• 12.893 nieuwsartikelen
  • 168.908 films
  • 11.061 series
  • 31.709 seizoenen
  • 629.042 acteurs
  • 196.092 gebruikers
  • 9.175.328 stemmen
Avatar
 
Bioscopen binnenkort weer open, maar alleen met negatief testbewijs
Foto: © ANP

Bioscopen binnenkort weer open, maar alleen met negatief testbewijs
Foto: © ANP

Bioscopen en restaurants mogen binnenkort weer open, maar alleen voor mensen die bij aanvang een negatief testbewijs kunnen tonen. Dat maakte de Tweede Kamer afgelopen donderdag bekend. Goed nieuws voor uitbaters, zou je denken, maar deze zijn absoluut geen voorstander van deze aanpak.

Als het aan Amsterdamse eigenaren van bioscopen en restaurants ligt, gaat het verplicht tonen van een negatieve coronatest bij entree, zo snel mogelijk overboord. Dat valt te lezen in een artikel van Het Parool. Afgelopen week werd bekendgemaakt dat mensen die een negatief testbewijs kunnen tonen op zijn vroegst eind deze maand weer bij eetgelegenheden en filmtheaters naar binnen kunnen. En hoewel het besluit natuurlijk een stap in de goede richting is, zijn uitbaters van deze zaken absoluut niet blij met de drempel die door de overheid wordt opgeworpen.

"We willen toegankelijk zijn voor iedereen, maar met zo’n regel verhoog je de drempel nogal voor bezoekers,” laat filmprogrammeur Katalin Fikkert weten tegenover de krant. "Mensen gaan vaak even tussendoor naar de film, en dat kan straks niet." Het is een mening die wordt gedeeld door mede-eigenaar Lotte Smit van bioscoop en restaurant FC Hyena in Noord. Zij is ervan overtuigd dat evenementen die je ver van tevoren plant, prima in combinatie gaan met een testbewijs, maar dat dit voor spontane bezoekjes een te groot gedoe is. "Wij denken dat het voor onze sector niet werkt. We gaan dan liever open voor een beperkte groep, dan dat we onze gasten een testplicht opleggen."

Echte filmliefhebbers willen wel

Hoewel er dus grote scepsis heerst rondom het inzetten van testbewijzen, is niet iedere uitbater per se tegen. Hoewel spontane bezoekers het tonen van een negatief testbewijs waarschijnlijk niet zullen waarderen, staan echte filmliefhebbers best open voor deze aanpak, denkt Fikkert. “Ik denk dat de diehard-filmgangers het er wel voor over hebben, maar dat we dan echt een stuk minder mensen zullen ontvangen. "We hebben vorige zomer laten zien dat we veilig open kunnen. Waarom kan het dan nu niet op die manier?”

Mochten bioscopen tegen het eind van mei of het begin van juni weer open kunnen, dan zijn ze daar in ieder geval wel klaar voor. In maart werden door filmtheaters als de eerste voorbereidingen getroffen voor een naderende opening. "Bioscopen zijn gereorganiseerd en veel jongeren die voorheen in bioscopen werkten zijn andere dingen gaan doen, maar er zijn nog steeds veel jongeren beschikbaar. Zowel vast als flexibel. Het bioscooppersoneel staat langs de zijlijn en wil weer graag aan het werk. Die zijn dus absoluut beschikbaar," zo zei Gulian Noltenius, directeur van het NVBF, destijds. 

Wanneer de bioscopen precies open zullen gaan is nog niet bekend. 

Reacties (8)


Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van Spartaan1986

Spartaan1986

  • 3597 berichten
  • 2106 stemmen

Ik ben pro vaccinatie maar tegen een testsamenleving. Lijkt me compleet overbodig om met een vaccinatie op zak nog een negatieve uitslag te moeten laten zien bij elke activiteit die je buitenshuis onderneemt.


avatar van IH88

IH88

  • 9342 berichten
  • 3139 stemmen

Spartaan1986 schreef:

Ik ben pro vaccinatie maar tegen een testsamenleving. Lijkt me compleet overbodig om met een vaccinatie op zak nog een negatieve uitslag te moeten laten zien bij elke activiteit die je buitenshuis onderneemt.

Ik ben ook ook tegen een testsamenleving, maar volgens mij is het zo dat als je gevaccineerd bent het nog niet zeker is dat je niet iemand anders kan besmetten. Je kan zelfs nog best ziek worden als je gevaccineerd bent (vooral ouderen dan). Het sterftecijfer gaat wel drastisch omlaag gelukkig. Mijn ouders zijn beide volledig gevaccineerd, maar toch ben ik zoals gister bij moederdag toch nog voorzichtig.


avatar van Banjavi

Banjavi

  • 88 berichten
  • 3 stemmen

Ik heb een pathe unlinited pas, maar die zal ik als het zo moet helaas opzeggen.

Ik heb geen zin om voor iedere spontane film een testbewijs te gaan regelen.

Jammer, maar helaas.


avatar van Stephan123

Stephan123

  • 201 berichten
  • 1046 stemmen

Hoe zit het met de Britse bioscopen eigenlijk? Daar gaan ze als goed is ook binnenkort weer open. Kan niet vinden of je daar zomaar mag binnenlopen of dat je ook een bewijs moet laten zien.

Testsamenleving moeten we niet willen inderdaad . Heb geen zin om wekelijks vrij te nemen van werk om een testafspraak te maken bij de GGD voor een bioscoop bezoekje.

De bioscopen zijn de pineut hierin, die willen het niet


avatar van Antonev

Antonev

  • 1727 berichten
  • 1142 stemmen

Het zal mij benieuwen. Eind april las ik nog een onderzoek dat niet eens de helft van de ondervraagde mensen bereid was zich te laten testen voor een dagje uit of avondje weg. Zo’n testbewijs is maar 3 dagen geldig, dus dan ben je straks wekelijks een wattenstaafje in je neus aan het duwen.

Wij houden het nog wel even vol met een leven zonder bioscoop of andere evenementen. Genoeg gezelligheid met filmavonden, BBQ, speciaal biertjes, wandelen, spelletjes etc etc.

Zodra het testen niet meer nodig is, dan kijken we nog wel eens of we weer een biosje pakken.


avatar van pocalan

pocalan

  • 125 berichten
  • 1353 stemmen

Oh, ik ga nooit 'tussendoor' naar de film en ga normaliter gemiddeld 8 keer per jaar naar de bios. Ik ben wel voor het laten zien van een negatief testbewijs (het woord 'testsamenleving' geeft meteen weer zo'n negatieve connotatie). Anders zou ik echt niet naar de bioscoop durven. In mijn omgeving zijn er trouwens een paar ziek geworden na hun eerste vaccinatie. Gelukkig wel een stuk minder heftig daardoor. Als ik zie hoeveel mensen er naar testevenementen gaan, denk ik dat er ook genoeg zijn die een test over hebben voor de bioscoop.


avatar van Hega

Hega

  • 40 berichten
  • 1232 stemmen

Banjavi schreef:

Ik heb een pathe unlinited pas, maar die zal ik als het zo moet helaas opzeggen.

Ik heb geen zin om voor iedere spontane film een testbewijs te gaan regelen.

Jammer, maar helaas.

Dat heb ik dus ook helaas.

Zelf heb ik een Cinneville-pas en had voorheen ook een Unlimited-pas.

Maar als dit alles doorgezet gaat worden, ga ik deze dus ook opzeggen.

Wel erg jammer.


avatar van mrklm

mrklm

  • 9559 berichten
  • 8906 stemmen

Ik vrees dat er heel weinig animo voor zal zijn en hoop eerlijk gezegd dat vrijwel niemand dit gaat doen, ook al omdat alleen grote bioscopen hier gebruik van zullen maken. Wat ik niet begrijp is waarom bioscopen en theaters niet weer open kunnen zoals afgelopen najaar.