• 12.959 nieuwsartikelen
  • 169.158 films
  • 11.091 series
  • 31.753 seizoenen
  • 629.386 acteurs
  • 196.193 gebruikers
  • 9.175.764 stemmen
Avatar
 
Kevin Spacey schikt met productiebedrijf en moet flinke som geld betalen
Foto: © ANP

Kevin Spacey schikt met productiebedrijf en moet flinke som geld betalen

Kevin Spacey schikt met productiebedrijf en moet flinke som geld betalen
Foto: © ANP

Kevin Spacey heeft een overeenkomst bereikt met productiebedrijf MRC. Het bedrijf achter de succesvolle serie House of Cards beweert aanzienlijke financiële schade te hebben geleden als gevolg van beschuldigingen van seksueel wangedrag tegen de acteur. Spacey moet MRC 1 miljoen dollar (929.000 euro) betalen. Dit wordt gemeld door Variety.

Vanwege beschuldigingen tegen hoofdrolspeler Spacey, zag MRC zich genoodzaakt het laatste seizoen van House of Cards te annuleren en er werden daardoor afleveringen opnieuw opgenomen. Een arbiter oordeelde eerder al dat de acteur verantwoordelijk was voor een verlies van 31 miljoen dollar voor het bedrijf. MRC eist nu inclusief rente een bedrag van 36 miljoen dollar. De schikking houdt in dat Spacey het bedrag van 1 miljoen dollar in termijnen zal betalen en dat hij zal meewerken om de resterende 35 miljoen dollar te verhalen op zijn verzekering.

Verzekering

Productiebedrijven sluiten doorgaans castverzekeringspolissen af om zichzelf te beschermen in het geval een acteur ziek wordt. Na de beschuldigingen heeft Spacey zich laten opnemen in een kliniek waar behandelingen worden aangeboden voor seksverslavingen. MRC probeerde de volledige kosten van het ontslag van Spacey te verhalen op twee verzekeringsmaatschappijen van de acteur, omdat ze beweerden dat het een gevolg was van een ziekte.

De rechter wees het verzoek af, maar gaf MRC de kans om meer informatie aan te leveren voordat een van de twee zaken volledig werd afgewezen. Spacey weigerde echter mee te werken aan het onderzoek. Desondanks sloot MRC op 18 december toch de eerder genoemde overeenkomst met Spacey. Nu hoeft de acteur slechts 1 miljoen dollar te betalen aan MRC, in ruil voor zijn medewerking aan het onderzoek.

'Grenst aan het absurde'

Spacey heeft dit gedaan, waarna MRC op 2 januari een bijgewerkte aanklacht heeft ingediend. Hierin staat nu vermeld dat Spacey werd behandeld voor angst en depressie. Vorige week heeft een van de verzekeringsmaatschappijen een verzoek ingediend om de bijgewerkte aanklacht af te wijzen, waarbij de verzekeringsmaatschappij stelt dat deze 'grenst aan het absurde.' De verzekeraar betoogt dat de positie van MRC een "ommekeer van 180 graden" is ten opzichte van zijn claim in de arbitragezaak tegen Spacey - waarin het bedrijf betoogde dat Spacey werd ontslagen omdat hij het seksuele intimidatiebeleid van het bedrijf had geschonden, niet omdat hij ziek was.

Het is nog niet bekend wanneer een uitspraak volgt op het verzoek van de verzekeraar.

Reacties (0)

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.

Dit artikel bevat nog geen berichten. Wees de eerste.