• 15.830 nieuwsartikelen
  • 178.409 films
  • 12.229 series
  • 34.010 seizoenen
  • 647.702 acteurs
  • 199.119 gebruikers
  • 9.378.517 stemmen
Avatar
 
banner banner

The Stand - Seizoen 1 (2020-2021)

2,56 31 stemmen

Alternatieve titel: De Beproeving

IMDb beoordeling: 5,7 (33.026)

Afleveringen: 9

Speelduur: 8 uur en 59 minuten

Ontwikkeld door: Josh Boone en Benjamin Cavell

Met: Whoopi Goldberg, Alexander Skarsgård en James Marsden

Oorsprong: Verenigde Staten

Datum van release: donderdag 17 december 2020

Eerst uitgezonden op: CBS All Access (Verenigde Staten)

  • On Demand:

  • SkyShowtime Bekijk seizoen 1 via SkyShowtime
  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • Google Play Niet beschikbaar op Ziggo

Plot The Stand Seizoen 1 (2020-2021)

Een apocalyptische wereld is geteisterd door een massale uitbraak van een door de overheid gecreëerd virus genaamd "Captain Tripps". Binnen enkele weken is 99% van de bevolking uitgeroeid. Het lot van de mensheid rust op de zwakke schouders van de 108-jarige Mother Abagail en een handvol overlevenden. Hun ergste nachtmerries worden belichaamd in een man met een dodelijke glimlach en onuitsprekelijke krachten: Randall Flagg alias The Dark Man.

Externe links

Afleveringen Seizoen 1 (2020-2021)

  1. 1. The End

    17 december 2020 (59 minuten)

  2. 2. Pocket Savior

    24 december 2020 (1 uur)

  3. 3. Blank Pages

    31 december 2020 (1 uur)

  4. 4. The House of the Dead

    7 januari 2021 (1 uur)

  5. 5. Suspicious Minds

    14 januari 2021 (1 uur)

  6. 6. The Vigil

    21 januari 2021 (1 uur)

  7. 7. The Walk

    28 januari 2021 (1 uur)

  8. 8. The Stand

    4 februari 2021 (1 uur)

  9. 9. Coda: Frannie in the Well

    11 februari 2021 (1 uur)

Reviews & comments

zoeken in:
avatar van DionneDarko

DionneDarko

  • 648 berichten
  • 6112 stemmen

Heel erg veel zin in!


avatar van eppo349

eppo349

  • 874 berichten
  • 4066 stemmen

DionneDarko schreef:

Heel erg veel zin in!

Yep. Hopelijk het verhaal afgerond in 1 seizoen.


avatar van DionneDarko

DionneDarko

  • 648 berichten
  • 6112 stemmen

Daar hoop ik idd ook op DarkMoonStudios. Zou moeten kunnen lijkt me.


avatar van kleintje 2

kleintje 2

  • 473 berichten
  • 969 stemmen

Hemeltje wat teleurstellend. Het beste verhaal wat hij ooit heeft geschreven en bij de eerste minuut gaat het al fout. Dit is een zware teleurstelling, die het verhaal geen eer aandoet en de 1990 mini-serie (die ik toen wel kon waarderen) nog niet eens haalt. En ik zal eens even aankaarten waarom:

Aflevering 1:

Ten eerste is de grootste fout die ze hadden kunnen maken al geschied. De onchronologische opbouw is het ergste wat ze dit verhaal aan hadden kunnen doen. Je leeft hierdoor niet het verhaal, je volgt het niet van begin tot eind en daarbij komen de karakters en emoties al niet goed naar voren of tot hun recht.

De focus had moeten liggen op de pandemie en de desastreuze gevolgen daarvan, maar nu kun je niet specifiek zeggen waar ze op hebben gefocust. Het springt van het een naar het ander en je leeft het gewoon niet. Het wordt hierdoor saai en (nog erger) compleet onvoorspelbaar.

De opmaak is dan wel netje, maar erg vergelijkbaar met eerdere King remakes, waardoor dit ook er niet echt uitspringt. De visuele opmaak van de lijken en de ziekte zijn nog redelijk maar niet totaal misselijkmakend zoals je misschien verwacht. Het wordt teveel op een afstand gehouden en je voelt de intensiteit en serieusheid van de situatie gewoon niet.

De muziek is ook zeer vergelijkbaar met eerdere King remakes, zeer thriller achtig en weinig emotie. Dit was in de mini-serie (1990) juist echt post-apocalypse country style, wat het geheel eruit liet springen. Nu is het eentonig en saai.

Je zou denken dat ze tegenwoordig wel leren hoe je, wanneer je iets voor een tweede maal doet, het ook beter kunt maken. Maar ze hebben teveel een nieuwe insteek geprobeerd en bij de eerste minuut boort die insteek de gehele serie al de grond in. De casting is geweldig en het acteerwerk verveeld niet, maar al het andere is gewoon ondermaats voor een verhaal dat zo goed in elkaar hoort te zitten.

Voor de eerste aflevering geef ik slechts een 5,7.


avatar van kleintje 2

kleintje 2

  • 473 berichten
  • 969 stemmen

En we zijn al bij aflevering twee. Nog steeds voelt het minderwaardig aan het grandioze verhaal dat het probeert te vertellen, want dat zit vooralsnog redelijk goed in elkaar. En hoewel deze aflevering enigzins beter aanvoelde, bleef het bij eenzelfde niveau. Ik zal daarom maar even aankaarten waarom:

Aflevering 2:

Aangezien ze de grootste fout in de eerste aflevering al hebben gemaakt - het verhaal in een on chronologische volgorde vertellen - kunnen ze er niet meer omheen en zal bij elke volgende aflevering dit litteken zichtbaar naar voren komen. Het is daarom nog steeds een een irritatie, hoewel het in deze aflevering minder vervelend aanvoelt aangezien we nu verder in het verhaal zitten.

The Stand lijdt nog steeds aan de bijwerkingen van de eerste aflevering en houdt de tweede aflevering op hetzelfde niveau. De niet-chronologische opzet doet nog steeds zijn briljant sterke verhaal onrecht, en houdt het op een verwarrende afstand. En aangezien alle andere elementen van goede kwaliteit zijn, is de verspilling van het grote potentieel gewoon een schande.

Voor de tweede aflevering kan ik dan ook niet meer geven dan een zeer magere 5,7/10.


avatar van Lebarron

Lebarron

  • 1018 berichten
  • 702 stemmen

Het boek The Stand van Stephen King is een boek dat me zeer dierbaar is. Ik heb het tijdens mijn eerste uitzending als militair gelezen en dat heeft me geholpen door die lastige periode heen te komen. Dankzij dit boek kon ik me even afsluiten van de dagelijkse stress en had ik ook altijd iets om naar uit te kijken. Ik heb pas onlangs de oude verfilming gezien omdat ik bang was dat hij het boek te kort deed. Met het oog op de nieuwe verfilming in de vorm van deze miniserie was ik toch bereidt hem te zien. Het was op zich helemaal niet onaardig. Nu na vijf afleveringen van de miniserie heb ik voldoende gezien voor een tussenrapport.

De serie ziet er vele malen beter uit dan de oude versie. In de oude versie waren de scenes in het maisveld nogal amateuristisch met rare felle kleuren. Dat is nu niet meer maar deze versie is soms weer te klinisch en te gelikt. Het mist de warmte en charme van de oude versie. Bijvoorbeeld de fietstocht van Nick Andros en Tom Cullen, had een Bassie en Adriaanachtige oubolligheid maar was tegelijk heel aandoenlijk. Dat maakte de oude versie prettig om te kijken en dat mis ik bij deze versie wel. Het verhaal en de personages komen op zich beter uit de verf dan in de eerdere verfilming en daarmee doet deze miniserie het geweldige boek van Stephen King meer eer aan. Het grootste verschil is Nadine Cross. In de oude versie was haar personage samengevoegd met dat van Rita Blakemoore. Hier zijn beide personages aanwezig. Helaas is zoals kleintje2 al zegt de niet chronologische vertelstructuur killing voor de nieuwe miniserie. Het vliegt nu van hot naar her en daardoor kom je moeilijk in het verhaal iets wat in de oude film niet zo was. Daar ging je direct mee in het verhaal en bleef het boeiend omdat je meegroeide met de personages. De casting is wat mij betreft om het even. Sommige personages werden in de oudere versie beter vertolkt en sommige in de nieuwe. Alexander Skarsgård is een betere Randall Flagg dan Jamey Sheridan. Sheridan zag eruit als een bejaarde David Lee Roth terwijl Skarsgård meer een mysterieus sujet is. Anderzijds was Ruby Dee weer meer de echte Mother Abigail dan Whoopi Goldberg. Ruby Dee was echt een breekbaar oud vrouwtje en Whoopi speelt er een. Amber Heard legt het ook af tegen Laura San Giacomo wat mij betreft. San Giacomo wist meer gelaagdheid aan het personage Nadine Cross te geven. Heard is daar een te beperkt actrice voor mijns inziens.

De voorlopige conclusie is dus dat de nieuwe versie van The Stand het verhaal en de personages meer recht doet maar door de niet chronologische vertelstructuur lastiger te volgen is. Ook het gebrek aan charme en warmte is toch ook best wel een minpunt in mijn optiek daarom krijgt hij 3* net als de oude versie. Dit kan nog naar boven of beneden bijgesteld worden na de finale want dit is slechts een tussenrapport.


avatar van stinissen

stinissen (crew series)

  • 23450 berichten
  • 76945 stemmen

De miniserie uit de jaren 90 heb ik beoordeelt met een magere zes maar dit is vele male minder.. Na vier afleveringen een magere 5 dus net aan 2.5*


avatar van only1ELEANOR

only1ELEANOR

  • 187 berichten
  • 360 stemmen

Nou

Na 6 afleveringen te hebben gezien.

Bijzonder rommelig in elkaar gezet dit.

Totaal niet chronologisch zoals het hoort en ik had mn twijfels of robinvz het wel goed had maar ik kan niet anders dan het er volkomen mee eens te zijn.

Teveel in elkaar gepropt.

Tot nu toe een magere 5, 2.5*


avatar van kleintje 2

kleintje 2

  • 473 berichten
  • 969 stemmen

"In tegenstelling tot de voorgaande miniserie, verpest deze moderne versie van 'The Stand' vanaf het begin al zijn kansen. De serie, die geen recht doet aan de magnum opus-roman van Stephen King, lijdt aan niet-chronologische sprongen, een gebrek aan gehechtheid en een monotone - hoewel nieuwe, rauwe en meer gedetailleerde - sfeer. Daardoor - hoewel de cast passend is, de effecten werken en de muziek intrigeert - kan de serie niet concurreren met de warme en emotioneel sterkere karaktergerichte reis die de miniserie eens bood."

Mijn uiteindelijke cijfer is jammerlijk een 5,7/10 geworden. Dit wordt dus, hoe vervelend ook een 3*/5.


avatar van eppo349

eppo349

  • 874 berichten
  • 4066 stemmen

Het viel mij alleszins mee. Komt waarschijnlijk omdat ik het boek een paar keer gelezen heb en dan speelt de verbeelding een grote rol mee. Enige smet op de serie is aflevering 9 en dan met name de laatste helft. Die was ronduit slecht.


avatar van Yppe

Yppe

  • 37 berichten
  • 67 stemmen

Ik was zoooo enthousiast toen ik de trailer zag, keek er zo naar uit.

Ik was zoooo teleurgesteld, met moeite 3 afleveringen kunnen kijken daarna nooit meer verder gekeken.

De originele mini serie heb ik wel 5 keer gezien, elke paar jaar weer opnieuw genieten.

Laat deze lekker links liggen mensen, zo zonde van je tijd en je goede King herinneringen.


avatar van DjFrankie

DjFrankie

  • 3422 berichten
  • 3505 stemmen

Ik vond deze wel leuk, idd eerste afleveringen zijn te veel flashbacks. Maar vanaf afl 4 zijn we er vanaf, en krijgen we een hele fijne serie, die totaal anders is dan het origineel . Ik heb genoten iig.


avatar van DonR4mon

DonR4mon

  • 62 berichten
  • 131 stemmen

Wat een bagger heeft dat viaplay te bieden, had gehoopt eindelijk een goede serie op viaplay te kunnen bekijken, maar dit was ondanks een aardige Cast wederom een teleurstelling. Einde viaplay voor mij komt in zicht.


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op TvMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.