• 15.963 nieuwsartikelen
  • 179.003 films
  • 12.272 series
  • 34.077 seizoenen
  • 649.163 acteurs
  • 199.257 gebruikers
  • 9.389.181 stemmen
Avatar
 
Wicked
Foto: © Universal Pictures

Tóch een nieuw deel? Onverwachte update rond populairste franchise van dit moment

Wicked
Foto: © Universal Pictures

756 miljoen dollar opbrengst moet haast wel naar meer smaken. Wicked komt met Wicked: For Good tot een einde, maar als het aan Jon M. Chu ligt, kan daar best nog eentje bij. Hoe concreet zijn de plannen voor een derde Wicked?

Weken voor de release werd heel sociale media overspoeld met promotie, interviews en reviews. Wicked: Part One moest dé film van het jaar worden. Teleurstellen deed de musicalbewerking van Jon M. Chu allerminst. Wicked wist maar liefst 756 miljoen dollar op te brengen in de bioscoop. 

Reacties van critici

Dat moet nu wel een knaller van een slotstuk worden natuurlijk! Wicked: For Good, de finale van het tweeluik, viel al enorm in de smaak bij critici. "Dit overtreft alle verwachtingen", stelde een recensent bijvoorbeeld op de nog te verschijnen bioscoopfilm met Ariana Grande en Cynthia Erivo. "Iets dat ik nooit zal vergeten." 

Geen vervolg?

Wat we ook niet snel zullen vergeten is dat het tweeluik van Wicked gebaseerd is op de gelijknamige musical. Een vervolg is dus niet direct iets waar er daadwerkelijk aan wordt gedacht. Dat wordt misschien wel tijd, als we regisseur Jon M. Chu moeten geloven tenminste. Zo'n derde deel is namelijk helemaal niet zo'n gek idee. 

Idee uit een dagboek

En dat idee komt uit een onverwachte hoek: Chu's dochter Willow. "Mijn dochter zat laatst in haar dagboek te schrijven", begint de regisseur in gesprek met ANP. Wat ze opschreef was een plan voor een mogelijk derde deel van Wicked. "En ze had al een heel verhaal dat eigenlijk heel erg goed was. Dus ja, dat heb ik opgeschreven."

'Je weet maar nooit'

"Ik dacht: dit is eigenlijk wel heel leuk", vervolgt Chu in het gesprek. "En je weet maar nooit of er nog een derde film komt." Het lijkt onwaarschijnlijk, zeker gezien het einde van het verhaal van Wicked. Toch is het geen gekke gedachte. Gregory Maguire, de schrijver van de The Wicked Years-boekenreeks, bedacht namelijk nóg meer verhalen rond The Wonderful Wizard of Oz van L. Frank Baum uit 1900. 

Afscheid

Wicked: For Good gaat eind november in première en betekent het definitieve afscheid van Glinda en Elphaba. Sinds Elphaba het totalitaire systeem in Oz aan de kaak stelde, staat ze bekend als de gemene heks van het westen. Met die afschuwelijke stempel moet ze nu leren leven. 

Haar beste vriendin Glinda is daarentegen door de Tovenaar uitgeroepen tot de goede heks en wordt zo geprezen als de beschermer van het land. Hierdoor komen beide heksen lijnrecht tegenover elkaar te staan en dienen ze moeilijke keuzes te maken.

Wicked: For Good kijk je vanaf 20 november in de bioscoop.

Reacties (0)

avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.

Dit artikel bevat nog geen berichten. Wees de eerste.