Het is een tegenvaller voor Rick Engelkes. De acteur en theaterproducent ontving meer dan 4,3 miljoen euro aan coronasteun om een musical over Willem van Oranje te maken. Echter, deze musical is nooit geproduceerd. Nu is Engelkes verplicht om minstens 3,7 miljoen euro terug te betalen aan de overheid.
Engelkes beweerde onlangs nog dat de voorstelling wel degelijk geproduceerd zou worden. Het Fonds Podiumkunsten heeft echter genoeg van het wachten, zoals ze aan Shownieuws lieten weten. "Het Fonds Podiumkunsten heeft besloten, met inachtneming van de ingediende zienswijze, om de subsidie aan Waterfront Entertainment lager vast te stellen dan de verleende subsidie. Het Fonds stelt de subsidie aan Waterfront vast op een bedrag van in totaal € 638.544 euro en besluit om het verschil tussen subsidieverlening en de subsidievaststelling van een bedrag van € 3.754.236 euro terug te vorderen. Het Fonds Podiumkunsten heeft dit besluit tot vaststelling en terugvordering van de subsidie aan Waterfront bekendgemaakt." De coronasteun was bedoeld om de culturele sector overeind te houden toen alles door de lockdowns gesloten was.
Weerwoord
Een jaar geleden heeft Engelkes zich verdedigt over de kwestie van het verdwenen geld tijdens de talkshow Renze. De producent beweerde dat de musical wel degelijk bestaat. "Het is er alleen nog niet. Dat is het grote verschil," zei Engelkes. "Ik ben er al acht jaar mee bezig. Ik begon met een vergunning, stelde een team samen en toen kwamen de eerste berichten over corona." Het geld zou naar het "enorme team" van de musical zijn gegaan. Er zou echter nog zeker 3 miljoen op de rekening staan. Laten we hopen dat die 3 miljoen nog steeds op Engelkes' rekening staat.
Beschuldigingen van oplichting
"Dat is heel erg," zei Engelkes tegen Shownieuws over de mensen die hem beschuldigen van oplichting. "Mensen praten zonder de volledige informatie te hebben." De producent had moeite om zijn woorden te vinden, maar de kern van zijn boodschap was dat er geen sprake is van "gesjoemel". Het lijkt erop dat de controverse hem slapeloze nachten heeft bezorgd.
Reacties (1)