Meningen
Hier kun je zien welke berichten Movie_Hvdm als persoonlijke mening of recensie heeft gemarkeerd.
Kandahar (2023)
Alternatieve titel: Operation Kandahar
Hier kun je zien welke berichten Movie_Hvdm als persoonlijke mening of recensie heeft gemarkeerd.
Alternatieve titel: Operation Kandahar
Kandahar vs. The Covenant – een wereld van verschil
Kandahar valt helaas tegen, zeker wanneer je de film vergelijkt met The Covenant. Waar The Covenant spanning, emotie en overtuigend acteerwerk weet te combineren, blijft Kandahar steken in middelmatigheid.
Het verhaal van Kandahar weet nergens echt te grijpen. De plot voelt vlak en voorspelbaar aan, waardoor de spanning grotendeels uitblijft. Ook de personages krijgen te weinig diepgang, wat het lastig maakt om echt met hen mee te leven. De acteurs doen hun best, maar ogen niet altijd even geloofwaardig in hun rol.
Hoewel ik het leuk vond om Travis Fimmel — voor velen bekend als Ragnar Lodbrok uit Vikings — weer op het scherm te zien, weet ook hij hier niet volledig te overtuigen. Zijn rol mist simpelweg de kracht en intensiteit die hem eerder zo memorabel maakten.
Van Gerard Butler verwacht je doorgaans solide actie en charisma. Hij heeft immers bewezen dat hij het actiegenre goed beheerst. Helaas slaagt hij er in Kandahar niet in om de film naar een hoger niveau te tillen. Het blijft allemaal wat vlak en routineus.
Daartegenover staat Jake Gyllenhaal, die in The Covenant een uitzonderlijk sterke en overtuigende prestatie neerzet. Die film weet spanning, emotie en menselijkheid veel beter te combineren, waardoor je als kijker echt wordt meegenomen in het verhaal.
Ik raad dan ook zonder twijfel aan om de The Convenant te gaan kijken.
2.5*
The killing of a sacred deer.
De film gaat over een welvarend cardiochirurg. Hij lijkt een goed leven te leiden, maar niks is wat het lijkt. Hij ontmoet een jongen waarvan we later achter komen dat Steven zijn vader had geopereerd terwijl hij onder invloed is van alcohol. Martin bedenkt een plan om zijn familie te vergiftigen wat uiteindelijk zorgt voor de dood. Steven komt tegenover een onmogelijk dilemma te staan. Een familielid opofferen om de rest te redden.
Heb deze film met bewondering gekeken, maar ook met afschuw. De film gaat toch een beetje onder je huid zitten. Het doet mij een beetje denken aan de film Saltburn waar Barry Keoghan toevallig ook de hoofdrol in speelt. Het gaat over macht en manipulatie.
Een film die het kijken waard is, weet alleen niet of ik hem nog een tweede keer zal kijken
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.