Aankomende donderdag komt Tim Hofmans tv-programma BOOS weer met grote onthullingen. De afgelopen maanden deden BOOS en Vrij Nederland een gezamenlijk onderzoek naar de nauwe banden tussen het ministerie van Defensie en de koninklijke familie, waaruit bleek dat leden van de familie worden voorgetrokken in het leger.
Uit het onderzoek van Tim Hofman dat hij in samenwerking met Vrij Nederland uitvoerde, blijkt dat het ministerie van Defensie regelmatig de eigen regels buigt om de koninklijke familie tegemoet te komen. Leden van de koninklijke familie worden blijkbaar al generaties lang voorgetrokken door de krijgsmacht. Zo worden er eretitels verstrekt en opleidingseisen aangepast. Ook wordt er tegen de besluiten van bovengestelde officieren ingegaan volgens het persbericht waarmee de nieuwe aflevering wordt aangekondigd.
Band met het koningshuis
In een reactie op de aankondiging van de nieuwe aflevering zegt een woordvoerder van de Rijksvoorlichtingsdienst (RVD) dat er een 'lange historische band is tussen de koninklijke familie en defensie'. "De band gaat al eeuwen terug", reageerde de woordvoerder "Vroeger waren leden van de koninklijke familie zelfs legeraanvoerder. Die band is heel belangrijk voor de koninklijke familie." Dat die band zo belangrijk is, zeggen volgens het persbericht ook politici. "Minister Ollongren en Defensie beamen tegenover BOOS dat lid zijn van de koninklijke familie een reden kan zijn om een speciaal traject te volgen."
In de uitzending worden de militaire rollen van Pieter van Vollenhoven, zijn zoo Pieter-Christiaan van Oranje en zijn neef Lucas van Lippe-Biesterveld onder de loep genomen. Lucas van Lippe-Biesterveld behaalde in 2020 zijn vwo-diploma, en meldde zich aan om naar de Koninklijke Militaire Academie te gaan. Daar werd hij al binnen elf maanden bevorderd tot officier, waarna hij snel werd uitgezonden op missie naar Irak. Normaal gesproken duurt het tot vier jaar voordat iemand wordt bevorderd tot officier.
Dit is niet de eerste keer dat Hofman een zaak van dit formaat aan het licht brengt met zijn programma. Dit voorjaar kwam BOOS al met een aflevering over seksueel overschrijdend gedrag bij programma The Voice of Holland die de mediawereld op zijn kop zette.
De uitzending van BOOS over Defensie is donderdag 2 juni vanaf 16:00 uur te bekijken op het YouTubekanaal van het programma.
Reageren op dit artikel is niet mogelijk.