Het wereldberoemde boek Ik ontsnapte uit Auschwitz krijgt een verfilming. Dat maakte Deadline afgelopen dinsdag bekend. Het gaat om de memoires van de Slowaakse Jood Rudolf Vrba die hij schreef over zijn ervaringen tijdens de holocaust.
Ik ontsnapte uit Auschwitz verscheen in 1963, ruim eenentwintig jaar na de belevenissen van Vrba, die op zijn achtiende uit zijn Slowaakse geboortedorp naar Auschwitz werd gedeporteerd. Daar raakte hij in contact met het kampverzet, dat op dat moment bezig was met het opzetten van ontsnappingsmissies. Na twee jaar opgesloten te hebben gezeten in het originele Duitse vernietigingskamp wist hij te ontsnappen, net voor de Nazi's overgingen tot systematische deportatie en vernietiging. Er werd door de SS een zoekactie op touw gezet naar Vrba en zijn vriend Fred Wetzler, maar ze wisten terug te keren naar Slowakije. Daar begonnen ze meteen te documenteren wat ze hadden gezien. Velen, waaronder Winston Churchill en de Paus vernamen destijds op deze manier met welke gruwelijkheden de Duitsers zich bezig hielden.
Gruwelijkheden aan het licht brengen
Het boek, dat in 1963 werd gepubliceerd, vormt nu inspiratie voor een speelfilm, waarvan het script wordt geschreven door Evan Parter en Paul Hilbon. Rudolfs weduwe Robin Vrba gaf de heren haar zegen om eraan te werken. "Rudi's verhaal bevat het volledige spectrum van het mens zijn, zo plaatst hij zijn getuigenis van puur kwaad, naast ware liefde, vriendschap en de overwinning van de menselijke geest," zo zeggen zij tegenover Deadline. "Na de missie van één man om de gruwelijke waarheid aan het licht te brengen en zijn volk te redden, is Ik ontsnapte uit Auschwitz de meest inspirerende bundel memoires die we ooit hebben gelezen. We zijn zo dankbaar dat Robin ons heeft vertrouwd om Rudi's verhaal met de wereld te delen."
De film zal worden geproduceerd door Ben Shield Catlin. Wie de regie voor zijn rekening zal nemen, is nog niet bekend. Ook een premièredatum moet nog aangekondigd worden.
Reacties (0)