Regisseur Merawi Gerima lijkt met zijn eerste film Residueeen droomdebuut te maken. Zijn anderhalf uur durende speelfilm over een man die terugkeert naar de achterbuurt waar hij opgegroeid is, krijgt namelijk indrukwekkende beoordelingen. De film scoort momenteel een 100% op Rotten Tomatoes en geeft The Guardian maar liefst vijf uit vijf sterren.
Residue vertelt het verhaal van een jonge filmmaker die na vele jaren weg te zijn geweest, terugkeert naar de achterbuurten van Washington D.C. om een ??script over zijn jeugd te schrijven. Wanneer hij arriveert treft hij echter een hele andere wijk aan. De nostalgie waarvan hij verwacht had dat hij die zou voelen, is afwezig en de gezichten van de mensen, eerder zo vertrouwd, zijn inmiddels vreemd geworden. Ook valt het hem op dat vroeger goed vertegenwoordigde afro-Amerikaanse gemeenschap heeft plaatsgemaakt voor een blanke. De straathoeken afstruinend naar zijn vrienden, beseft hij al gauw dat er van zijn jeugd weinig anders over is dan bitterzoete herinneringen aan een leven als kind in de genadeloze buitenwijken van de Amerikaanse hoofdstad.
Goede beoordelingen
Residue is het regiedebuut van de Amerikaanse regisseur Merawi Gerima en hij lijkt daarmee meteen een goed visitekaartje af te geven. De film, die wordt beschreven als een anderhalf durend gependel tussen het heden en het verleden, wordt door crititci namelijk met lof overladen. Radheyan Simonpillai van The Guardian is vooral onder de indruk van hoe het geheel in beeld is gebracht en noemt het "Oogstrelende en actuele film." Hij geeft vervolgens vijf uit vijf sterren. Richard Brody van The New Yorker is met een 3 uit 4 niet veel minder enthousiast, evenals Grant Hermanns van ComingSoon.net, die naast het visuele gedeelte ook onder de indruk is van het acteerwerk. "Gerima regisseert met een zeer kunstzinnig oog en zijn cast levert allemaal klankoptredens in hun rollen," zo zegt hij.
Al met al komt de film momenteel uit op een gemiddelde van 100% op Rotten Tomatoes. Hij verschijnt binnenkort in geselecteerde bioscopen wereldwijd en in de Verenigde Staten op Netflix. Wanneer de film in Nederland verschijnt, is nog niet bekend. Hieronder is de trailer te bekijken.
Reacties (0)