Er is een hoop schuil gegaan achter de schermen bij kinderprogramma's van Nickelodeon in de jaren 90 en de zero's. Uit de documentaireserie Quiet on Set: The Dark Side of Kids TV zou blijken dat er onder andere kindsterren zijn misbruikt en dat vrouwelijke medewerkers slecht zijn behandeld. Inmiddels heeft de belangrijkste producent uit die tijd gereageerd.
Quiet on Set: The Dark Side of Kids TV werpt een blik op de schadelijke werkomstandigheden waar kinderen mee te maken hadden tijdens de productie van kinderseries tussen 1990 en 2000, voornamelijk bij programma's van Nickelodeon. Nickelodeon was samen met Disney Channel een van de belangrijkste spelers op het gebied van kindertelevisie. Onder leiding van producent Dan Schneider bracht de zender grote hits voort zoals All That, The Amanda Show, Drake & Josh, iCarly, Victorious en Sam & Cat. Nu zou blijken dat er achter de schermen sprake was van grensoverschrijdend gedrag, een giftige werksfeer en zelfs seksueel misbruik bij een van de kindsterren. In de docu vertelde Drake Bell, die je kunt kennen van zijn rol in Drake & Josh, in de docu dat hij op 15-jarige leeftijd is misbruikt. De acteur claimt dat hij een van de slachtoffers is van Brian Peck, die tijdens de zero's werkzaam was als dialoogcoach bij Nickelodeon.
Ook Dan Schneider, de grootste producent van Nickelodeon uit die tijd, is niet goed uit de docu gekomen. Hij zou herhaaldelijk vrouwelijke schrijvers van The Amanda Show hebben gevraagd om massages te geven in het bijzijn van collega's. Christy Stratton en Jenny Kilgen waren de enige vrouwelijke schrijvers van de show en deelden één salaris, zo bleek uit de documentaire. Kilgen vertelde dat Schneider "vrouwen niet grappig vond", pornografisch materiaal op zijn computer liet zien en anderen onder druk zette om publiekelijk ongemakkelijke handelingen uit te voeren. Daarnaast was een ander kritiekpunt dat kinderen in de programma's geseksualiseerd werden. Zo zijn er onder meer video's te vinden van een jonge Ariana Grande (die in Victorious en Sam & Cat speelde) die aan haar tenen zuigt, water over haar borst en hoofd een giet en een aardappel 'melkt' terwijl ze kreunende geluiden maakt.
Reactie
Schneider heeft inmiddels in een 19 minuten lange video op zijn Youtube-kanaal gereageerd op de docu. ''Het was erg lastig om er de afgelopen twee nachten naar te kijken. Ik moest mijn gedrag uit het verleden onder ogen komen. Ik moet absoluut aan sommige mensen mijn excuses aanbieden,'' zo vertelde hij. In een verklaring die per e-mail naar TIME is gestuurd, zegt de vertegenwoordiger van Schneider: "Dan biedt zijn excuses aan, betuigt spijt en schaamte en neemt de verantwoordelijkheid voor zijn eerdere gedrag." Volgens de verklaring erkent Schneider dat hij "nooit om massages had mogen vragen" en dat hij "een grens heeft overschreden in de schrijversruimte met de grappen die hij vertelde en de streken die hij uithaalde." In 2018 werkte Schneider al niet meer voor Nickelodeon.
Quiet on Set: The Dark Side of Kids TV is in Nederland in twee delen te zien op zondag 7 en 14 april om 21.00 uur bij ID en op discovery+.
Zulke lui hebben alijd pas "spijt en schaamte" als het publiekelijk bekend wordt wat voor schade ze aangericht hebben en ze het niet meer kunnen ontkennen.
Zulke lui hebben alijd pas "spijt en schaamte" als het publiekelijk bekend wordt wat voor schade ze aangericht hebben en ze het niet meer kunnen ontkennen.
Zijn we het ook eens een keer eens
Want eens, dit soort slappe excuusjes geloof ik nooit. Ze zijn betrapt en doen aan damage control nu.
Reacties (3)