• 15.742 nieuwsartikelen
  • 177.914 films
  • 12.203 series
  • 33.971 seizoenen
  • 646.886 acteurs
  • 198.965 gebruikers
  • 9.370.139 stemmen
Avatar
 

Meningen

Hier kun je zien welke berichten sveneras als persoonlijke mening of recensie heeft gemarkeerd.

Manderlay (2005)

Bij lange na niet zo overtuigend als Dogville.

Bryce overtuigt niet als opvolger van Nicole Kidman. De hoofdstukken zijn een stuk slordiger opgesteld dan in Dogville, zo wordt het verhaal erg onevenwichtig. Daarnaast vind ik het thema slavernij veel minder origineel en interessant, al is het met de frisse blik van von Trier bekeken en dat maakt wel veel goed.

De decors en de soundtrack waren als vanouds goed en de bijrollen waren allemaal ook prima uitgewerkt al had ik niet de identificatie met noch was ik emotioneel geraakt door de personages.

Buiten vergelijking met Dogville een bovengemiddelde film maar als sequel zeker een tegenvallertje. 3*

Marnie (1964)

Alternatieve titel: Alfred Hitchcock's Marnie

Ah wat is die Tippi Hedren irritant zeg, verschrikkelijke stem en volstrekt ongeloofwaardig. Voor de rest doet Sean Connery het wel okay maar het plot is voor de rest ook niet zo bijster ingenieus. Wel een paar prachtige Hitchcock suspense momenten en geweldige shots, zoals op het moment dat Marnie de kluis van Rutland kraakt en de schoonmaakster dichterbij komt. .

Maar door de gigantische miscast, de voorspelbaarheid van het verhaal verveelde ik me dood, en dan duurt de film ook nog eens meer dan 2 uur..

2*

More Than Honey (2012)

Nooit verwacht dat deze documentaire zo mooi en onderhoudend zou zijn, al maakte de trailer me wel nieuwsgierig. Beeldend is het allereerst prachtig gemaakt, de camera zit binnenin de honingraten, zelfs de larven worden gefilmd en de bijen tijdens de vlucht door een helikoptertje (3 namen in de credits). Daarbij is het verhaal uiterst interessant, zo heb ik geleerd dat bijen communiceren door rondjes te lopen en op een dergelijke manier kunnen ze doorgeven op welke plaats veel bloemen of een veilige schuilplaats ligt. De film is zeer gebalanceerd al kon het stuk voor Australie wel wat korter.

Net een 4*, erg mooi