De aankomende HBO-serie The Idol van Sam Levinson heeft een lawine van kritiek over zich heen gekregen. Dat valt te lezen in een achtergrondartikel van The Rolling Stone. Het tijdschrift ging in gesprek met diverse (oud-)crewleden van de reeks en deze hebben geen goed woord over voor het nieuwe project van Levinson.
Wie dacht dat Sam Levinson met zijn aankomende HBO-serie The Idol na Euphoriaopnieuw een klein meesterwerkje zou afleveren, moet zijn verwachtingen misschien een beetje temperen. Het productieteam van de reeks, met daarin hoofdrollen voor onder meer The Weeknden Lily-Rose Depp, is er namelijk zelf niet eens helemaal over te spreken. Dat blijkt uit een onderzoek van het Amerikaanse magazine The Rolling Stone. Het tijdschrift ging in gesprek met verschillende (voormalig) crewleden van de serie en deze kwamen met zorgwekkende uitspraken.
Extreem veel naakt, zonder enig doel
De crewleden in kwestie klagen tegenover het magazine dat de serie er alleen op uit is om te choqueren en dat het overvloed aan naakt geen enkel doel dient. "Het wás een serie over een vrouw die haar seksualiteit ontdekt en wérd een show over een man die haar misbruikt, terwijl zij ervan geniet," zo vertelt een oud-medewerker, die vervolgens in het script een scène las waarin het personage van Lily-Rose Depp smeekt om verkracht te worden omdat dit goed zou zijn voor haar carrière. "Toen dacht ik: 'wat is dit? Wat lees ik hier?' Het was een soort martelporno."
Volgens de bronnen zou regisseur Sam Levinson, die ook verantwoordelijk was voor de succesvolle serie Euphoria, met zijn nieuwe reeks een giftige cultuur verheerlijken. "Het is zo extreem dat er geen boodschap meer is. Het heeft geen doel. Ze kijken alleen maar hoeveel reacties ze kunnen krijgen." Weer andere crewleden claimen dat Levinson, vanwege zijn werk aan de populaire serie met Zendaya, overal mee weg kan komen; hoe bruut en grotesk het ook mag zijn.
Het is nog niet bekend wanneer The Idol te zien zal zijn, maar hieronder is de trailer te bekijken.
Mmm als ik dat zo lees, precies boenk iets voor mij, martelporno een van mijn favo subgenres, situeert zich dan wel meer in de horror en (s)exploitation hoek Al zal ik die totale verontwaardiging en walging maar met ferme korrel zout nemen, want die Amerikanen (critici, de elite en sterren) zijn over het algemeen veel te preuts en hangen graag de moraalridders uit.
Reacties (1)