maar een muziek comedy met een fantasy sausje. De hele opzet het idee vond ik goed en leuk bedacht. Zeker omdat dit een groep betreft, maar de uitwerking is niet top en dat is erg jammer. Daarnaast is het eindstuk niet goed doorgedacht en best wel een anticlimax geworden. Waarom nu zo'n bekentenis in een volle zaal. De stroomstoornis die een stuk geschiedenis (yesterday) weghaalt is zoals ik al zei erg leuk bedacht. Alleen verwacht je op het eind een soort van cirkel dat alles weer in elkaar past. Helaas deze kijkers moet ik teleurstellen en dus komt Himesh Patel die het heel aardig doet met de namen van het echte stel Jammer!!!! Onderweg zien we nog wel even John Lennon voorbij komen, maar die komt ook niet met het verlossende woord. Nee de scriptschrijvers hebben hier ernstige steken laten vallen.
Maar je ziet toch een 3.5 hier prijken. Dat komt omdat de muziek die deze film vooral draagt erg aanstekelijk werken al mis ik DE knaller Imagine die niet voorbij komt. Moet de extra's nog wel even bekijken. De tegenspeler van Himesh Kate McKinnon is een leuke verschijning en doet het heel aardig. De rollen zijn op hen na wel allemaal een beetje anders dan anders. Dat maakt Yesterday wel leuk al moet je van de grapjes houden. Zo komt ook ene Ed Sheeran voorbij. In de keuken staat ook de vader van Himesh en na het zoeken van de augurken zegt pa dan van. "You look like Ed Sheeran". Waarop Ed zegt "I am Ed Sheeran", waarop pa dan weer zegt "Well done". In dit segment zitten we dan. In het begin zitten nog wat cameratrucjes, maar dat is al weer heel snel voorbij. En gek genoeg zitten er ook anno 2020 anti discriminatie fragmenten bij. Dat begint al met die chef, maar later ook wanneer gesproken wordt over White Album. Ja echt 'te wit'. We zitten in een maatschappij waar elk woord wordt omgedraaid. Alsof Black Power dan weer wel kan. Afijn het zal er wel bij horen in deze tijd.
Zoals gezegd de songs zijn lekker (had wat meer gemogen en langer), maar The Beatles raken mij toch altijd meer dan The Rolling Stones. (Mijn naam is er aan ontleend) (Paul) En ja die bestonden wel. Coke weer niet afijn dat is wat je ziet in Yesterday!
Film 3.5
Beeld 4.5 (4K)
Geluid 4.5 (Atmos)
Extra's 5.0
Alternatieve titel: Ian Fleming's You Only Live Twice
Half puntje omhoog. Vond dit toch ook wel een sterke Bond film met een heerlijke soundtrack. De mooie Aki is inmiddels alweer 84 jaar oud. Japan heeft altijd wel indruk op mij gemaakt maar ben er helaas nog nooit geweest in tegenstelling tot Jamaica waar Bond ooit begon. Afijn het thema mag dan niet zo boeiend zijn wel hoe het verder is gemaakt met als hoogtepunt die krater. 4K beeld is een beetje wisselend maar over het algemeen goed. Explosies klinken in deze film trouwens fantastisch.
Film 3,5
Beeld 4K 4,0
Geluid 4,0
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.