Als de wereld aan je voeten ligt, moet je daar je voordeel mee doen. Dat zal Lodewijk XIV ook hebben gedacht, op zeer jonge leeftijd. Hij was nog niet eens dertig toen hij besloot om in Versailles het grootste paleis ter wereld neer te zetten. Het pad naar zijn doel is echter bezaaid met obstakels. Maar die zullen de gewiekste Lodewijk niet snel uit het lood te slaan.
Een hele reeks burgeroorlogen in het midden van de zeventiende eeuw heeft een flinke deuk geslagen in het vertrouwen in de monarchie. De adel moet niets meer van het koningshuis hebben en Lodewijk besluit dan ook te verkassen vanuit de hoofdstad naar het gehucht Versailles waar ziujn vader een jachthuis had. Hier moet het meest imposante paleis ter wereld komen te staan. Hij krijgt echter te maken met problemen rond budgetten, diverse affaires en intriges die de bouw vertragen. Lodewijk past zich echter aan en ontpopt zich tot een sluwe vos die de fijne kneepjes van macht tot in de puntjes leert beheersen
Landen die een flinke stempel op de wereldkaart en geschiedenis hebben wete te drukken, kennen veelal een bewogen geschiedenis. Frankrijk vormt op deze regel geen uitzondering. Dat blijkt wel uit Versailles, dat drie seizoenen telt. En mocht historie toch niet zo je ding zijn, dan heb je nog een plot vol verraad en glamour om door meegesleept te worden. Toch hebben slechts een handjevol MovieMeter gebruikers in totaal 35 stemmen gegeven aan de show, die op onze site een schitterende 3,94/5 geniet. Om de fans aan het woord te laten, citeren we bijvoorbeeld jester, die het eerste seizoen met een 4/5 bekroont en de overtuigende cast, het decor en het interessante verhaal aanprijst: "Mooi tijdsbeeld en een aanrader voor de liefhebbers van historisch drama." DreamTech beaamt dit: "Prachtige serie seizoen 3 is nu ook uit gauw kijken!"
Mocht je het advies van DreamTech willen volgen, dan verwijzen we je door naar Prime Video. Bekijk de trailer hieronder.
Reacties (0)