Popeye gaat terugkeren op het witte doek! De iconische zeeman, die niet vies is van wat spinazie, verscheen voor het eerst in stripverhalen in de late jaren 20 van de vorige eeuw. Nu zal het karakter terugkeren in een live-action speelfilm. Dat nieuws meldt Variety op dinsdag.
Het project is momenteel in ontwikkeling en scenarioschrijver Michael Caleo, die ook aan Sexy Beast, The Family en The Sopranos heeft gewerkt, is bezig met het script. Dit is de eerste live-action herinterpretatie van het personage sinds de film Popeye uit 1980. Robin Williams vertolkte de hoofdrol in deze film, die geregisseerd werd door Robert Altman. Al werd deze titel niet bepaald goed ontvangen door het publiek. Zo krijgt deze film een beoordeling van 1,95 uit 5 sterren op MovieMeter. Ook op IMDb krijgt de film een schamele 5,4 als score. Desondanks was dit project met een budget van 20 miljoen dollar wel winstgevend met een opbrengst van 60 miljoen dollar.
Nadat hij in 1929 voor het eerst verscheen in de strip Thimble Theater, vierde Popeye dit jaar zijn 95e verjaardag. Het personage bracht zowel geanimeerde films als series voort in zijn hoogtijdagen. In de tekenfilms nuttigt de zeeman geregeld spinazie, wat hem superkrachten geeft om zijn vijanden te verslaan. Het karakter is dan ook het gezicht van McCall Farms spinazie, die het logo en gezicht van Popeye en draagt op ingeblikte producten. Daarnaast werd Popeye twee jaar geleden genoemd als een grote inspiratiebron voor herencollecties van kledingmerken als Moschino, Supreme en A Bathing Ape.
Enkele fervente fans van Popeye hebben dit jaar een reeks zelfgemaakte filmtrailers gemaakt, allemaal fictief, die samen miljoenen views hebben verzameld. Deze trailers stellen het personage voor als een strijder met de proporties van Dwayne 'The Rock' Johnson. De tijd zal leren of we dit ook echt gaan zien in de aankomende film. Zodra er meer bekend is over het project, dan kun je dat hier op MovieMeter lezen!
Blegh. Dat kan bijna niet meevallen. Popeye is één van de meer verschrikkelijke tekenfilmfiguren in het universum. De enige manier waarop dit redelijk wordt is wanneer Brutus eindelijk een keer de vloer met hem aanveegt.
Dit kan helemaal niet slagen als live action film, de film teert op uitersten. Kijk naar de lichamen van Olijfje en Brutus, of de spieren van Popeye als hij spinazie eet. En meer dan Brutus valt Olijfje lastig of pest Popeye, die spinazie neemt en hem in elkaar tikt is het concept ook niet?
Reacties (6)