• 15.963 nieuwsartikelen
  • 178.995 films
  • 12.271 series
  • 34.076 seizoenen
  • 649.163 acteurs
  • 199.255 gebruikers
  • 9.388.941 stemmen
Avatar
 
een foto van Thijs Römer
Foto: © ANP

een foto van Thijs Römer
Foto: © ANP

Het Openbaar Ministerie eist een werkstraf van 240 uur en een celstraf van 90 dagen, waarvan 89 dagen voorwaardelijk, tegen Thijs Römer. De acteur zou volgens de officier van justitie op een kwalijke manier online misbruik gemaakt van drie fanatieke fans, die minderjarig waren op dat moment. Volgens justitie zette hij ze aan tot het plegen van seksuele handelingen en wisselde ook seksuele foto's en video's met de meisjes uit.

Uitspraak

''Is hier nu sprake van sekschatten, of ook het verleiden tot ontuchtelijke handelingen?'' Dat was de vraag van de officier van justitie aan het begin van de zitting. Maar het antwoord op die vraag werd snel duidelijk: in zijn ogen is er genoeg wettelijk en overtuigend bewijs om Thijs te beschuldigen van het aanzetten tot ongepaste gedragingen. De officier van justitie is van mening dat Thijs hiervoor gestraft moet worden. "Ze waren een te gemakkelijke prooi voor de verdachte,'' zei de officier van Justitie. De officier van justitie gelooft niet dat Thijs Römer nog een dag achter de tralies zou moeten doorbrengen, gezien hij al twee dagen ondervraagd is. Deze twee dagen kunnen worden beschouwd als compensatie voor de geëiste gevangenisstraf van één dag.

Het Openbaar Ministerie baseerde hun bewijs niet enkel op de aangiftes gedaan door de drie vrouwen, maar ook op verklaringen afgelegd door getuigen, bewaarde chatconversaties en ander aanvullend bewijs. ''De verklaringen zijn consistent en eenduidig,'' zegt de officier. Volgens justitie kwam het besef van wat de drie meisjes is overkomen pas later.

Tijdens het proces gaf de officier van justitie aan dat de meisjes hun relatie met Thijs Römer als een 'vertrouwensband' zagen, zelfs tijdens moeilijke momenten in hun persoonlijke leven. "Nena liet blijken dat ze hem als een soort vaderfiguur beschouwde. Ze gaf ook toe dat ze verliefd op hem was," zo bracht justitie de situatie in kaart tijdens het pleidooi. Volgens hem ging de verdachte uiteindelijk over op seksueel getinte conversaties, waarbij hij Nena onder meer leerde hoe ze zichzelf kon bevredigen. "De instructies waren erg expliciet en zeer gedetailleerd."

Verkapte bekentenis

"Waar jij pijn voelt, voel ik spijt", zou Thijs naar een van de klagers hebben verzonden. Zij interpreteert dit als een indirecte bekentenis. De officier van justitie besteedde ook veel aandacht aan de verklaring van de acteur. Hij wordt beschreven als iemand met een 'selectief geheugen', aldus het Openbaar Ministerie. "Uit zijn verklaring komt geen persoon naar voren die verantwoordelijkheid op zich neemt," zei de officier.

Thijs Römer heeft toegegeven dat hij seksueel getinte gesprekken voerde met de meisjes, maar beweert dat het enkel 'technische' uitleg betrof. Hij stelt dat hij geen opwinding voelde tijdens de gesprekken met twee van de klagers. Bij een van hen was dat echter wel het geval. Hij ontkent echter dat hij foto’s en video’s van zijn geslachtsdeel naar de drie klagers heeft gestuurd.

Later vandaar zal de advocaat van Römer een reactie geven op de uitspraak.

Reacties (4)


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van jippie2010

jippie2010

  • 2612 berichten
  • 8122 stemmen

Toen de beschuldigingen voor het eerst naar buiten kwamen was meneertje flink verontwaardigd, waarbij hij aanhaalde dat hij zelf een dochter van die leeftijd heeft. Na zijn ontboezemingen is het onze beurt om verontwaardigd te zijn.


avatar van Apster

Apster

  • 1461 berichten
  • 6920 stemmen

Wat een fopstraf.Wat privilege al niet voor je kan doen.


avatar van The Oceanic Six

The Oceanic Six

  • 60515 berichten
  • 4107 stemmen

https://www.youtube.com/watch?v=1bMEsfbVFmw&ab_channel=OmroepPowNed

Dit is de ware Thijs. Arrogant, narcistisch stuk treurigheid. Heb weinig met PowNed maar goed dat zij ieder geval op die idioot nog jagen.

En ook de rechtbank die allerlei privileges aan hem geeft. Via de achteringang het pand in, geen camera's die zijn stem mogen opnemen tijdens het proces, een lachwekkend strafje van wat uurtjes werken zonder ook maar 1 dag de cel in te moeten. Zou het komen omdat hij een BN-er is uit de mediafamilie Romer?

Benieuwd of hij ooit zijn dochter nog aan durft te kijken, een meisje in de leeftijd van de slachtoffers die hij heeft gemaakt.


avatar van Splinters

Splinters

  • 2630 berichten
  • 1391 stemmen

Saskia belleman van de telegraaf legt het goed uit. Er is niemand aangeraakt. Er is ook geen sprake van afpersing of van dreiging met geweld. Daar kan ik nog aan toevoegen dat romer meewerkt aan de rechtsgang. Of dat uit eigenbelang is of niet doet er juridisch niet toe. Wat er wel toe doet is dat hij veel toegeeft. Wat romer zegt in de rechtszaal kun je onmogelijk reclame noemen. Daarnaast is inmiddels gestart met een behandeltraject en afgaande op zijn teksten lijkt mij dat niet onlogisch.

Overigens heeft de rechter het laatste woord. Alles overziend acht ik de kans niet groot, maar er is weldegelijk een kans dat de rechter afwijkt van de strafeis en romer "gewoon" een onvoorwaardeljjke celstraf van een aantal maanden oplegt.