• 15.983 nieuwsartikelen
  • 179.041 films
  • 12.274 series
  • 34.084 seizoenen
  • 649.228 acteurs
  • 199.273 gebruikers
  • 9.390.192 stemmen
Avatar
 
Netflix
Foto: © ANP

Netflix
Foto: © ANP

De toeslag die Netflix in rekening wil brengen zodra een account langer dan twee weken vanaf een ander IP-adres wordt gebruikt, is voor de wet verboden. Dat laat de consumentenbond weten in diverse berichten op sociale media. "Volgens de Europese regels reizen abonnementen van streamingdiensten gewoon met je mee," zo claimt de belangenorganisatie. 

Het lijkt erop dat Netflix niet zomaar een toeslag in rekening mag brengen zodra abonnees de dienst voor langere tijd buiten hun huisadres om gebruiken. Dat meldt de Consumentenbond althans in verschillende posts op sociale media. "Volgens de Europese regels reizen abonnementen van streamingdiensten gewoon met je mee," zo schrijft de belangenorganisatie, die daarmee verwijst naar de Europese regels omtrent content. "Wanneer u in een ander EU-land bent, heeft u net als thuis recht op toegang tot uw betaalde onlineabonnementen. Betaalt u thuis bijvoorbeeld voor een online tv-abonnement, dan kunt u op vakantie in een ander EU-land dezelfde films en tv-series als thuis kijken en downloaden," zo staat er te lezen op de website. "Heeft u een overeenkomst met een contentprovider die uw toegang tot onlinecontent in een ander EU-land beperkte of u ervoor liet bijbetalen, dan gelden deze beperkingen voortaan niet meer."

Misbruik tegengaan

Vorige week werd bekend dat Netflix van plan is om vanaf 2023 haar abonnees te vragen om een thuisadres in te geven en deze een toeslag te laten betalen zodra de dienst buiten dit adres om gebruikt wordt. De toeslag, die hoogstwaarschijnlijk rond de 3 euro zal kosten, wordt wel pas in rekening gebracht zodra het account langer dan twee weken buiten de thuislocatie wordt gebruikt. Op die manier kun je ook op vakantie nog van je eigen account gebruik maken. Met de stap wil de streamingdienst ervoor zorgen dat minder abonnees geneigd zijn om hun account te delen met mensen buiten hun eigen huishouden. 

Het systeem waarbij de toeslagen worden gebruikt, is momenteel al van kracht in landen als Costa Rica, Chili en Peru. Zij zijn momenteel omgerekend ongeveer 2,99 euro kwijt bij 'misbruik' van hun account. Of de dienst het voor elkaar krijgt om dit systeem er ook binnen Europa doorheen te krijgen, is nog onbekend. 

Reacties (0)

avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.

Dit artikel bevat nog geen berichten. Wees de eerste.