• 15.983 nieuwsartikelen
  • 179.041 films
  • 12.274 series
  • 34.084 seizoenen
  • 649.228 acteurs
  • 199.273 gebruikers
  • 9.390.200 stemmen
Avatar
 
Amsterdam
Foto: © ANP

Amsterdam
Foto: © ANP

De aankomende komische mysteryfilm Amsterdam van regisseur David O. Russell valt niet bepaald in de smaak bij de critici. Dat blijkt uit enkele Tweets die online verschenen na de eerste persvertoning van de langverwachte film. De titel, met een topcast waartoe onder meer Margot Robbie, Christian Bale, John David Washington en Chris Rock behoren, zou nergens echt interessant zijn en slechts zelden van de grond komen. 

Filmliefhebbers die met smacht uitkijken naar de nieuwe, met sterren overladen thriller Amsterdam van David O. Russell, doen er goed aan om hun enthousiasme iets te temperen. Althans, dat vinden diverse recensenten die gisteren voor het eerst met de film aan de slag mochten. De rolprent, die in 2020 met veel bombarie werd aangekondigd, zou namelijk niet zo sterk zijn als je van een titel met een dergelijke cast mag verwachten. 

De eerste critici deelden gisteren op Twitter al hun ongezouten mening, en die liegt er niet om: "Amsterdam is een ingewikkelde puinhoop die nooit zo interessant is als het denkt dat het is," zo schrijft Matt Neglia van The Next Best Picture. "Christian Bale probeert eigenzinnige komedie te maken met gênante resultaten, terwijl Margot Robbie en John David Washington geen enkele chemie hebben. Het camerawerk van Lubezski staat haaks op de stijl van David O. Russell," besluit hij. "Helaas is David O. Russell's Amsterdam één grote miskleun. Toon en montage zijn zijn meest schokkende sinds Huckabees. Als het in de derde akte eindelijk ergens over gaat, is het al veel te laat. Robbie en Bale zijn de grootste troeven," is de mening van Gregory Ellwood van The Playlist

Amsterdam

In Amsterdam volgen we twee soldaten en een verpleegster, gespeeld door respectievelijk Christian Bale, John David Washington en Margot Robbie, die samen in het Amsterdam van de jaren dertig belanden. Ze kunnen in eerste instantie hun geluk niet op: in de stad bloeit hun vriendschap op en worden zelfs zo close dat ze de afspraak maken dat ze altijd voor elkaar zullen blijven zorgen - wat er ook gebeurt. Hun speciale pact wordt voor het eerst op de proef gesteld wanneer de drie worden beschuldigd van een moord die ze met hun eigen ogen hebben zien gebeuren. Samen gaan ze op zoek naar hulp, maar dat is moeilijker dan verwacht. 

Amsterdam is het werk van de Amerikaanse regisseur David O. Russell en heeft rollen voor onder meer Robert De Niro, Alessandro Nivola, Andrea Riseborough, Anya Taylor-Joy, Chris Rock, Matthias Schoenaerts, Michael Shannon, Mike Myers, Taylor Swift, Zoe Saldaña en Rami Malek. Mocht je ondanks de matige kritieken toch benieuwd zijn naar nieuwe titel, dan kun je deze vanaf 27 oktober aanschouwen op het witte doek. Hieronder is de trailer te bekijken. 

Reacties (3)


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van wwelover

wwelover

  • 2608 berichten
  • 3978 stemmen

Met O.Russell is het vaak afwachten. Wel zonde gezien de cast en vooral Lubezki. Een veel betere DOP heb je niet, zonde als dat dan niet goed benut is.


avatar van Shinobi

Shinobi

  • 4305 berichten
  • 2552 stemmen

Ach ja, dan hebben we tenminste nog Margot Robbie om naar te kijken.


avatar van Sietzevdv

Sietzevdv

  • 1 berichten
  • 0 stemmen

Jammer man