De Amerikaanse actrice Anne Hathaway was ergens in het afgelopen decennium verbonden aan het maken van een Barbie-film. Dit kwam uiteindelijk niet van de grond omdat het niet in haar schema paste en ze creatieve meningsverschillen had met de producenten. Toch is Hathaway naar eigen zeggen blij dat haar versie van Barbie niet van de grond is gekomen, omdat ze denkt dat de film van Greta Gerwig en Margot Robbie van dit jaar de best mogelijke versie van de film over de iconische Mattel-pop is.
Nadat dit jaar voor een groot deel werd gedomineerd door de knalroze Barbie-film van Greta Gerwig en Margot Robbie, is het moeilijk voor te stellen dat de film over de beroemde pop van Mattel in een ander jaar was uitgekomen of met een andere hoofdrolspeler. Toch is Barbie al jarenlang een doelwit geweest van Hollywood-studio's, waarbij iedereen, van Amy Schumer tot Anne Hathaway, eerder hebben geprobeerd een Barbie-film van de grond te krijgen. Geen van deze films zijn uiteindelijk gerealiseerd, en volgens Hathaway is ze eigenlijk gewoon heel blij dat het op die manier is uitgepakt.
Geluk
In een recente verschijning op de Happy Sad Confused-podcast blikte Hathaway terug op haar poging de iconische pop naar het grote scherm te brengen. Ze onthulde dat ze er totaal geen problemen mee heeft dat Robbie uiteindelijk degene was die de rol tot leven mocht brengen, en ze benadrukte dat ze eigenlijk heel erg dankbaar is dat haar versie van Barbie nooit het daglicht heeft gezien. "Wat zo spannend is aan wat Greta en Margot en dat fenomenale team hebben gedaan, is dat het gewoon een schot in de roos was", zo zei Hathaway. "Dat zorgde ervoor dat de hele wereld dit niveau van extase bereikte. Stel je nu die versie voor. Zoveel energie, zoveel verwachting, zoveel emotie, maar het is niet de juiste versie. Ik beschouw het eigenlijk als geluk."
Barbie
Hathaway was dan ook lovend over Barbie en zei dat de film van Gerwig en Robbie een serieuzere boodschap kon overbrengen dan haar versie zou hebben gedaan. "Margot is subliem," zo zei ze. "Wat ze doet als creatief persoon en producent is zo spannend en inspirerend. De mythische reuzen die ze met Barbie ten val hebben gebracht, die bepaalde verhalen in stand hebben gehouden waardoor er voor zoveel mensen geen kansen ontstonden. Ze zijn er dwars doorheen gegaan! Gewoon als bioscoopbezoeker en ook als vrouw in Hollywood sinds ik een kind was, ben ik enthousiast over deze ontwikkeling. Als ik had geloofd dat de versie waar ik in zou spelen dat ook had kunnen doen, zou ik er misschien anders over denken, maar ik denk echt dat hun film de best mogelijke versie was. Het is gemakkelijk om gewoon enthousiast en gelukkig te zijn voor hen. Ik hou ervan om te zien hoe vrouwen het zo goed doen. Om het zo goed te doen, zo onmiskenbaar, dat ze eigenlijk nieuwe records moesten schrijven… kom op! Ik denk dat het de zaken waarschijnlijk beter zal maken."
Reacties (0)