Veertien topsterren uit Hollywood hebben elk minstens 1 miljoen dollar gedoneerd aan het fonds van de acteursvakbond SAG-AFTRA. Dankzij deze donaties kunnen de stakende acteurs in Hollywood eten op tafel krijgen en medische kosten betalen. Onder de grote acteurs die een flinke bijdrage hebben geleverd zijn zeven Oscarwinnaars, waaronder George Clooney en zijn vrouw Amal, Meryl Streep, Leonardo DiCaprio en Oprah Winfrey.
Op 13 juli, toen de leiding van SAG-AFTRA aankondigde dat de vakbond in staking ging, stelden Courtney B. Vance, president van de SAG-AFTRA Foundation (een non-profit organisatie die geassocieerd is met de vakbond, maar er geen deel van uitmaakt), en directeur Cyd Wilson een brief op aan 2.700 van de best verdienende acteurs van de vakbond, waarin ze de financiële behoeften schetsten waarmee velen te maken zouden krijgen tijdens de werkonderbreking. Het overgrote deel van de stakende acteurs verdiende namelijk, in tegenstelling tot de grote namen, gemiddeld 26.000 dollar per jaar.
Meryl Streep bracht bij haar donatie ook een verklaring naar buiten waarin ze schreef: "Ik herinner me mijn dagen als ober, schoonmaker, typiste, zelfs mijn dat ik werkloos was. In deze stakingsactie heb ik het geluk degenen te kunnen ondersteunen die zullen worstelen in deze lange actie waarin we het opnemen tegen Goliath. We zullen samen sterk staan tegen deze machtige bedrijven die erop uit zijn de menselijkheid, waardigheid, en zelfs de mens uit ons beroep te halen. Ik ben het meest trots op mijn collega-acteurs die onmiddellijk hebben aangeboden om het Emergency Financial Assistance Program te financieren."
George Clooney
Ook Clooney kwam met een verklaring waarin hij zijn steun uitte richting de stakende acteurs: "We staan klaar om weer aan tafel te gaan en een eerlijke deal te sluiten met de AMPTP (de handelsvereniging van grote studio's). Tot die tijd ben ik er trots op dat ik de SAG-AFTRA Foundation en mijn collega-acteurs die het misschien moeilijk hebben op dit historische moment, kan steunen. We hebben op de schouders gestaan van mensen als Bette Davis en Jimmy Cagney en het is tijd voor onze generatie om iets terug te doen. Ik kan Courtney (B. Vance) niet genoeg bedanken voor zijn vastberadenheid in het opzetten van deze inspanning, door licht te werpen op de menselijke tol die momenteel plaatsvindt en hoe we kunnen samenwerken om een deel van de pijn en het lijden te verlichten."
Reacties (2)