• 15.747 nieuwsartikelen
  • 177.926 films
  • 12.203 series
  • 33.971 seizoenen
  • 646.938 acteurs
  • 198.977 gebruikers
  • 9.370.487 stemmen
Avatar
 
banner banner

Mistaken for Strangers (2013)

Documentaire / Muziek | 75 minuten
3,26 95 stemmen

Genre: Documentaire / Muziek

Speelduur: 75 minuten

Oorsprong: Verenigde Staten

Geregisseerd door: Tom Berninger

Met onder meer: Matt Berninger, Tom Berninger en Aaron Dessner

IMDb beoordeling: 7,3 (4.694)

Gesproken taal: Engels

Releasedatum: 10 juli 2014

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Mistaken for Strangers

In 2010 begon de rockband The National aan de grootste tour van hun carrière. Na 10 jaar, en vijf veelgeprezen albums, konden zij eindelijk genieten van de grote erkenning. Zanger Matt Berninger nodigde zijn jongere broer Tom, maker van horrorfilms, uit om tijdens de tour aan te sluiten bij de band. Hij brengt zijn camera mee en leeft vervolgens in de schaduw van de band.

logo tmdbFilm still

Externe links

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van Koen87

Koen87

  • 437 berichten
  • 1244 stemmen

Heeft iemand ergens een bron kunnen vinden over de uitgave-datum? Voor zover heb ik slechts screeningen voorbij zien komen, helaas.


avatar van robertinho

robertinho

  • 1512 berichten
  • 2935 stemmen

Vermakelijk, maar ik had er stiekem meer van verwacht.


avatar van Koen87

Koen87

  • 437 berichten
  • 1244 stemmen

28 Maart uit als on-demand/op itunes.


avatar van Koen87

Koen87

  • 437 berichten
  • 1244 stemmen

Best een boeiende docu over bloedverwanten, afgunst en zelfwaardering. We krijgen een kijkje in het leven van Tom Berninger, het jongere broertje van Matt Berninger (de frontman van The National). Ten tijde dat Tom werkloos bij zijn ouders inwoont doet Matt het voorstel aan hem om mee te gaan toeren als roadie/roadcrew. De depressieve Tom grijpt deze kans aan om de band met zijn broer te versterken, wat van het rocksterren-bestaan mee te krijgen en een documentaire te maken over de band. Als snel blijkt dat de functie die Tom bekleed niet aan hem geschikt is, waar hij zijn tijd voornamelijk besteed aan het filmen van de band i.p.v. de band te ondersteunen. Dit is tevens het punt waarop de focus verlegt wordt op Tom zelf en zijn worstelingen met zijn leven, in de schaduw staan van een ander, het onrecht dat hij hierbij voelt en de discrepantie tussen zijn verwachtingen en werkelijkheid. De opvallende verschillen tussen beide broers maken de interactie tussen beiden herkenbaar, maar daarom niet minder sterk. Matt die Tom probeert te helpen met zijn problemen, waarbij het voor Tom steeds duidelijker wordt dat er maar één iemands is die hem kan helpen. Al met al een prima human interest-docu die nergens te sentimenteel of pragmatisch wordt, dit samen dat het (al is het slechts een klein beetje) gaat over mijn favoriete band maakt dit tot fijn geheel.


avatar van Zeriel

Zeriel

  • 1395 berichten
  • 2636 stemmen

Best vermakelijk voor een mislukte documentaire.


avatar van scorsese

scorsese

  • 13158 berichten
  • 11068 stemmen

Matige documentaire waarin de broer van de zanger van The National mee gaat op tour en filmt. Een onsamenhangende muziekdocumentaire die geen muziekdocumentaire is. Daarvoor zit er te weinig muziek in de film en komt de relatie tussen de twee broers teveel voorop te staan. Hier en daar wel vermakelijk en het kijkje achter de schermen bij concerten is wel leuk om te zien.


avatar van Loochenaar

Loochenaar

  • 14 berichten
  • 143 stemmen

Prachtige documentaire óver en ván Tom Berninger, de broer van de zanger van de The National, die ermee worstelt dat hij slechts 'de broer van de zanger van de The National' is. De schaduw van zijn rocksterbroer valt over hem heen en ontneemt hem zijn zelfvertrouwen en doorzettingsvermogen. Tijdens zijn bestaan als werkloze droomt Tom over het fantasierijke rocksterrenleven van zijn broer en over een zinvolle levensrol die hij kan vervullen.

Zodoende neemt Matt, de frontman, Tom, de werkloze, op sleeptouw als roadie van zijn band. Deze oproep ziet Tom als de uitgelezen kans om zijn rocksterrenfantasie te verwezenlijken en zijn filmpassie te beoefenen door een tourdocumentaire over The National te maken. Vol speelse energie, humor, impulsiviteit en naïviteit vervult hij zijn rol als roadie en probeert hij tegelijkertijd te leven als broer, rockster en documentairemaker. Gedurende de tour botsen deze 'bezigheden' geregeld op elkaar. Hierdoor gaan er voor én achter de schermen zaken mis en komen (werk)relaties op scherp te staan.

Tijdens deze tour komt pijnlijk aan het licht waarom de broers de paden zijn ingeslagen die ze zijn ingeslagen. Oftewel, in welke mate geluk, pech en doorzettingsvermogen een rol spelen in het bereiken van een tamelijk zinvol leven. Zo is Matt backstage serieus en gefocust op zijn werk - of zoals Tom hem noemt: 'more coffee bar than rock star'-, terwijl Tom daar diametraal tegenover staat. De tour van zijn broer is te burgerlijk naar zijn smaak.

Naar míjn smaak, als niet The National-fan zijnde, is Tom geslaagd om uit de schaduw van zijn broer te kruipen; hij laat zich in deze documentaire zo kwetsbaar laat zien dat de kijker hoop en troost uit zijn zoektocht kan putten. Toms worsteling wordt die van jezelf.

Wat mij betreft verdient Matt vanaf heden niet meer het predicaat van 'zanger van The National', maar 'broer van de regisseur én hoofdrolspeler van 'Mistaken for Strangers'. Tom raakt mij meer met zijn documentaire dan Matt met zijn muziek.