Vanaf 2025 zal Amazon Prime Video in Nederland reclame toevoegen aan zijn streamingdienst. Dat valt te lezen op de website van Broadcast Magazine. De introductie van deze strategie volgt op die van vergelijkbare modellen door concurrenten zoals Netflix en Videoland.
Slecht nieuws voor gebruikers van Amazon Prime Video. De dienst gaat ook in Nederland namelijk een constructie introduceren waarbij er gedurende het streamen zo nu en dan reclames worden getoond. Dat melden verschillende technologiewebsites. Amazon Prime Video heeft aangekondigd dat de hoeveelheid reclame aanzienlijk lager zal zijn dan op reguliere televisie en andere streamingdiensten.
Hoewel deze strategie in andere landen al wordt toegepast, is dit nieuw voor Nederlandse gebruikers. Zij hadden voorheen de keuze uit één basisabonnement en konden door middel van subabonnementen op andere aanbieders hun aanbod uitbreiden. De prijs van het standaardabonnement met reclames blijft in dit geval ongewijzigd, maar er komt een duurder reclamevrij abonnement beschikbaar. Het bedrijf benadrukt dat deze stap nodig is om te kunnen blijven investeren in hoogwaardige content en het aanbod verder uit te breiden.
Disney+ is niet de eerste die met een dergelijk plan komt. Videoland deed dat als eerste in 2020 met drie verschillende pakketten met specifieke maandelijkse kosten. Bij het goedkoopste abonnement, het Basispakket, krijgt de gebruiker te maken met een zekere hoeveelheid advertenties en reclames. Ook Netflix besloot in 2022 een goedkoper abonnement te introduceren, omdat de dienst voor het eerst zijn abonneebestand zag krimpen. Met de nieuwe vorm zou de rode N interessanter worden voor mensen die wat minder te besteden hebben. Disney+ en HBO Max beschikken eveneens over een dergelijk abonnement.
Wanneer het nieuwe abonnement precies ingaat, is vooralsnog onbekend.
Reclames, steeds duurdere abonnementen en restricties aan het aantal gebruikers. Ik vind het niet vreemd dat ik in de wandelgangen steeds meer hoor dat mensen zich wenden tot online platforms waarop ze gratis de nieuwste content kunnen zien. Ik zeg niet dat ik het goedkeur, maar het is natuurlijk wel een logisch gevolg.
Het past allemaal in het patroon van de nieuwe platformeconomie, zoals Thuisbezorgd en Uber. Eerst wordt er veel geld in gepompt met een groot klantenbestand als gevolg, terwijl er verlies wordt gemaakt door de bedrijven. Vervolgens moet er natuurlijk geld verdient worden en gaan de prijzen omhoog.
Prime leek een mooi alternatief voor de reguliere streamingsdiensten. Aanvankelijk goedkoop en veel content. Maar veel zit achter een extra pay-wall en daarnaast wordt 90% van alle 4K content gewoon als HD uitgezonden. Pure misleiding dus.
Reacties (5)