De meest recente aflevering van de reportageserie Bureau Rotterdamvan verslaggever Ewout Genemans heeft grote indruk achtergelaten bij zijn kijkers. Dat valt op te maken uit verschillende reacties op social media. In de nieuwste aflevering van de reeks is de cameraploeg getuige van een gevecht tussen twee honden, waarvan er één het met de dood moet bekopen.
Net als zo vaak met beelden uit de documentairereeks van Ewout Genemans heeft ook de eerste uitzending van zijn nieuwe serie Bureau Rotterdam weer grote indruk gemaakt op zijn kijkers. Dat valt te lezen in reacties die verschillende mensen hebben achtergelaten tijdens en na de uitzending. In de aflevering van woensdagavond volgt het team, voor het eerst dit seizoen, een politie-eenheid uit de havenstad, terwijl deze van de centrale een melding doorkrijgt. Waar dit in voorgaande seizoenen vaak gaat om burenruzies, diefstallen of lijkvindingen, is er woensdag iets heel anders aan de hand: twee honden hebben het op straat met elkaar aan de stok gekregen en lijken elkaar niet los te laten.
Hondengevecht
Wanneer de agenten, gevolgd door de camera's, bij het voorval arriveren zien we hoe een grote witte hond een, zichtbaar toegetakeld, kleiner zwart exemplaar in zijn bek heeft. Om het kleine hondje uit zijn benarde situatie te redden, twijfelen agenten om hun taser op de witte hond te gebruiken, maar daar zijn de baasjes het niet mee eens. Uiteindelijk krijgen de agenten het voor elkaar om de twee uit elkaar te halen. Het blijkt dan echter al te laat; het beestje overleeft het niet. "Hij is dood," zo zegt zijn baasje in tranen. "Mijn vriend. Mijn grote vriend. Ik ben helemaal van slag."
@RTL4@Videoland@NPPTV waarom geen “de volgende beelden kunnen als schokkend worden ervaren” vlak voor het incident met de hond bij #bureaurotterdam. Dan had ik zelf kunnen kiezen of ik het wilde zien.. krijg het niet uit mijn gedachten.. zo triest..
Veel mensen die waren ingeschakeld voor Bureau Rotterdam hebben de beelden met hun knoop in hun maag, zo blijkt op social media-platformen als X (voorheen Twitter). Ze zijn van mening dat er voorafgaand aan de aflevering een waarschuwing getoond had moeten worden. "Dan had ik zelf kunnen kiezen of ik het wilde zien. Krijg het niet uit mijn gedachten.. zo triest," zo valt er te lezen. "Het was heftig. Ik heb er slecht van geslapen. Die man met dat kleine hondje." Weer anderen worden herinnerd aan een voorval dat ze zelf hebben meegemaakt. "Ons hondje is 2 jaar geleden ook aangevallen door een stafford tijdens een wandeling met mijn vriend en kreeg gelukkig wel hulp van omstanders."
Snap het allemaal best, ben ook een echte hondenliefhebber maar als je een programma kijkt dat de politie volgt, dan weet je toch dat je schokkende dingen kan verwachten. Zelfs met die waarschuwing zouden mensen gewoon blijven kijken. Maar in deze tijd wordt van alles een drama gemaakt. Je kan ook op het moment zelf het programma uitzetten natuurlijk ipv achteraf te gaan klagen op social media.
We zijn met z'n allen geen reet meer gewend. Overigens, voordat het commentaar losbarst, ik heb zelf een hond. En nee, je hoopt niet dat je hond wordt doodgebeten. Dat gegeven neemt echter niet weg dat moderne mensen wel heel erg ver van de natuur staan waar eten en gegeten worden de norm is en blijft.
Het is niet de eerste en zeker ook niet de laatste keer dat dit gebeurt. Het is treurig, maar wie weet zwengelt het een discussie aan die al langer speelt. Sommige honden zijn nu eenmaal niet geschikt als gezellig huisdier. En sommige mensen evenmin als verantwoorde hondenbezitters.
Reacties (4)