De opnames van de film Rust, waar zich eind 2021 een dodelijk schietincident voltrok, worden aankomende donderdag voortgezet. Dat weet CNN te vertellen. Hoewel hoofdrolspeler Alec Baldwin, die het fatale schot loste, strafrechtelijk wordt vervolgd voor zijn aandeel in het ongeval, blijft hij betrokken als acteur en producent.
Regisseur Joel Souza en zijn cast en crew zullen de opnames van de omstreden film Rust deze donderdag voortzetten in de Amerikaanse staat Montana. Dat valt te lezen op de website van de Amerikaanse nieuwswebsite CNN. De camera's stopten eind 2021 abrupt met draaien toen hoofdrolspeler Alec Baldwin tijdens het repeteren van een scène per ongeluk een schot loste op cameravrouw Halyna Hutchins, met haar dood tot gevolg. Ook Souza, die in dezelfde lijn stond, werd getroffen, maar kon na een korte behandeling in het ziekenhuis weer naar huis. Hij is, ondanks de strafrechtelijke vervolging van Baldwin en wapensmid Hanna Guttierez-Reed blij dat de opnames kunnen doorgaan. "Ook al is het bitterzoet, ik ben dankbaar dat het briljante en toegewijde nieuwe productieteam zich nu samen met de voormalige cast en crew inzet om te voltooien wat Halyna en ik zijn begonnen," tekende hij op.
Vervolging
Vorige maand kwam het nieuws naar buiten dat Baldwin toch verantwoordelijk wordt gesteld voor het overlijden van de cameravrouw. Justitie besloot om zowel Baldwin als Hannah Gutierrez-Reed te vervolgen voor hun aandeel in haar overlijden. De twee worden echter niet beschuldigd van het opzettelijk vermoorden van de cameravrouw. Baldwin heeft vanaf het moment dat het incident plaatsvond volgehouden dat Hutchins het slachtoffer is geworden van een noodlottig ongeval en dat het pistool vanzelf afging. Dat is volgens onderzoeken van de FBI niet mogelijk. Zij concluderen dan ook dat het vuurwapen wel degelijk door de acteur geactiveerd moet zijn. Mocht Baldwin schuldig worden bevonden van het doden van de cameravrouw, dan hangt hem een gevangenisstraf van maar liefst zes jaar boven het hoofd.
Het was al bekend dat er plannen lagen om de productie van de film af te maken. De weduwnaar van de overleden cameravrouw ziet dat graag gebeuren, aangezien het voltooien van de film Halyna’s laatste werk volgens hem 'eer zal aandoen.' Desondanks zien veel originele crewleden het niet zitten om nog bij het project betrokken te blijven. "Dit is niet hoe je Halyna eert, de film afmaken met degene die haar gedood heeft. Om Alec Baldwin nog steeds bij de film betrokken te hebben is beledigend. Iedereen met wie ik sprak wil er niet aan werken," zo klonk de reactie van een anoniem crewlid.
Bijzonder. Wanneer mensen beschuldigd worden van grensoverschrijdend gedrag en hiervoor een aanklacht aan hun broek krijgen, kunnen ze niet meer aan het werk. Maar Baldwin moet ook voor de rechter verschijnen wegens doodslag nog wel en kan gewoon verder?
Reacties (2)