• 15.735 nieuwsartikelen
  • 177.886 films
  • 12.199 series
  • 33.965 seizoenen
  • 646.803 acteurs
  • 198.949 gebruikers
  • 9.369.699 stemmen
Avatar
 

Meningen

Hier kun je zien welke berichten John316 als persoonlijke mening of recensie heeft gemarkeerd.

12 Years a Slave (2013)

Alternatieve titel: Twelve Years a Slave

Het is een grote kunst om iemand ruim twee uur een rotgevoel te geven en hem tegelijkertijd te vermaken. Dat is wat McQueen volgens mij heeft geprobeerd en wat hem bij mij is gelukt.

Er zijn bepaalde dingen in het leven, zowel vroeger als vandaag de dag, waar je als mens niet voor weg mag lopen. Film is een mooie manier om jezelf met deze zaken te confronteren en jezelf hierbij stil te zetten.

Wat mij betreft waren de vele martelscenès filmtechnisch sterk, maar soms ook overbodig en té heftig. Ik vind het verbazingwekkend dat veel mensen dat de kracht van deze film vinden, en de kritiek daarop onder de tafel schuiven onder het mom van 'zo was het in het echt ook' of 'ze volgen slechts het boek'.

Gibsons 'The Passion of the Christ' werd afgeschoten vanwege de grote mate van martelingen en geweld. Of dat 'in het echt ook zo was', mag iedereen voor zichzelf bepalen. 'Dat het boek slechts gevolgd werd' is daar absoluut ook van toepassing. Bijzonder dat de zogeheten kenners daarin kennelijk een, in mijn ogen, onbegrijpelijk onderscheid maken.

Filmtechnisch zit deze film erg goed in elkaar. In een mooie flow gefilmd, met af en toe wat rustmomenten ingebouwd, waar je mooi kunt verwerken wat je ziet en alles op een rijtje kan zetten.

Ook was de rol van God in de levens van de personages prachtig verwerkt; hoe de opzichters de Bijbel gebruikten om slaven te misleiden en hun eigen gedrag goed te praten en hoe de slaven teruggrepen op het vertrouwen op God en gerechtigheid.

Zoals ik al begon; het is een grote kunst om iemand ruim twee uur een rotgevoel te geven en hem tegelijkertijd te vermaken. Deze film heeft mij een hoop stof om over na te denken gegeven en ik ben blij dat ik hem gezien heb. Ondanks mijn twee uur durende rotgevoel!

4,5e ster.

Diner, Het (2013)

Alternatieve titel: The Dinner

Blanco de film ingegaan, zonder het boek gelezen te hebben.

Ik moet zetten dat ik aangenaam verrast ben!

Het acteerwerk is zeer sterk, de dialogen en voice-over (waarschijnlijk letterlijk uit het boek overgenomen) zijn boeiend en poëtisch van karakter en het filmwerk is ook in orde!

Alleen het open einde doet de film absoluut geen eer aan. Ik ben uberhaupt niet zo'n voorstander van open eindes, maar zeker in deze film is er nog té veel onduidelijk... Het maakt ook dat de film eigenlijk te kort is, er mocht nog best een half uur aan vastgeplakt worden!

3,5 *

Like Dandelion Dust (2009)

Alternatieve titel: Laat Mij Niet Los

Een prachtige film, die gegarandeerd emoties opwekt...

Het verhaal is even simpel als aangrijpend, en de acteerprestaties zijn werkelijk waar fantastisch!

Maxwell Perry Cotton (Joey) zette in mijn ogen de beste acteerprestatie voor een kind neer die ik ooit gezien heb op zijn 9e (!). Zonder twijfel één van mijn favoriete films!

4,5*

Secret Life of Walter Mitty, The (2013)

Gisteren de film bekeken in de voorpremière van Pathe.

Een fijne wegkijker en zeer geschikt om met het gezin te kijken!

Stiller acteert sterk, hij past perfect in deze rol! Het verhaallijn en de geloofwaardigheid vind ik af en toe aan de zwakke kant. De schitterende natuurbeelden houden deze film af en toe staande en zorgen er voor dat hij niet saai wordt... Dat zou zo'n grote productie niet nodig moeten hebben!

3*