• 15.977 nieuwsartikelen
  • 179.040 films
  • 12.273 series
  • 34.082 seizoenen
  • 649.228 acteurs
  • 199.273 gebruikers
  • 9.390.150 stemmen
Avatar
 
Kimiko Glenn
Foto: © Netflix

Kimiko Glenn
Foto: © Netflix

De Amerikaanse actrice Kimiko Glenn, bekend van haar rol in de Netflix-serie Orange is the New Blackkreeg naar eigen zeggen nog geen 30 dollar aan residuals. Dat vertelt ze in een video op TikTok. De actrice was in 44 van de 90 afleveringen te zien als Brook Soso, maar verdiende aan het eind van de rit net genoeg om rond te komen. 

De Hollywood-staking is momenteel in volle gang. Zowel de schrijvers en scenaristen als acteurs en actrices binnen de filmindustrie proberen met hun afwezigheid op de set betere salarissen en werkomstandigheden af te dwingen bij de studio's. Veel mensen denken dat acteurs binnen zijn op het moment dat zij hun nun handtekenen onder een Netflix-contract zetten, maar niets is minder waar. Het levende bewijs daarvan is de Amerikaanse actrice Kimiko Glenn. De actrice verscheen in 44 van de 90 afleveringen van de razend populaire Netflix-serie Orange is the New Black, maar hield onder aan de streep bijna niets over. De royalties/residuals waren lachwekkend laag en het salaris woog bijna niet op tegen de kosten die ze moest maken. 

Mager salaris en lachwekkende bonussen

Middels een repost van een TikTok, die inmiddels al uit 2020 stamt, laat Glenn zien waarom de stakingen momenteel hard nodig zijn. Niet alleen moest Glenn haar fulltime baan houden naast de toch al intensieve opnames van de serie, ook kon ze vaak niet eens een taxi betalen van en naar de set. Hoewel 900 dollar per draaidag een goudmijntje lijkt, werd ze slechts eens in de twee weken opgeroepen voor opnames. Bovendien moest ze iedere keer ruim de helft inleveren aan belastingen en andere potjes, waardoor er maandelijks slechts 1800 dollar overbleef; te weinig om een éénpersoons appartement in New York van te betalen. Verdiende ze eens wat meer, dan moest ze daarvan de helft afstaan aan managers, advocaten en publicisten. 

@itskimiko @The New Yorker released an article the other day describing many of our cast’s experience on #orangeisthenewblack and the details will astound you. go to my IG for the link ???????? #sagaftra #sagaftrastrike #sagstrike #sagaftrastrong ? original sound - kimiko

Het gênantste vindt ze echter nog wat ze kreeg aan zogenoemde residuals, een deel van het geld dat wordt uitbetaald voor elke aflevering die wordt herbekeken: omgerekend zo'n 24,35 euro in totaal. "Ik kreeg vaak de reactie: 'Maar je bent zeker op voorhand goed betaald geweest?'" zo zegt ze. "Maar dat doet er eigenlijk niet toe. Mijn borsten leven verder in de eeuwigheid. Ik verdien het om betaald te worden voor elke stream die de reeks krijgt. Maar we kregen nooit goed betaald voor onze rol. Sommige collega’s werkten gewoon nog in een bar. Ze waren wereldberoemd, konden niet de straat op zonder aangesproken te worden, maar ze moesten noodgedwongen hun tweede baan behouden om de taxi naar de set te kunnen betalen."

Reacties (0)

avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.

Dit artikel bevat nog geen berichten. Wees de eerste.