• 15.799 nieuwsartikelen
  • 178.285 films
  • 12.224 series
  • 34.003 seizoenen
  • 647.419 acteurs
  • 199.084 gebruikers
  • 9.376.523 stemmen
Avatar
 
banner banner

Modus Anomali (2012)

Horror / Thriller | 87 minuten
2,00 27 stemmen

Genre: Horror / Thriller

Speelduur: 87 minuten

Alternatieve titel: Ritual

Oorsprong: Indonesië

Geregisseerd door: Joko Anwar

Met onder meer: Rio Dewanto, Hannah Al Rashid en Aridh Tritama

IMDb beoordeling: 5,5 (3.108)

Gesproken taal: Engels

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Modus Anomali

"Terror in the woods."

Tijdens een vakantie in de bossen verdwijnt op mysterieuze wijze de familie van een man. Terwijl hij ze gaat zoeken wordt hij opgejaagd door een sadistische moordenaar. Zijn enige aanwijzingen zijn een stel wekkers die een deadline aangeven voor iets onbekends...

logo tmdbFilm still

Externe links

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van Shinobi

Shinobi

  • 4305 berichten
  • 2551 stemmen

"Where are you?"

Ik dacht dat ik naar deze Ritual (2012) zat te kijken, maar het ging er allemaal wel heel anders aan toe. Om er vervolgens achter te komen dat ik naar deze film heb gekeken, Ritual is namelijk de alternatieve titel van deze film en is ook te zien tijdens de eindcredits. Wel zie ik dat Modus Anomali afkomstig is van regisseur Joko Anwar, van hem heb ik al eerder Pintu Terlarang (2009) gezien en die was op zich wel vermakelijk te noemen.

Helaas wordt het niveau van eerdergenoemde film nooit gehaald en ziet het er erg amateuristisch uit. Dit komt mede door de Indonesische cast die Engels praat, dit pakt erg slecht uit. Daarnaast moet je als kijker wel erg je best doen om te zien wat er gebeurt tijdens de nachtscènes. Om het over de povere effecten maar niet te hebben, als er bloed wordt getoond ziet dit er niet uit. Soms laten ze het bloed achterwege, bijvoorbeeld als de protagonist met zijn kapmes iemand steekt zit er geen bloed aan.

Qua verhaal is het op zich wel slim bedacht, duidelijk een mindfuck net zoals de voorgaande film van Anwar. Helaas valt er weinig te puzzelen door de nodige plotgaten en is de uitwerking niet al te best. Tevens is de spanning ver te zoeken.

Al met al een povere horror die lijkt alsof het door amateurs is gemaakt, totaal niet de moeite waard.

1,0 Sterren.


avatar van joolstein

joolstein

  • 10841 berichten
  • 8931 stemmen

Het eerste Engelstalige uitje voor Indonesische filmmaker Joko Anwar is deels mysterie en deels survival thriller. En is niet heel erg horrorachtig. De hoofdpersonage John weet niet wie hij is of waarom hij levend begraven is midden in het bos, en een groot deel van de film besteedt aan het krijgen van die antwoorden. Ook de kijker tast in het donker over wat er gaande is. Gelukkig is de film niet zonder verrassingen en het zijn deze die ervoor zorgen dat de film prima te bekijken is! Er zijn een paar subtiele bloederige scenes aanwezig. Over het geheel genomen voelt de film aan, als het wat mindere werk van deze ervaren filmmaker. De cast is op één hand te tellen en de film is grotendeels woordeloos. Wat ook wel goed is want je bemerk toch dat het Engels niet de eerste taal was. Toch vond ik dit een opvallend goed gemaakte film die bekende elementen gebruikt maar er iets nieuws mee probeert te doen, en daar grotendeels ook in slaagt!


avatar van Shadowed

Shadowed

  • 11408 berichten
  • 6711 stemmen

Matig.

Soms intrigerende, maar grotendeels afstandelijke thrillerfilm met soms wat horrorelementen. Ik begin langzaam kennis te maken met regisseur Anwar en het mag duidelijk zijn dat het hem niet bepaald aan passie ontbreekt. Hij wil graag andere dingen doen binnen zijn films tot dusver, alleen maakt dat Ritual niet perse beter.

Wel krijgt het extra punten voor een degelijk uitgedacht idee. De twist zit best aardig in elkaar en de mysterieuze atmosfeer blijft de volledige film hangen. Onvoorspelbaar is het dus vanaf het begin al, en dat helpt ook als je jezelf meteen zonder enige introductie en achtergrond in het verhaal stort. Helaas blijft de uitwerking wat achter.

Anwar vermijdt het gebruik van de soundtrack, maar dit pakt juist wat minder uit. De natuurbeelden worden er vooral saaier mee en het valt op dat de spannende scenes echt behoefte hebben aan wat extra visuele ondersteuning. Anwar kan de spanning maar moeizaam opbouwen en totaal niet vasthouden, en dan blijven er enkel wat saaie bosbeelden achter.

Toch zitten er genoeg interessante ideeën tussen die richting de slotfase aardig uitpakken. Acteerwerk is alleen wat minder, vooral omdat de acteurs zichtbaar moeite hebben om de Engelse dialogen uit te spreken. Het zorgt er regelmatig voor dat veel zinnen wat ongemakkelijk overkomen, terwijl dit niet intentioneel is. Altijd jammer, dergelijk ongemak.

Interessant uitstapje van Anwar bij vlagen, maar ook een film die het niet zo kan hebben van de spanning. Voor een thriller is dat zeer kwalijk. Verhaal is nog wel intelligent, maar verder valt deze Ritual op veel vlakken nogal tegen, wat zorgt voor een mysterieuze maar afstandelijke thrillerfilm die ondanks zijn leuke aanpak en verhaal niet lang zal bijblijven bij menig kijker.