• 10.494 nieuwsartikelen
 • 161.592 films
 • 10.087 series
 • 29.630 seizoenen
 • 612.934 acteurs
 • 192.816 gebruikers
 • 8.960.086 stemmen
Avatar
 
Netflix verhoogt wederom abonnementsprijzen in het Verenigd Koninkrijk
Foto: © ANP

Netflix verhoogt wederom abonnementsprijzen in het Verenigd Koninkrijk

Netflix verhoogt wederom abonnementsprijzen in het Verenigd Koninkrijk
Foto: © ANP

Net als vorig jaar januari het geval was heeft Netflix in het Verenigd Koninkrijk zijn abonnementsprijs verhoogd. Dat weet de Amerikaanse entertainmentwebsite Deadline te vertellen. Dat Netflix zo snel alweer overgaat tot een verhoging, zou kunnen betekenen dat Nederland eind dit jaar volgt.

Netflix heeft de maandelijkse prijs voor zijn abonnementen in het Verenigd Koninkrijk omhoog gegooid. In plaats van de 9,99 pond die gebruikers vorig jaar moesten betalen voor het standaardabonnement, zijn zij nu maandelijks 10,99 pond kwijt. Dat is een lichtere stijging dan die gebruikers in het hogere segment te verduren krijgen. Het premium-abonnement, dat onder meer de mogelijkheid biedt om de dienst op meerdere schermen tegelijkertijd te gebruiken, stijgt met twee pond naar 15,99 pond.

De prijsstijgingen komen vooral omdat Netflix meer wil investeren in zijn aanbod en nieuwe features. De dienst heeft zijn jaarlijkse content-budget de afgelopen zeven jaar ieder jaar verhoogd. "We zijn er altijd op gericht geweest onze leden zowel kwaliteit als duidelijke waarde voor hun lidmaatschap te bieden", zegt een Netflix-woordvoerder in een verklaring. “Onze bijgewerkte prijzen weerspiegelen de investering die we hebben gedaan in onze service en catalogus en stellen ons in staat om door te gaan met het maken van de series, documentaires en films waar onze leden van houden, en om te investeren in talent en de creatieve industrie. We bieden verschillende abonnementen aan, zodat leden een prijs kunnen kiezen die het beste bij hen past," zo zegt een woordvoerder van de streamingdienst.

Nederland ook aan de beurt?

Eind januari verhoogde Netflix ook al de abonnementsprijzen in de Verenigde Staten met een vergelijkbare 1 dollar voor het standaardabonnement en 2 dollar voor het premiumabonnement. Dat het bedrijf de prijzen in andere westerse landen versie verhoogt, betekent niet automatisch dat zo'n prijsstijging er ook in Nederland aan zit te komen. Tegenover The Verge liet Netflix eerder weten dat het Amerikaanse beleid in ieder geval nooit een lijdraad is voor de rest van de wereld. Gezien het patroon dat te zien is in de tijd tussen de prijsstijgingen van vorig jaar en dit jaar, lijkt het waarschijnlijk dat Nederland pas eind dit jaar zal volgen. Afgelopen oktober gingen de prijzen voor Nederlandse abonnees nog omhoog. 

Reacties (6)


Gast

 • berichten
 • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van RikkieD

RikkieD

 • 193 berichten
 • 147 stemmen

Hoe "duurder" het wordt, hoe minder interessant ik het ga vinden als filmliefhebber. Alles dat ik aan classics wil bekijken koop ik op UHD/4K Blu Ray, al het nieuwe dat op Netflix verschijnt aan films valt meestal tegen en die series zijn meestal Big Mac's die iedereen vreet, maar niet echt een identiteit met zich meebrengen; enkele uitzonderingen nagelaten.


avatar van pasta_bolo

pasta_bolo

 • 146 berichten
 • 1 stemmen

Ze hebben het nog niet eens zo lang geleden al verhoogd. En ze zijn nu al fors duurder dan de concurrentie, die niet zelden meer en/of beter aanbod heeft. Misschien moeten ze de meuk er eens uitfilteren. Er zit nogal wat bagger tussen het aanbod van Netflix. Ik begin zo langzamerhand te overwegen om Netflix maar de deur uit te doen. Ik kijk er steeds minder naar, maar betaal er steeds meer voor. Belachelijk.


avatar van Anamorph

Anamorph

 • 77 berichten
 • 274 stemmen

Ik vind het huidige tarief wel de max voor hetgeen geboden wordt. Bij de volgende stijging haak ik af en zoek ik wat anders. Er is inmiddels aanbod genoeg.


avatar van Gehenna

Gehenna

 • 593 berichten
 • 6332 stemmen

Naast het feit dat ik ook nog UHD/Blu-rays koop en sommige titels digitaal via de MS Store (hele acceptabele HD kwaliteit als je de 4K films koopt) heb ik ook best wat streamingabonnementen gehad. Videoland, AppleTV+, NPO+, FearUnlimited en Horrify (die laatste twee zijn inmiddels ter ziele helaas, wordt tijd dat Shudder eens naar Nederland komt..)

Verder heb ik m'n abonnement op Netflix afgelopen dinsdag maar gepauzeerd (alleen loopt het nog tot de 21e maar goed, morgen komt het nieuwe seizoen van Drive to Survive uit dus die nog even kijken voor de 21e.) omdat ik HBO Max heb genomen (3.99) en daarnaast ook nog Amazon Prime (2.99), Disney+ (8.99), Discovery+ (2.49/ 29.99 voor een heel jaar aanbieding) heb.

Met een prijsverhoging voor Netflix heb ik al deze genoemde diensten voor zowat dezelfde prijs als straks één Netflix premium abonnement kost. Dan ga ik helemaal wel nadenken of ik überhaupt nog een Netflix abonnement wil, ik denk eigenlijk van niet, vind de beeldkwaliteit echt zwak met veel artifacts e.d. toen ze besloten om de bitrate te verlagen tijdens de corona pandemie en dat nooit meer hebben terug gedraaid naar het oude niveau volgens mij.


avatar van stormfox

stormfox

 • 232 berichten
 • 592 stemmen

Het is dat ik mijn abbonementkosten deel met 2 anderen, maar als de kosten

de spuitgaten uitlopen dan ga ik uitwijken naar de "gratis" oplossingen die al

vanaf dag 1 beschikbaar zijn.


avatar van RedLine

RedLine

 • 293 berichten
 • 1304 stemmen

Netflix blijft verhogen terwijl de concurrentie kwa niveau blijft stijgen.

Ik ben benieuwd of Netflix marktaandeel gaat verliezen.