• 15.837 nieuwsartikelen
  • 178.536 films
  • 12.249 series
  • 34.035 seizoenen
  • 647.938 acteurs
  • 199.147 gebruikers
  • 9.380.793 stemmen
Avatar
 
banner banner

What Richard Did (2012)

Drama | 87 minuten
3,16 29 stemmen

Genre: Drama

Speelduur: 87 minuten

Oorsprong: Ierland

Geregisseerd door: Lenny Abrahamson

Met onder meer: Jack Reynor, Roisin Murphy en Sam Keeley

IMDb beoordeling: 6,2 (5.434)

Gesproken taal: Iers en Engels

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot What Richard Did

De film volgt Richard Karlsen, een succesvolle atleet en de onbetwiste leider van een bevoorrechte groep tieners uit Dublin, tijdens de zomervakantie tussen het einde van de middelbare school en het begin van de universiteit. De wereld lacht hem toe en alles lijkt mogelijk, tot Richard in één furieus, roekeloos moment iets doet wat alles aan diggelen slaat en het leven van zijn naasten verwoest.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Volledige cast

Acteurs en actrices

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van John Lee Hooker

John Lee Hooker

  • 14934 berichten
  • 1625 stemmen

Opmerkelijk dat ik voor de werken van Abrahamson steeds een lagere waardering uit deel. Zijn eerste Adam & Paul was geweldig, Garage vond ik solide en deze What Richard Did lijkt op een doorsnee Amerikaans drama. Jammer, vooral omdat je weet waar de regisseur toe in staat is. Het incident zelf vond ik vrij zwak in beeld gebracht maar het proces van bezinking, verdriet en acceptatie werd wel aardig neergezet. Gelukkig duurde het niet te lang.


avatar van Apollinisch

Apollinisch

  • 21299 berichten
  • 0 stemmen

Ondanks een zinderende opbouw, mogelijk gemaakt door de ijzersterke hoofdrolspeler en prachtige score, lijkt het er lange tijd op dat What Richard did de platgetreden paadjes bewandelt en het zoveelste verhaal over schuld en boete vertelt. Gelukkig blijkt uit het einde dat de film wel degelijk een eigen smoelwerk heeft.


avatar van ArnoldusK

ArnoldusK

  • 584 berichten
  • 2060 stemmen

Richard; aantrekkelijk, geliefd, slick en vooral een volwassen jongvolwassene.
Het contrast met de gebeurtenis die centraal staat in de film is uiteraard groot gemaakt.
Wachtend op deze gebeurtenis 'die Richard deed' gebeurt er weinig. De dialogen zijn nergens erg scherp, soms saai, en de setting is sober. Richard heeft ook iets te lieflijk koppie in mijn ogen.
Na de bewuste gebeurtenis komt de vertelling in een stroomversnelling die een aantal keer boven een gemiddelde aantrekkelijkheid uitstijgt. Zo zorgt de scène in de kerk ervoor dat het, even verloren concept van de liefde, nog terugkomt. Uiteindelijk zorgt dit er klaarblijkelijk weer voor dat de juiste beslissing wordt genomen. Althans, zo zal ik het zien.
Leuke Ierse cinema wederom. Adam & Paul is van een andere categorie, maar over het algemeen een sterker concept dat ook nog eens beter is uitgewerkt. 3,5 voor deze.