Al sinds 1998 maakt de groep Gorillaz muziek en videoclips, maar niet op een manier zoals de meeste bands. Gorillaz wordt omschreven als een virtuele band, ook frontman Damon Albarn gebruikt deze term, met als bandleden karakters die uit een animatiefilm lijken te komen. Bijna 25 jaar na het ontstaan van de muziekgroep lijkt die animatiefilm nu ook daadwerkelijk gemaakt te worden. Er is echter nog niets officieel bevestigd.
Volgens Damon Albarn, het brein achter de band, is er op de achtergrond veel aan het gebeuren rondom dit filmproject. In een interview zei hij dat hij bij Netflix is geweest, "omdat we een full-length Gorillaz-film samen met Netflix aan het maken zijn." Ondanks dat Netflix nog niets naar buiten heeft gebracht, lijkt Albarn zeker te weten dat de film eraan komt. "We hebben deze middag een schrijfsessie in Malibu. Het is zo spannend om te doen. Het is iets dat we al heel lang willen. Het project heeft al zo veel incarnaties gehad... Gorillaz doen een film. Eerlijk waar."
Een echte virtuele band
Het is niet de eerste keer dat Albarn zich uitlaat over een Gorillaz-film. Ruim een jaar geleden zei hij al dat er "contracten getekend" waren en er "aan scripts begonnen" was. Wel waarschuwde hij dat het niet een animatiefilm is als de meeste anderen, en dat dit wel een risico betekent. "Een animatiefilm maken die soort van abstract is, vormt een groot risico voor een filmstudio, omdat ze duur zijn om te maken." Desalniettemin heeft Netflix vertrouwen in een animatiefilm rondom de karakters 2-D, Noodle, Murdoc Niccals en Russel Hobbs, zoals de virtuele bandleden heten. De karakters zijn ontstaan na samenwerking tussen Damon Albarn (die ook zanger van Blur is) en de striptekenaar Jamie Hewlett. Het duo was in het begin van de zeroes ook al in onderhandeling met Dreamworks over een film over de band, maar die onderhandelingen liepen uiteindelijk op niets uit.
Wanneer de Netflix-film rondom Gorillaz uit zal komen, is nog niet bekend. De verwachting is dat er binnenkort een officiële aankondiging van Netflix zelf komt, met meer details.
Reacties (1)