• 15.840 nieuwsartikelen
  • 178.538 films
  • 12.249 series
  • 34.035 seizoenen
  • 648.282 acteurs
  • 199.153 gebruikers
  • 9.381.141 stemmen
Avatar
 
banner banner

Under the Banner of Heaven (2022)

Misdaad / Drama | Miniserie
3,30 27 stemmen

Show titel: Under the Banner of Heaven

IMDb beoordeling: 7,5 (41.885)

Genre: Misdaad / Drama

Afleveringen: 7

Speelduur: 7 uur en 54 minuten

Ontwikkeld door: Dustin Lance Black

Met: Andrew Garfield, Daisy Edgar-Jones en Sam Worthington

Oorsprong: Verenigde Staten

Datum van release: donderdag 28 april 2022

Eerst uitgezonden op: Hulu (Verenigde Staten)

  • On Demand:

  • Disney+ Bekijk miniserie via Disney+
  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • Google Play Niet beschikbaar op Ziggo

Plot Under the Banner of Heaven

Het geloof van een toegewijde detective wordt op de proef gesteld terwijl hij de brute moord onderzoekt die verband lijkt te houden met een gewaardeerde familie. De moordenaars beweerden dat ze handelden in opdracht van God, in overeenstemming met hun fundamentalistische interpretatie die teruggaat tot de vorming van het mormonisme. De broers waren lid van een splintergroep genaamd de School of Profeten, die vasthield aan de oorspronkelijke geloofspunten van het geloof, waaronder polygamie en het geloof dat ware gelovigen rechtstreeks met God konden spreken.

Externe links

Afleveringen

  1. 1. When God Was Love

    28 april 2022 (1 uur en 08 minuten)

  2. 2. Rightful Place

    28 april 2022 (1 uur en 03 minuten)

  3. 3. Surrender

    5 mei 2022 (1 uur en 04 minuten)

  4. 4. Church and State

    12 mei 2022 (1 uur en 04 minuten)

  5. 5. One Mighty and Strong

    19 mei 2022 (1 uur en 04 minuten)

  6. 6. Revelation

    26 mei 2022 (1 uur en 03 minuten)

  7. 7. Blood Atonement

    2 juni 2022 (1 uur en 28 minuten)

Reviews & comments

zoeken in:
avatar van lang pee

lang pee

  • 3261 berichten
  • 1418 stemmen

Mooie serie over geloof fundamentalisme en hoe iemand die gematigd is toch begint in te zien dat er dingen zijn die niet goed te praten zijn, zoals het onderdrukken van de vrouw natuurlijk.....niets nieuw in vele geloofsovertuigingen


avatar van Suitehome

Suitehome

  • 867 berichten
  • 614 stemmen

Wanneer Brenda Lafferty (Daisy Edgar-Jones - Normal People, Cold Feet) en haar 15 maanden oude baby dood worden aangetroffen, gaat detective Jeb Pyre (Andrew Garfield), overtuigd en devoot Mormoon, op onderzoek uit. Dit Mormon Murder Mystery geeft een huiveringwekkende kijk op het fundamentalisme in deze Latter Day Saints (LDS) geloofsgemeenschap. In flashbacks maken we kennis met de grote familie Lafferty. Naarmate Pyre dichter bij de waarheid komt, twijfelt hij hoe langer hoe meer aan zijn eigen geloof.

Under The Banner Of Heaven is gebaseerd op het waargebeurde boek van John Krakauer, die ook Into The Wild schreef. Met Jason Bateman en Ron Howard als co-executive producers, zou je denken dat deze serie niet mis kan gaan. Dat is niet helemaal zo. De eerste afleveringen met veel scenes voor Edgar-Jones zijn levendig en overtuigend. Maar de flashbacks van de helletocht die LDS-stichter Joseph Smith rond 1830 maakte, voegen weinig toe aan het verhaal. Als religieuze zedenschets in de jaren tachtig in Utah overtuigt Under The Banner Of Heaven. Tegelijk wekken de voortdurende verwijzingen naar de Hemelse Vader en allerhande openbaringen ergernis op. Het beeld dat uiteindelijk blijft hangen is het verhaal over de Lafferty's als rariteitenkabinet. Allemaal gespeeld door uitstekende acteurs, dat gelukkig wel.


avatar van james_cameron

james_cameron

  • 7017 berichten
  • 9799 stemmen

Spannende, zeer goed uitgewerkte serie over een brute moord binnen een gemeenschap van fundamentalistische mormonen. Andrew Garfield is uitstekend in de hoofdrol, net als de hier heerlijk laconieke Gil Birmingham als zijn rechterhand, maar feitelijk is de hele cast eersteklas. De vele flashbacks zijn vernuftig in de structuur van het verhaal verwerkt en voegen hier daadwerkelijk iets toe. Het script steekt daarnaast zeer intelligent in elkaar en er komen veel interessante (geloofs)kwesties aan de orde. Met zeven afleveringen, stuk voor stuk ijzersterk, is dit ook precies lang genoeg.


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op TvMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.