Genre: Drama / Komedie
Speelduur: 110 minuten
Alternatieve titel: The Marathon
Oorsprong:
Nederland
Geregisseerd door: Diederick Koopal
Met onder meer: Martin van Waardenberg, Stefan de Walle en Marcel Hensema
IMDb beoordeling:
7,5 (8.037)
Gesproken taal: Nederlands en Hongaars
Releasedatum: 18 oktober 2012
On Demand:
Bekijk via Netflix
Bekijk via Pathé Thuis
Bekijk via Videoland
Bekijk via Prime Video
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Niet beschikbaar op meJane
Plot De Marathon
"You never walk alone"
De Rotterdamse vrienden Gerard, Leo, Kees en Nico werken gebroederlijk samen in de garage van Gerard, maar de zaken gaan niet al te best. Het viertal komt op het lumineuze idee zich te laten sponsoren en mee te doen aan de marathon van Rotterdam om op die manier de garage van de ondergang te redden. Voor de maten staat er met de voorbereidingen op deze prestigieuze loop en het redden van de garage echter meer op het spel dan alleen het halen van de finish...
Externe links
Reviews & comments
siebentjee
-
- 24 berichten
- 28 stemmen
Als ras Feyenoorder (echter niet Rotterdammer) met heel veel genot naar deze film zitten kijken. Vind de afkeer tegen '020' wel een tikkie overdreven maar als je een echte Rotterdamse film wilt maken is dat ook wel nodig. Bovendien kwam het op sommige momenten de humor ook zeer ten goede. Perfecte combinatie tussen drama en humor. Ik heb gehuild van het lachen, maar ook van ontroering. Complimenten naar alle acteurs, maar vooral naar Stefan de Walle die weer eens laat zien een zeer goede acteur te zijn. Voor mij veruit een van de beste films uit 2012.
Vond het einde iets te afgeraffeld omdat ook niet heel duidelijk naar voren kwam hoe het met de garage afliep. Vond het 'stelen' van Gerard dan wel weer heel mooi, en natuurlijk ook een mooi (Rotterdams) achtergrondmuziekje.
Top product van Nederlandse bodem!
4,5*
vbkay
-
- 15 berichten
- 934 stemmen
Matig op alle vlakken. Wanneer komt er eens wat niveau in de nederlandse filmindustrie?
Reinbo
-
- 70660 berichten
- 0 stemmen
Definieer niveau? De humor en zeker het spel van De Walle was absoluut van hoog niveau.
Ceeda7
-
- 3544 berichten
- 1381 stemmen
Degelijke film met gepaste leuke en droevige momenten maar helemaal niets speciaals.
Wat een enorme spoiler zeg die filmposter. Kan er geen betere worden gevonden?
Opgelet,het chauvinistisch stemgedrag ligt weer op de loer 3*
Reinbo
-
- 70660 berichten
- 0 stemmen
Gekke is dat niemand van te voren over die spoiler valt, als het er al een is.....
Ceeda7
-
- 3544 berichten
- 1381 stemmen
Wel je ziet ze allemaal de finish halen. En 1 meneer ziet er niet al te "gezond" meer uit. Ik wist dus na 30m hoe de film ging eindigen ja. Je moet hiervoor niet veel films hebben gezien om dit eruit af te leiden. Maar bon, dat bederft de pret niet hoor, maar ik vind het wel opvallend.
Reinbo
-
- 70660 berichten
- 0 stemmen
Je ziet dat hij het moeilijk heeft, maar aan de hand van de poster, dacht ik gewoon dat hij levend in een rolstoel de finish over ging. Gewoon geduwd, samen. Dat hij mogelijk dood was begon me pas tijdens de film te dagen. Eigenlijk zodra hij de eerste keer bloed hoest. Maar vooraf had de poster mij dat niet duidelijk gemaakt.
Het hangt er vervolgens als een soort onheilsspelling boven. Hitchcock zou het 'suspence' noemen. Daar waar de kijker meer weet dan de personages. Je denkt: 'Stop nou, stop nou, stop nou!", maar hij loopt door....... Nee, niks mis mee.
Boeff
-
- 26 berichten
- 124 stemmen
Ik heb eigenlijk echt een afkeer tegen Nederlandse films. Maar deze kon ik heel erg waarderen. Aantal keren grote glimlach gehad op mijn gezicht. Zat goede humor in en daarnaast vond ik het verhaal ook interessant en van een goed niveau. Ook de acteerprestaties vond ik ook ruim voldoende. Ik vond het gescheld alleen soms wel een beetje te, omdat ik daar niet zo van houd.
XanderJ
-
- 220 berichten
- 4179 stemmen
Aandoenlijke film, en ook nog grappig op sommige momenten.
Jammer dat G. Verbaan maar een kleine rol heeft
Timecop
-
- 501 berichten
- 1459 stemmen
eerste keer dat ik 4 sterren geef voor een NL film, nooit gedacht!
Askikker
-
- 620 berichten
- 2657 stemmen
Na herzienig maar met een halve ster opgewaardeerd......
Zat ik de eerste keer een paar maanden geleden in de bios me scheel te lachen, en om die ene scene K-scene met natte ogen,
nu in mn uppie thuis viel de humor me iets minder op (hoewel nog steeds geniaal), maar vooral het gelaagde emotioneel diepgaande verhaal hakte er nu in, en zat ik driekwart van de tijd met natte ogen (vooral de tweede helft).
De bijrollen blijven merentijds zwak (jaap Spijkers, hoe kan dat nou?,Cynthia Abma), maar de hoofdrollen en het verhaal hakken er keihard in, en de overtollige GVD's zijn allemaal functioneel.
RFTC
-
- 6 berichten
- 5 stemmen
De perfecte combi van humor en tragiek gevuld met de nodige Rotterdamse "niet lullen, maar poetsen" mentaliteit!
notsub
-
- 1485 berichten
- 1470 stemmen
De Marathon is een prima film, die mij deed terug denken aan andere hilarische films als Ex Drummer en De Helaasheid der Dingen. Eigenlijk zijn Belgen nog wat beter in het neerzetten van de complete absurditeit en troosteloosheid aan de onderkant van de samenleving, maar dit Rotterdamse gezelschap kon mij ook flink aan het lachen krijgen. Sommige bijrollen werden helaas matig geacteerd en echt te veel aangezet. Die schoten zo hun doel voorbij, maar over het geheel was het erg geslaagd. De dramatiek zat sterk in het verhaal verweven, maar had aan het eind ook iets minder gemogen. Dit is een geslaagde film met enkele memorabele grappen.
r_AW
-
- 25 berichten
- 294 stemmen
Geweldige film met een Waardenberg helemaal in zijn element, hij kan namelijk nagenoeg zichzelf spelen inclusief de antipathie tegen Amsterdam (welke mij als Ajacied niet stoorde en ik met een korreltje zout nam).
Een film met een lach en een traan waar vooral de rol van onze Sint een grote rol in speelde, enorm gegroeid als acteur!
Enige waar ik me (zoals bijna iedere Nederlandse film) aan stoorde was het geluid, ben ik de enige die het altijd moeilijk verstaanbaar vind? Ook de ondertiteling ontbrak welke meestal handig is bij dit soort lastig te horen films.
sateck
-
- 184 berichten
- 483 stemmen
Kijkt lekker weg. Verder niet zo heel bijzonder, erg cliché allemaal. Maar de humor was leuk en vooral Martin van Waardenberg speelt erg leuk.
Onderhond
-
- 87599 berichten
- 12854 stemmen
Nederland is dan ook het land met een housecultuur...
Zou je niet zeggen als er eens een clubscene opduikt in een NL film.
93.9
-
- 3124 berichten
- 4209 stemmen
Matig op alle vlakken. Wanneer komt er eens wat niveau in de nederlandse filmindustrie?
Soms moet je een niveau kunnen begrijpen, ongeacht of ie nou hoog of laag is. Helaas ben ik bang dat jij nog een lange weg te gaan hebt....
EW101
-
- 1256 berichten
- 2284 stemmen
Zeer mooie film met een lach een een traan zoals al zo vaak gezegd hier is. Ook geweldig dat ik dingen hierin herken van in mijn buurt , ook al woon ik niet in Rotterdam.(of heb ik totaal geen Hollands bloed)
Partyboooi
-
- 794 berichten
- 1394 stemmen
Matig op alle vlakken. Wanneer komt er eens wat niveau in de nederlandse filmindustrie?
Soms moet je een niveau kunnen begrijpen, ongeacht of ie nou hoog of laag is. Helaas ben ik bang dat jij nog een lange weg te gaan hebt....
Nou ik sluit me aan bij vbkay. Ik vind NL'se films vaak ook weinig aan. Ik dacht zelf dat dit een komedie was en op aanraden van een vriend toch maar gekeken. Dat er dan dat semi-sentimentele gedoe bijkomt is niet aan mij besteed. Ziet er in het NLs toch altijd wat geforceerder en minder uit dan in 'ander-talige' films. Heb denk ik 1x moeten lachen, zoveel grappen zaten er ook niet in overigens.
Maar begrijpen valt er weinig, dus is behoorlijk goedkope reactie! Over smaak valt niet te twisten....
the new guy
-
- 1731 berichten
- 1591 stemmen
Aandoenlijke film, en ook nog grappig op sommige momenten.
Jammer dat G. Verbaan maar een kleine rol heeft
Ben ik het niet mee eens. Elke acteur/actrice in de film met een rol van betekenis heeft zijn/haar flipmomentje. Ze kunnen allemaal eens lekker uithalen. Dat was bij vd Walle en Waardenburg absoluut het meest overtuigend. Verbaan was de enige die ik niet geloofwaardig vond in haar flipmomentje.
indigoriico
-
- 95 berichten
- 91 stemmen
goeie nederlandse film met veel humor met een ontroerend eind.
een hele mooie film met een concept wat ik nog niet eerder heb gezien.
Bekijk ook

Still Mine
Drama, 2012
25 reacties

Freedom Writers
Drama / Biografie, 2007
349 reacties

De Nieuwe Wildernis
Documentaire, 2013
165 reacties

Bloed, Zweet & Tranen
Drama / Biografie, 2015
149 reacties

Oorlogswinter
Oorlog / Avontuur, 2008
1.514 reacties

Michiel de Ruyter
Avontuur / Historisch, 2015
741 reacties
Gerelateerde tags
group dynamicspersonal growth
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.



