• 13.094 nieuwsartikelen
  • 169.712 films
  • 11.134 series
  • 31.885 seizoenen
  • 630.525 acteurs
  • 196.370 gebruikers
  • 9.180.261 stemmen
Avatar
 
banner banner

The Devil's Brigade (1968)

Oorlog | 130 minuten
3,22 86 stemmen

Genre: Oorlog

Speelduur: 130 minuten

Oorsprong: Verenigde Staten

Geregisseerd door: Andrew V. McLaglen

Met onder meer: William Holden, Cliff Robertson en Vince Edwards

IMDb beoordeling: 6,7 (6.491)

Gesproken taal: Engels

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Amazon Prime Niet beschikbaar op Amazon Prime
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot The Devil's Brigade

"What they did to each other was nothing compared to what they did to the enemy!"

Een stel randfiguren wordt tot een geoliede eenheid omgevormd en uiteindelijk zullen ze in Italië tegen de Nazi's worden ingezet. Gebaseerd op de roman van Robert H. Adleman.

logo tmdbimagelogo tmdbimagelogo tmdbimage

Externe links

Volledige cast

Acteurs en actrices

Lt. Col. Robert T. Frederick

Major Alan Crown

Major Cliff Bricker

Pvt. Theodore Ransom

Sgt. Pat O'Neill

Pvt. Rocky Rockman

Cpl. Peacock

Pvt. Omar Greco

Pvt. Bronc Guthrie

Pvt. Hugh MacDonald

Video's en trailers

Reviews & comments


Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van neo

neo

  • 15411 berichten
  • 9727 stemmen

William Holden is de onervaren kolonel Frederick die zich zo stoer en kalm houdt als maar kan tijdens de training van het stelletje ongeregelde.Frederick zit gerust met zijn voeten in een sodabad en verstopt het teiltje dan als Crown (Cliff Robertson) binnen wil komen.Het begint weer zo heerlijk cliche, toevallig net iets later gemaakt als The Dirty Dozen, met een zelfde soort verhaal.De 2 missies zijn een genot om naar te kijken en ook het eerste deel wat de training laat zien is errug leuk.Robertsen is ietsje minder als in andere oorlogsfilms als 633 Squadron. Muziek van Alex North mixt perfect het Canadese (lees Schotse doedelzak ) en het Amerikaanse element. 3.5 sterren


avatar van Quido

Quido

  • 14641 berichten
  • 6072 stemmen

Knap dat de film het eerste uur niet saai wordt. De trainingen en gebeurtenissen van de soldaten blijven boeiend. De twee missies zijn leuk om te zien en gedetailleerd weergegeven. Mooie omgevingen en mooi in beeld gebracht. Enige minpunt vond ik het op sommige momenten wat onrealistische karakter van de missies. Zo liep de 'Duivelsbrigade' soms recht in het blikveld van een Duitste soldaat, maar werd deze niet opgemerkt. De actiescènes op zich zijn niet echt spectaculair of technisch hoogstaand, de film moet het vooral hebben van de sfeer en de voorbereidingen van de brigade. En die weergave is erg sterk.


avatar van =michael=

=michael=

  • 629 berichten
  • 429 stemmen

echt briljant heb volop genoten van het eerste uur en het tweede uur was ook prachtig

5


avatar van Betamax

Betamax

  • 1256 berichten
  • 1231 stemmen

Wel een spannende film.

Om nou te zeggen een topper nee maar wel boeiend.

Begin wat langdradig.

3*


avatar van 606

606

  • 23825 berichten
  • 12007 stemmen

Niet de beste oorlogsfilm maar wel een aardige.

Sterk geacteerd.

3,5 ster


avatar van Bart Simpson

Bart Simpson

  • 2153 berichten
  • 0 stemmen

Waar is deze te koop?


avatar van Theunissen

Theunissen

  • 11714 berichten
  • 5437 stemmen

Onderhoudende film die eigenlijk nergens in uitblinkt maar ook niet verveeld.


avatar van Jan met de pet

Jan met de pet

  • 998 berichten
  • 1182 stemmen

Zeker geen topfilm, aardig om een keer te zien, actie pas in het laatste half uur, verder een aardige oorlogsfilm met het bekende patroon, criminelen worden goede soldaten:3,0


avatar van DonLeone

DonLeone

  • 592 berichten
  • 7257 stemmen

waardeloze film, haalt belang in filmgeschiedenis enkel door Tarantino's referenties voor Inglourios Basterds. slecht in geacteerd, onintrigerend verhaal. bah, rotfilm.


avatar van Justinw

Justinw

  • 5378 berichten
  • 1784 stemmen

Blijven toch heerlijke films. Leuke cast, simpel verhaal maar deze blijven het goed doen bij mij. Film kan misschien wat langdradig zijn al had ik daar geen last van. Het leek wel of deze film zonder één schot zou eindigen maar vervolgens hadden we nog een half uur te gaan en kwam la Difensa nog.

William Holden speelt gewoon op zeker, leuk om Richard Jaeckel weer eens te zien schitteren in yet another war picture.

Film lijkt erg te leunen op een Dirty Dozen structuur alleen dan met een hele brigade. De opleiding word ondersteunt met wat humor en kroeg gevechten.

Simpel maar kijkt toch weer lekker weg. Alleen geen hoogvlieger in zijn genre.


avatar van Eibmoz

Eibmoz

  • 283 berichten
  • 2637 stemmen

Goede film, prima geacteerd en de moffen spreken duits dat kom je ook niet zoveel tegen!


avatar van coumi

coumi

  • 1433 berichten
  • 11976 stemmen

Niet zo'n geweldige oorlogsfilm.

Eerste uur, waarin de recruten worden klaargestoomd voor hun missie, is ronduit saai, gebeurt weing tot niets eigenlijk. Tweede helft, waar de nadruk komt te liggen op een tweetal uit te voeren actie's is wat beter c.q. spannender, maar echt geïmponeerd raak je nergens.

Holden is één van mijn favoriete acteurs, maar deze op routine gespeelde rol in deze standaard film is éen van zijn mindere vertolkingen.

Film doet trouwens denken aan Inglorious Basterds en The Dirty Dozen maar waar deze twee meesterwerken uitblonken in inventiviteit en orginaliteit, blijft dit brave vehicle wat al te keurig binnen de plichtmatige lijntjes.


avatar van Gang_Star

Gang_Star

  • 6837 berichten
  • 3401 stemmen

Zonder meer doet deze film qua verhaallijn denken aan The Dirty Dozen. Het niveau van die film haalt The Devil's Brigade niet, maar het is best een redelijke film. Had er iets meer van verwacht, maar ondanks dat die verwachtingen niet werden ingelost, heb ik mij ook niet verveelt. Film begint rustig qua opbouw en geeft een kijkje in een groep bestaande uit Canadezen en Amerikanen die getraind worden tot een eenheid. Het eerste uur wordt er niet gevochten, met uitzondering in een kroeg. Maar desondanks dat er niet al te veel gebeurd verveelt het ook niet. Hier en daar nog wat humor, zoals wanneer Peacock in het touw klimt tijdens een training en dat touw kapot wordt gesneden. Tussendoor een vermakelijke inval maar op het einde het langverwachte gevecht met een behoorlijke hoeveelheid kogels en ontploffingen. Het is dan ook jammer dat er zo weinig actiescènes in deze film zit.


avatar van Jazzthieve

Jazzthieve

  • 301 berichten
  • 1092 stemmen

De film had wel wat korter mogen zijn. Een vol uur in en ze zijn nog altijd aan het trainen. Vond deze bijzonder langdradig.


Ik heb deze film een lange tijd geleden gezien, toen hij pas uit was en heb recentelijk een documentaire gezien over deze duivelsbrigade. Dit verhaal is goed geacteerd en berust op historische feiten. Het is een goed verhaal dat leidt tot een climax aan het einde. Jammer dat de eenheid nadat de actie was gedaan weer terug moest naar de thuis basis en uit elkaar gehaald werd, want ze hadden een prestatie geleverd van wereld formaat. Ik was in dienst in Suriname en heb deze film in de bioscoop gezien. Daar zat ook de kolonel van de Troepenmacht in Suriname bij en die zei aan het einde van de film dat dit onmogelijk was. Die documentaire heb ik pas een paar jaar geleden gezien en vond zowel de film als de documentaire goed. De documentaire was met de nodige uitleg heel verhelderend.


avatar van Phantasm

Phantasm

  • 7125 berichten
  • 7042 stemmen

Het is allemaal veel te langdraderig en saai, het laatste half uur heb je dan nog wat actie. Niet echt mijn ding.


avatar van Lovelyboy

Lovelyboy

  • 3481 berichten
  • 2572 stemmen

Jesus was satisfied with one star, some of those brass hats have four. Do you know how the get them? By screwing things up!

In principe een totaal onbekende film qua inhoud en kwaliteit, wel kwam de film de afgelopen jaren regelmatig op de radar via Marktplaats waar toch vaak meerdere tientjes, zo rond de 30 a 40 euro, werd gevraagd voor deze film. Dat ik de film tegenkwam bij de kringloop was dan ook een welkome verrassing, en gisteren kwam het dan eindelijk tot een kijkbeurt met de niet hele hoge waarderingen en een Dirty Dozen achtig concept in het achterhoofd. Maar het viel mij alleszins mee.

En The Devil's Brigade valt in eerste instantie als een humoristische film met charme omtrent de opleiding en de botsing tussen de Amerikanen en Canadezen. Iets dat kostelijke situaties, scherpe grappen en oneliners, en nog het nodige aan geknokt teweegbrengt. Maar uiteraard schuilt er achter al die rivaliteit en het tegen elkaar opbieden de wording van een zekere chemie en broederschap. Iets dat zijn uiteindelijk wording vind in de ruzie met de houthakkers en zoals gezegd heeft het zijn charme wat er voort vloeit ook al laat de oorlog best lang op zich wachten.

Eenmaal wachtende op actie, iets dat ook de nodige voeten in de aarde heeft, en de uiteindelijke vorming van de brigade, verbaas ik me toch over de kleur baretten, iets waar ik buiten de ware geschiedenis van de 1ste Special Service Force, ook wel The Black Devil's genoemd, is daar toch weinig van te vinden buiten het divisie embleem dat wel klopt. Want over het algemeen hebben Special Forces en Commando's een groene baret en is de rode kleur voor luchtlandingstroepen. Maar goed het is maar een detail. De film gaat verder met een beeld dat verre van serieus is maar best grappig zo rond hun eerste opdracht. Het maakt de film niet perse slecht maar het hele goede begin wordt toch wel een beetje afbreuk aangedaan. Maar gelukkig herstelt het zich rond de zogenaamd onmogelijke aanval op de rotsformatie waar toch een behoorlijk stuk oorlog uit voort komt.

En zo blijkt uiteindelijk The Devil's Brigade toch een partijtje turven. Met een sterke William Holden als bevelvoerder pluspunt, net als Cliff Robertson beter bekend als Peter Parker's oom en een aantal bekende gezichten uit Kelly's Heroes waaronder Carroll O'Conor en ook een prima rol van Jack Watson als Peacock. De humor, de knokkerij, de kameraadschap, het is in die zin een avonturenfilm te noemen en niet zo zeer een realistische oorlogsfilm, maar dat past bij de tijd. Daartegenover staat het niet kloppende materiaal qua tanks, iets dat exemplarisch is voor veel films uit die tijd, maar erger vind ik toch de net wat te flauwe 1ste opdracht, en opzich was dat nog net te overzien geweest als men niet in de klaar staande Duitse tanks stapt en weg rijdt. En vooral dat laatste haalt de film echt heel hard onderuit met het veel realistischer getinte einde in gedachten. Het maakt The Devil's Brigade niet tot een slechte film maar het is wel zo dat de film op momenten richten 4 sterren koerst maar het niet over de streep trekt door zulke geintjes. Een 3,5 is de eindconclusie.